Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ, колко да са напомпени през зимата. Азот или въздух

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГУМИ, колко да са напомпени през зимата. Азот или въздух

    Необходимо ли е да се сменя азота с който е карано през лятото с въздух или той помага и през зимата

    Лични наблюдения за разликата между въздух и друг газ в гумите

    Освен по капачките , които в повечето случаи са зелени при пълнене с азот , как може да се разбере с какъв газ са пълни гумите

    Може ли да се напомпи гумата с хелий през зимата

  • #2
    До: ГУМИ, колко да са напомпени през зимата. Азот или въздух

    Според мен, въздуха си е разреден азот, така че си мисля че няма разлика, за мен си е чиста глупост помпам само с въздух.

    Коментар


    • #3
      До: ГУМИ, колко да са напомпени през зимата. Азот или въздух

      Айде пак ... Имаше такава тема.
      Термодинамичната разлика между азота и въздуха е в петия знак, това е номер за прибиране на пари от балъци. А виж дали може хелий е сложен въпрос, който се обсъжда в учебника по химия за VІ клас. Той минава през стъклото, как стои в гумите не знам. Но като олекнат гумите с разликата между неговото атомно тегло и това на азота, и колата стане 300 коня отгоре, може и да е опасно. Сипвай направо водород. Верно, гори и избухва, обаче на всеки атом пестиш по един протон и един неутрон, тегло си е. Щом и без това ще рискуваш и ще вдигаш максималната скорост до 3М.

      Коментар


      • #4
        До: ГУМИ, колко да са напомпени през зимата. Азот или въздух

        Аз карам само с гуми напомпени с обеднен азот. Доливам кислород и малко водни пари. Около Нефтохим помпим гумите със смес с тайна рецепта съдържаща почти всички елементи от Менделеевата таблица. Много съм доволен. Около Кремиковци не си помпим гумите, защото се дебалансират от тежките метали.
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #5
          До: ГУМИ, колко да са напомпени през зимата. Азот или въздух

          Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
          Аз карам само с гуми напомпени с обеднен азот. Доливам кислород и малко водни пари. Около Нефтохим помпим гумите със смес с тайна рецепта съдържаща почти всички елементи от Менделеевата таблица. Много съм доволен. Около Кремиковци не си помпим гумите, защото се дебалансират от тежките метали.

          Коментар


          • #6
            До: ГУМИ, колко да са напомпени през зимата. Азот или въздух

            +1! Много правилно постъпваш.

            Коментар


            • #7
              До: ГУМИ, колко да са напомпени през зимата. Азот или въздух

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Айде пак ... Имаше такава тема.
              Термодинамичната разлика между азота и въздуха е в петия знак, това е номер за прибиране на пари от балъци. А виж дали може хелий е сложен въпрос, който се обсъжда в учебника по химия за VІ клас. Той минава през стъклото, как стои в гумите не знам. Но като олекнат гумите с разликата между неговото атомно тегло и това на азота, и колата стане 300 коня отгоре, може и да е опасно. Сипвай направо водород. Верно, гори и избухва, обаче на всеки атом пестиш по един протон и един неутрон, тегло си е. Щом и без това ще рискуваш и ще вдигаш максималната скорост до 3М.
              Сериозно - и хелий, и водород ще останат в обикновената гума броени часове. Поради некои особености на дифузията като такава, след известно време гумата ще се сплеска, все едно е изсмукана с вакуум-помпа.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X