Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече съм с патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз вече съм с патрол

    Здравейте колеги, скоро закупих един патрол 4.2 бензин къса база автомат, който сигурно доста вас познават, видях тема от 2012 в която става въпрос за него. Има доста работа по джипа, като външния вид не ми е приоритет, но все пак мисля да го пребоядисам. Пускам темата, за да се консултирам с вас по някои въпроси свързани с джипа. Първия ми въпрос е свързан с гумите, в момента е с нови 35' силвърстоун екстрийм, но няма резервна гума. Първо да поясня, че джипа ще се ползва за 99% офроуд, но през зимния сезон искам да му сложа гребло, за да си чистя складовите бази, понеже багерите не винаги могат да реагират веднага, а това много ми пречи на работата. Също така ще помага на закъсали камиони, че особено като са празни им трябва много малко лед или сняг и има проблем, а ако помагам с някой от моите камиони има риск и той да остане там( имайте предвид, че им трябва съвсем малко помощ, не си мислете, че имам амбиции с джип да вадя 16-40 тона камион). Та за целта ми трябват някакви гуми, които да вършат работа, че няма да стане с тоя силвърстоун зимата на заледен асфалт и мисълта ми беше една гума от втория комплект да ползвам за резервна, но м епритеснява, че много често две гуми с еднакъв размер от различни марки са с различен диаметър. Не слагам темата в раздел гуми понеже имам още доста въпроси, за които ще се радвам да ме посъветвате.

  • #2
    От: И аз вече съм с патрол

    Христос воскресе! За малко за забравя

    Коментар


    • #3
      От: И аз вече съм с патрол

      Воистина воскресе и честит джип.Дайте някоя снимка да видим машината.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: И аз вече съм с патрол

        Вериги вършат чудесна работа.

        Коментар


        • #5
          От: И аз вече съм с патрол

          Аз си мисля за cooper discoverer stt pro 35х12.5х15 , знам че не е зимна гума, но чета че се представя добре на сняг, а и може да я карам през лятото, когато е сух сезон и кал почти няма. Според вас дали ще е проблем ако джипа е обут с силвърстоуна 35х11.5х16 да се ползва за резервна купара ? Бях се замислил за вериги, но така или иначе ще се купува една гума и джанта, помеже както казах нямам резервна, та реших направо цял комплект като да въртя резервната според комплекта. Снимки ще кача през седмицата, че джипа още седи в сервиза и чака да му бъдат сменени всички течности и да се прегледа общото му състояние по-подробно.

          Коментар


          • #6
            От: И аз вече съм с патрол

            И аз съм,чувал за Disciverer STT Pro,че се справят добре в сняг и в кал.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: И аз вече съм с патрол

              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
              Аз си мисля за cooper discoverer stt pro 35х12.5х15 , знам че не е зимна гума, но чета че се представя добре на сняг, а и може да я карам през лятото, когато е сух сезон и кал почти няма. Според вас дали ще е проблем ако джипа е обут с силвърстоуна 35х11.5х16 да се ползва за резервна купара ? Бях се замислил за вериги, но така или иначе ще се купува една гума и джанта, помеже както казах нямам резервна, та реших направо цял комплект като да въртя резервната според комплекта. Снимки ще кача през седмицата, че джипа още седи в сервиза и чака да му бъдат сменени всички течности и да се прегледа общото му състояние по-подробно.
              Моят е с 35х12.5х15 STT, а резервната ми е 20-годишна оригинална гума с размер 29"... За 6 години предимно офроуд ми се е налагало да слагам резервната един единствен път. Според мен разликата в размера на Купъра и на Силвърстоуна трябва да е последното ти притеснение ако се наложи да сложиш резервна в гората, най-малкото защото дори да ползваш заден блокаж (ако си спукал задна) за да се прибереш, можеш да прехвърлиш една предна отзад и да сложиш Купъра отпред, където предполагам нямаш блокаж.

              Когато сме карали с други джипове със Силвъртсоун Екстрийм, те винаги са вървяли по-добре от мен в сняг (за кал е ясно). Ако нямаш други проблеми със Силвърстоуните, примерно нивото на шума (STT също са доста шумни), не купувай друг комплект.

              За теглене на камиони върху лед - от скромния ми опит в такива ситуации мисля, че по-важно е въжето или колана да са еластични, отколкото шарката на гумата, но аз отново бих избрал Силвърстоун пред STT. Ако е само влекач, обикновено му трябва минимално усилие за да потегли, ако е с полремаркето и джипа няма сцепление да го тегли, а трябва да го лашка през колана, е желателно колана да е еластичен и по-дълъг (ако мястото позволява толкова голяма дистанция).
              За буксуването върху лед докато теглиш камион практически няма да има значение ако едната гума е с 10 мм по-голям диаметър да кажем. А и винаги може да я сложиш отпред ако усещаш вътрешен дискомфорт.
              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

              Коментар


              • #8
                От: И аз вече съм с патрол

                Значи остава варианта да си взема още един силвърстоун за резервна гума и да си ги търкалям целогодишно. А ако сложа гребло за сняг на джипа дали ще са удачни? Патрола тежи доста, така че предполагам 10-15см сняг няма да са му проблем с каквито и гуми да е. За тегленето на камиони ситуацията е много особена, таз годишната зима, която си беше доста снежна видях много зор и бях свидетел как празен камион с полуремарке на пръв поглед чист асфалт видя много зор, а дори беше с вериги и затова смятам да си купя едни хубави колани с определен процент еластичност и смятам, че ще свърши работа патрола. Все пак не става въпрос за яко закъсване на натоварен камион по наклон или нещо такова.

                Относно нещо друго, което ме интересува е свързано с мокета, който беше много мръсен и след първия тест на джипа подгизна много сериозно добра идея ли е да го махна и въобще да не го слагам повече да събира мръсотия и влага и от там може би корозия или да си го изпера и да го върна? Той вече една седмица си стои мокър в джипа , но като се пооправи времето ще отделя един следобяд и го махам. Като цяло искам да го освежа и смятам да му претапицирам и тавана в черно, че сега е сив и може да си представите на какво прилича. Фаровете също смятам да сменя, че единия е счупен. Общо взето има доста козметична работа по него.

                Коментар


                • #9
                  От: И аз вече съм с патрол

                  Здравейте колеги, когато ходих на оглед на джипа не работеше равномерно на празен ход на газ, а на бензин гаснеше и заподозрях проблем с карбуратора, който е и дупчен за да се вкара газта. Бях се подготвил предваритлено за проблемен карбуратор и поразрових в австралийските сайтове за повече информация. Оказа се, че оригинални карбуратори не се произвеждат вече, а само ремонтни комплекти и китайски копия, но открих доста интересен вариант от една австралийска фирма, която е приспособила карбуратор Holley за 6 цилиндривия мотор на нисана, като подчертава, че е съобразен за употреба извън пътя. Също така има вариант карбуратора да е приспособен за газ(подозирам именно газта за състоянието на сегашния карбуратор). Общо взето комплекта е готов за инсталация, предварително настроен, върви и с нов въздушен филтър К&Н и свещи. Инвестицията е от порядъка на 1000 лева и мисля че нямам много други варианти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз вече съм с патрол

                    На моите джипки мокета изчезва със страшна сила. Ако се ползва в гората единствено пречи. Сложи си гума на пода
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз вече съм с патрол

                      Чакам си новия карбуратор и се надявам да има значително подобрение. През това време изхвърлих мокета и заедно с него около 1 средно голяма кофа кал. Също така чакам доставка на нова капачка и палец и бубина. Когато оглеждах джипа незнам защо, не обърнах внимание, че бубината е руска ?! Общо взето има много побългарявано по джипа, но до няколко месеца ще бъде в отлично състояние. Ситуацията с частите е доста сложна, но се свързах с една австралийска фирма, която предлага абсолютно всичко и имат много богат опит с този модел. Тук в България поне се намират някои консумативи, но избора е много ограничен. Иначе капе масло от едната сфера на предния мост, което също ще се прави ииии радиатора ще се сменя. Не мога да реша единствено зе екстериора какво да правя, понеже ако го боядисам за отрицателно време пак ще стане салата. Чувал съм за някакви много издръжливи и груби бои ако някои има повече информация ще се радвам да сподели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз вече съм с патрол

                        С бобината внмимавай. Не е толкова важно дали е руска или японска, но ако времевите характеристики се разминават, или гори бързо, или мотора работи смотано. За съжаление не съм си играл с двигател като твоя и не мога да кажа точни данни. Щом си с карбуатор, май трябва да си и бе компютър на запалването? Ако е така, виж дали няма буферен резистор на ниската страна на бобината и ако има, дали го има в действителност или е фира.

                        Щом си изхвърлил само една кофа кал, значи е бил идеално чист
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз вече съм с патрол

                          Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                          Чувал съм за някакви много издръжливи и груби бои ако някои има повече информация ще се радвам да сподели.
                          Уж има някакви керамични.
                          Има и това с което боядисва нато, то е вечно, но не се продава на цивилни по неясни за мен причини.

                          Не се занимавай с глупости
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз вече съм с патрол

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            С бобината внмимавай. Не е толкова важно дали е руска или японска, но ако времевите характеристики се разминават, или гори бързо, или мотора работи смотано. За съжаление не съм си играл с двигател като твоя и не мога да кажа точни данни. Щом си с карбуатор, май трябва да си и бе компютър на запалването? Ако е така, виж дали няма буферен резистор на ниската страна на бобината и ако има, дали го има в действителност или е фира.

                            Щом си изхвърлил само една кофа кал, значи е бил идеално чист
                            По-принцип по ел. системата нищо не бих барал сам, понеже имам само основни теоретични познания и с тази работа се занима квалифициран техник. Иначе в момента двигателя си работи смотано и гаранция е нещо от запалването плюс карбуратора. Няма никакви компютри по колата г/д си е японска УАЗка. А за кофата кал тя беше ПОД мокета , преди да го сваля замина още много кал пясъл и тн.


                            За боята много се колебая, но е много зле, лющи се и тн .

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз вече съм с патрол

                              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                              Чакам си новия карбуратор и се надявам да има значително подобрение. През това време изхвърлих мокета и заедно с него около 1 средно голяма кофа кал. Също така чакам доставка на нова капачка и палец и бубина. Когато оглеждах джипа незнам защо, не обърнах внимание, че бубината е руска ?! Общо взето има много побългарявано по джипа, но до няколко месеца ще бъде в отлично състояние. Ситуацията с частите е доста сложна, но се свързах с една австралийска фирма, която предлага абсолютно всичко и имат много богат опит с този модел. Тук в България поне се намират някои консумативи, но избора е много ограничен. Иначе капе масло от едната сфера на предния мост, което също ще се прави ииии радиатора ще се сменя. Не мога да реша единствено зе екстериора какво да правя, понеже ако го боядисам за отрицателно време пак ще стане салата. Чувал съм за някакви много издръжливи и груби бои ако някои има повече информация ще се радвам да сподели.
                              Колега, обърни внимание на предния мост, и по точно дясното колело. Стоеше малко отворено и има голяма вероятност да е крив.

                              П.С. аз също го гледах Патрула и точно заради предния мост и работата на двигателя не го взех

                              SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                              Nissan Patrol Y60

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X