Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече съм с патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз вече съм с патрол

    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
    Патрола с новите мостове и дифове върви много добре. С 35ци завоите на асфалта ги взима настрани. Стана малко по-бавен след 90км/ч , но той е само за гората, така че това не е проблем. Преди на 100 км/ч беше на 1600 оборота, сега е на около 2100. Автомата работи много по-добре, не се чуди коя скорост да включи. След събора ще се свържат двата блокажа и за сега по ходовата част приключвам. Следващата задача на Дечо от Пловдив ще е изработката на нова филтърна кутия и шнорхел, тъй като сегашните не са много добре изолирани и вече доста овехтяли. Ако може по-запознатите да кажат дали температура от 85-88 градуса на мотора при външна 35+ е в рамките на допустимото. Термостата започва да отваря на 82С. Налягането на маслото след смяната с 10W40 стана на 6 бара про загрял мотор, преди с 5W40 беше около 4. Сега предстоят проби и каране цяла зима и лятото продължава тунинга.
    Я прати снимки на мястото на филтърната кутия, ако е като моята ще ти дам лесно решение

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
    Nissan Patrol Y60

    Коментар


    • От: И аз вече съм с патрол



      Това е филтърната кутия. Формата е същата като на твоя, разликата е в пътищата към нея.


      Коментар


      • От: И аз вече съм с патрол

        Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение


        Това е филтърната кутия. Формата е същата като на твоя, разликата е в пътищата към нея.
        Аз на моя му сложих филтърна кутия от 61 ца зад преден ляв фар. Влиза точно и всмукателния отвор на кутията сочи към подкалника където е оригиналния отвор.

        Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
        SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • От: И аз вече съм с патрол

          Интересен вариант. От 2.8 или от 3.0 ползва ?


          Коментар


          • От: И аз вече съм с патрол

            Не помня от кой вариянт беше, но мисля че и 2.8 и 3.0 филтърната кутия е същата

            Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
            SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
            Nissan Patrol Y60

            Коментар


            • От: И аз вече съм с патрол

              Реших да сменя вакумите за заводския блокаж превантивно. Почти всеки, който познавам с патрол, споделя, че е имал проблеми най-вече с отключването на блокажа. В Австралия колегите използват соленоид от местен производител, от който всички са много доволни и споделят за доста по-надеждно и бързо отключване и заключване. Общо взето вече соленоида пътува към България. Ще споделя впечатления скоро.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:500x500-thumbnail-1487053089.45A-Gc1-DDBA-1BA.JPG
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5798253

              Коментар


              • От: И аз вече съм с патрол

                Патрола ще се сдобие с нови гуми в истински 35 инча размер(89см) и алуминиеви джанти, но най-важното, което го очаква, е по-бавна раздатка. От 2.02:1 ще стане 3:1 редукция. В понеделник кита ще отпътува от Италия. Малко се притеснявам да не стане прекалено бавен и да загуби инерция за кални баири, понеже съм и с бавни дифове, но при това положение ще сложа 37мици и хром-молибденови полуоски и карета [emoji1].


                Коментар


                • От: И аз вече съм с патрол

                  Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                  Патрола ще се сдобие с нови гуми в истински 35 инча размер(89см) и алуминиеви джанти, но най-важното, което го очаква, е по-бавна раздатка. От 2.02:1 ще стане 3:1 редукция. В понеделник кита ще отпътува от Италия.
                  Какво включва кита ?Интересно става!
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • От: И аз вече съм с патрол



                    Тези 3 зъбни колела се сменят. Предлага се и комплект за рециклиране на раздатката(лагери и семеринги), но беше някъде около 500 долара, което ми се стори безумно. Сигурен съм, че дори оригинални нисански части, ще са по-евтини.


                    Коментар


                    • От: И аз вече съм с патрол

                      Патрол с раздатка 3/1 май съм виждал само веднъж в действие и бях впечатлен. С оригиналния двигател 2,8(подобрен) въртеше бутонки регенерат отговарящи на 37'' повече от друг нормален Патрол с 33''. Предавателните числа са един от основните недостатъци на патрола и с този кит ще останеш много приятно изненадан.
                      Последно редактирано от Иван Жоров; 30-11-18, 20:15.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • И аз вече съм с патрол

                        Колегите в Австралия също горещо препоръчват тази модификция. На мен ме притеснява, че моя е автомат и незнам как ще реагира. Смяната на дифовете имаше изключително добър резултат, надявам се и с раздатката да е така,но разликата в редукцията при нея ще е по-голяма от колкото при дифовете.

                        Коментар


                        • От: И аз вече съм с патрол

                          Напълно спонтанно патрола се сдоби и с ново окачване. Добинсънс 3 инча Flexi Coils, които се предполага, че имат по-големи ходове и Добинсънс амортисьори с външен резорвоар. За пружините имам малко предрасъдъци, тъй като точно този модел го няма за къса база, но взех за дълга без допълнително натоварване, така че се надявам да станат добре, ако не ще ги сменя със стандартни 3 инчови.

                          Гумите, които според търговеца бяха 89см високи, се оказаха по-скоро 84см, но не монтирани на джанта. Мисля че на джанта на 1.5 бара ще вдигнат 1.5см. По-мека е гумата от Силвъстоуна.





                          Коментар


                          • От: И аз вече съм с патрол

                            Сподели впечатление между старото и новото окачване

                            Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
                            SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                            Nissan Patrol Y60

                            Коментар


                            • От: И аз вече съм с патрол

                              Тази неделя ще го пробвам и ще пиша.


                              Коментар


                              • От: И аз вече съм с патрол



                                35ците му малеят вече. Надявам се да слегне 5-6мм в идните седмици.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X