Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече съм с патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз вече съм с патрол



    Ходовете изглеждат много добре. В понеделник ще го разкърша с мотокара.


    Коментар


    • От: И аз вече съм с патрол

      Що не дойдеш в неделя да го разкършиш?
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: И аз вече съм с патрол

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Що не дойдеш в неделя да го разкършиш?
        В неделя ще карам.


        Коментар


        • От: И аз вече съм с патрол



          След дълго чакане пристигна кита за раздатката. Ако има господ тази седмица ще се монтира и пробва.


          Коментар


          • От: И аз вече съм с патрол

            Австралийците казват ,че при монтаж на техния кит за редукция 43% е нужно разстъргване на корпуса на раздатката . Странно, че при италианците за 50% процента редукция никъде не се виждат такива указания . Какво ти казаха на теб по този въпрос ? Замислил съм се за по-високата редукция от 85% и ще чакам резултата с интерес .
            НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

            Коментар


            • От: И аз вече съм с патрол

              Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
              Австралийците казват ,че при монтаж на техния кит за редукция 43% е нужно разстъргване на корпуса на раздатката . Странно, че при италианците за 50% процента редукция никъде не се виждат такива указания . Какво ти казаха на теб по този въпрос ? Замислил съм се за по-високата редукция от 85% и ще чакам резултата с интерес .
              За 50% се искаше малко престъргване, което не очаквах, понеже престъргване се изисква при 83% редукция и имах съмнения дали не са ми пратили грешния кит. В последствие продавача искаше снимки, за да види каква е редукцията, но вече бяхме затворили раздатката. В крайна сметка по усет, мисля че е 50%. Ефекта е повече от добър. Притеснявах се да не стане прекалено бавен и да загуби инерция, тъй като съм и с бавни дифове, но е идеален. С 83% и ръчна кутия(доста по-бавна от моя автомат) според мен има голям риск да загубиш инерция за кални склонове, които изискват големи обороти на гумите, но пък баири където има достатъчно сцепление ще ги катериш без газ. Особено ако караш с 33ки, както виждам от подписа ти.
              http://www.grimmjeeper.com/gears.html това е един много готин калкулатор, малко е объркващ в началото, но като се ориентираш е много полезен.
              До сега карах с 35ци и първа скорост ми стана почти излишна, освен за някои препятсвия, които изискват контрол. При такива ситуции, 1ва бавна с такава редукция е просто песен. Днес монтирам 36ци и в неделя ще ги пробвам, но не очаквам голяма разлика.
              Има само един недостатък ако може да се нарече така- сега раздатката издава вой като от излитащ самолет, което също е описано от производителя.

              Коментар


              • От: И аз вече съм с патрол

                Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                Има само един недостатък ако може да се нарече така- сега раздатката издава вой като от излитащ самолет, което също е описано от производителя
                Ако има зъбни колела с прави зъби си е съвзем закономерен резултат. На повечето автомобили задната вие точно по същата причина.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз вече съм с патрол

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ако има зъбни колела с прави зъби си е съвзем закономерен резултат. На повечето автомобили задната вие точно по същата причина.
                  Няколко мнения назад съм качил снимка на зъбните колела. Не са от най-правите ама са и различни от оригиналните.

                  Коментар


                  • От: И аз вече съм с патрол

                    Благодаря за изчерпателния отговор . Аз също си мислех,че и за 50% ще е необходимо разстъргване . Това беше и основната ми дилема за избор на редукция с по -малко допълнителна работа , но пък като се отвори никой не знае какво още ще изскочи. За инерцията не се притеснявам много , все пак ръчната кутия има пет предавки . А този вой на новата редукция може да се дължи на зъби с по-малък наклон или по-едри зъби или и двете , така щото контактното петно да не е същото като преди . Въпроса е да са сметнати добре и здравината да е достатъчна . Практиката ще покаже. Да ти е честита новата редукция .
                    НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

                    Коментар


                    • От: И аз вече съм с патрол

                      1 = 4.061:1 2 = 2.357:1 3 = 1.490:1 4 = 1.000:1 5 = 0.862:1 R = 4.125:1

                      Това ти е кутията ако си с 2.8. С 83% редукция ще караш основно на 3та и 4та. На 1ва наистина ще катериш без газ. Нищо не пречи да пробваш, а и 83% редукция има в България на доста по-добра цена от моята с 50%, да не говорим за австралийските китове.


                      Коментар


                      • От: И аз вече съм с патрол

                        Да това са предавателните числа и 4.625 в мостовете , затова правя сметка , че има и пета . Явно аз съм пропуснал ,но къде тук се намира 83 % на по-добра цена от твоите 50% ?
                        НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

                        Коментар


                        • От: И аз вече съм с патрол

                          Мисля че Данчо от Стара Загора има добра цена. Мисля че ако опреш до 5та бавна по-добре да минеш на 1ва или 2ра бърза.


                          Коментар


                          • От: И аз вече съм с патрол

                            Гледал съм я тази редукция която предлагат ,в сайта , но за Y60 и Y61 имат само 76 % . Все пак ще звънна да попитам . Благодаря .
                            НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

                            Коментар


                            • От: И аз вече съм с патрол



                              Това е на път да се намърда в патрола + ръчна кутия, която вече е качена.


                              Коментар


                              • От: И аз вече съм с патрол

                                И трите ли?

                                Супер, чакаме развитието

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X