Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Така! До тук. Направена профилактика на спирачните апарати (леко задържаха щото). Сега пак, ма по-малко. Резултатът е, че вече почва да тресе над 40км/ч. Проверени пружини на предните амортисьори. На долната граница са като дължина, ма все пак в норма. Маслото сменихме с 15W вместо досегашното 10W. Карах и без огледала (щото са различни), ефект цъ. Няма. Мноо тъжно. Тия дни ше поръчвам гуми (или поне предна). Като сменя ще споделям.
    Кви са тез гимнастики пружини , мружини ...........още ли не е ясно , че тресенето е от гума?
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #47
      От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

      То може и да му е ясно вече, но да даде примерно още 100-200 лв. за нова гума ... при положение, че доколкото разбрах ги е сменил с нови. Човека търси начин да не купува нова отново и се надява с по-леки манипулации да се реши проблема. Но може да се окаже, че и смяна на гума да не го реши. Аз примерно предпочитам да проверя дребните неща, и евтините първо. Щото не винаги решението е само едно нещо, говорим за стар мотор, може да е комплексен проблема - с натрупване от няколко фактора. Все пак динамиката и кинематиката на движещо се средство не е толкова проста работа Дано със смяната на гумата всичко се оправи. Поздрави.
      HONDA NC700X '13
      HONDA Wave 110i '13

      Коментар


      • #48
        От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

        Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
        То може и да му е ясно вече, но да даде примерно още 100-200 лв. за нова гума ... при положение, че доколкото разбрах ги е сменил с нови. Човека търси начин да не купува нова отново и се надява с по-леки манипулации да се реши проблема. Но може да се окаже, че и смяна на гума да не го реши. Аз примерно предпочитам да проверя дребните неща, и евтините първо. Щото не винаги решението е само едно нещо, говорим за стар мотор, може да е комплексен проблема - с натрупване от няколко фактора. Все пак динамиката и кинематиката на движещо се средство не е толкова проста работа Дано със смяната на гумата всичко се оправи. Поздрави.
        Абсолютно вярно! Както казах предната я смених Септември. От тогава съм минал по-малко от 2000 км. Ма е все едно де.
        Та днес поръчах BRIDGESTONE ВТ45 предна и задна (благодаря на Здравко за съвета). Теоретично най-много до 10 дена ще са пристигнали и ще съм ги сменил. Пак ще споделя после.
        Поздрави! Благодаря на всички.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #49
          От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

          При мене си тресе от криво защипана гума. До 80 се усеща, после - не. Предпочетох тови вариант, отколкото да се борят (на две различни места) неистово и без резултат. Скоро я махам и дано забравя.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #50
            От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
            Пробвай как е като махнеш тежестите от баланса.
            Пробва ли това.Имам същиямотор и при мен се получи.Слагам каплата с току що сменена балансирана гума и тръгнах на път.Но тресеше и така ме дразнеше че махнах всички тежести и се оправи.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #51
              От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

              Първоначално публикуван от traper2504
              Не ве само вие сте карачи на мотори...
              Покарваме ..от време на време . Когато коленете ми позволят.
              Па темата ...то друга тема вече стана. Не е учтиво все пак.
              Залагам на отхлабени спици (ако има ) , Ако е ляТна джанта - микро пукнатини в структурата на изделието.
              Не се забелязват.
              Смени само колелото и пробвай със същите "калпави" гуми.

              Коментар


              • #52
                От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                Според мен възможните причини са две , гума или проблем в предницата/ частта която изпълнява функцията на амортисьор/. Това при положение , че тресе а не играе , при второто може да има и нещо криво. Преди да се монтира нова гума е желателно да се завърти джантата без гума за да се провери за евентуални кривини и биене , ако всичко е наред се монтира гумата. В случая става въпрос за предна гума , разликата е , че баланс машината я завърта от оста/центъра/ , а когато е на мотора и се придава движение от пътната настилка , затова и при различен натиск на колелото към пътната настилка проблема ще е различен. Друг проблем в гумата може да е различната и твърдост на определена час от нея , на баланс машината това може да се коригира ако в тази част е по-тежка или по-лека , но при движение ще създава посочения проблем. Предницата , тези мотори са с елементарни предници , имат по едно бутало с уплътнителен пръстен от тефлон , тази час служи за амортисьор. Ако този пръстен е износен , или кола в долната част е корозирал и износен от вътре , то амортисьорите няма да работят правилно при минимални трептения на предното колело. И пак проблема може да е при различна скорост в зависимост от това колко е натоварена предницата.
                Може да се натегнат малко пружините на предницата като се подложи 10-20мм. втулка под тапата и да се види има ли промяна. Също може да се експериментира с малка промяна на налягането в гумата.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #53
                  От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                  СпОко хора! Принципно и аз мисля за дефектна гума. Нещо дето не се хваща на баланс. Ма трябва да съм голям карък, след като два пъти сменям гуми (все нови) без успех. Аз и затова пуснах темата. Когато дойдат поредните гуми, и след като ги сменя пак ще пиша. Ако пак тресе ще си го карам така явно. Тъпо и особено опасно в завой, ма какво да се прави!?
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                    Първоначално публикуван от veskov
                    ...... Па погледни и кой пита.
                    В смисъл?
                    Иначе другото ясно.

                    п.п. Както и да е! Радвайте се на живота, че е кратък!
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                      Една или повече криви джанти.
                      Ако джантите са на конец, хвърли едно око и на люлката отзад. До сега не съм чул за диверсия със скъсана или отворена люлка, или пък изядени втулки ( не помня добре дали бяха втулки или лагери ), но... знае ли човек.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        В смисъл?
                        Иначе другото....
                        Радвайте се на живота, че е кратък!
                        Мисля, че когато пишеш в тема, трябва да си я изчел максимално. Когато е към конкретен човек трябва да си прочел всичките му мнения в темата, а по възможност да имаш поне по диагонал представа за цялостното му творчество. В случая авторът на темата е познат добре в раздела, споделил е проблема, какви са подозренията, какво е правено и какви са бъдещите планове, а също и, че ще се споделят резултатите след отделните интервенции, което се и прави. В този раздел не бих давал много акъл поради вече неактуална компетентност. Случвало ми се е от бързо променящо виск. масло във вилката и задна права капла и гума, но със скъсани телове, и е на по- скоро ,,супермото", а разликите не са малки.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #57
                          От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                          леле мале тука стана една касапница!?!... тоя казал оня го наплюл, ебаси. знам, че нямате търпение да разберете от какво е проблема, но изчакайте човека пуснал темата да каже какво е открил по машината. през останалото време не се занимавайте с псуване на мнениоята на други хора във форума! това е тъпо! откровено тъпо. ако има състезание по псуване /някъде/ май на второ място ще е българин. не ме питайте кой е на първо-то е ясно. айде със здраве.!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                            С новата предна гума вече мога да карам без ръце на правите отсечки...
                            Голям кеф било!
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #59
                              От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                              Докладвам!
                              Смених както гумите, така и "майстора" (умишлено няма да споменавам досегашния ). Мотоцикъла заспа, като пиян зет при тъщаси.
                              Не съжалявам изобщо за нещата, които смених и отремонтирах до момента.
                              Таа ... на който му тресе, първо да свали търкалетата и да пробва поне баланс на различно място.
                              И второ!! Далече от Хайденау!!! Колкото и да ви убеждават, че са най-прекрасните гуми на света! В Събота за малко да се изтупам на един завой. Такива вибрации доби при около 50км/ч. Е имаше и леки неравности, ама ...
                              Това,ако си държите на здравето. С Бриджстоун-а на място трудно се върти кормилото. На пътя още не съм пробвал.
                              С две думи. Доволен съм!
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Трябва ми акъл, че кормилото тресе!!

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                При мене се оправи след като смених гумаджията и вътрешната гума.
                                Самоцитирвам се, и добавям че смяната на вътрешната гума беше просто повод да се свали и монтира както трябва външната гума, която междудругото е хайденау!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X