Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременни дизелови горивни системи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвременни дизелови горивни системи

    Префлашване не.
    Сравнително безпроблемна електроника.
    Помпата е бош.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Съвременни дизелови горивни системи

      Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
      Здравейте!
      Страхотна тема! Искрени благодарности!


      Имам Дукато 2.8JTD с мотор Iveco 8140.43S 2001 година. Ако правилно се ориентирам трябва да е оборудван със система Bosch и елекромагнитни дюзи. Каква е помпата? Какви са честите проблеми на този мотор? Предлагате ли префлашване на софтуера за него?


      Благодаря предварително!
      Камен
      Да допълня, комън рейл Бош. Рядко проблеми с някоя дюза, помпата е много здрава, CP3.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Съвременни дизелови горивни системи

        Здравей, колега kiki.t, имам Нисан Терано 2.7тди с код на двигателя TD27TI и ГНП Bosch VP37. Та имам следният проблем, на празен ход или на скорост, когато оборотите паднат в диапазона между 1000-1500, се получава тресене/вибрация, която се усеща доста в купето, а двигателя все едно прекъсва и от 1500 до около 850 оборотите падат доста бавно. Четох из руските форуми и казват, че е регулатора на оборотите. Въпросът ми е дали това е проблемът и ако не е какъв е, и възможно ли е да се ремонтира, а също приблизителна цена на ремонта във вашият сервиз. Пропуснах да кажа, че джипката си пали нормално(от четвърт), както лятото, така и зимата, няма никакви пушеци. Благодаря!

        Коментар


        • От: Съвременни дизелови горивни системи

          Първоначално публикуван от ti6o Преглед на мнение
          Здравей, колега kiki.t, имам Нисан Терано 2.7тди с код на двигателя TD27TI и ГНП Bosch VP37. Та имам следният проблем, на празен ход или на скорост, когато оборотите паднат в диапазона между 1000-1500, се получава тресене/вибрация, която се усеща доста в купето, а двигателя все едно прекъсва и от 1500 до около 850 оборотите падат доста бавно. Четох из руските форуми и казват, че е регулатора на оборотите. Въпросът ми е дали това е проблемът и ако не е какъв е, и възможно ли е да се ремонтира, а също приблизителна цена на ремонта във вашият сервиз. Пропуснах да кажа, че джипката си пали нормално(от четвърт), както лятото, така и зимата, няма никакви пушеци. Благодаря!
          Дай Нр на ГНП
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Съвременни дизелови горивни системи

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ГНП-Терано .jpg
Прегледи:2
Размер:261.1 КБ
ID:5793052

            Коментар


            • От: Съвременни дизелови горивни системи

              Колега, за този номер на помпата ли става въпрос и какъв според теб е проблемът?

              Коментар


              • От: Съвременни дизелови горивни системи

                Да попитам и аз, има ли кардинално решение на прословутите проблеми с дифтунгите под дюзите на 2.2 CDI двигателя на Мерседес слаган на Вито до 2003 г. и как е като цяло горивната система която доколкото знам е Bosch?
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • От: Съвременни дизелови горивни системи

                  Кардиналното и елегантно решение е да се сменят овреме.Времето е минало и се сменяват кофти.Ма става.
                  Същите проблеми ги явяват и МЛ , и т.н.Профилактика му казват.
                  Като пръднат си е ремонт.
                  Гадно...
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Съвременни дизелови горивни системи

                    Първоначално публикуван от ti6o Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]962077[/ATTACH]
                    Това е номера на актуатора. Трябва ми на помпата.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Съвременни дизелови горивни системи

                      Помпата е VE, или елвивалентния и Zexel. Регулатор на обороти няма. Проблемът е всеизвестен и се състои в натрупване на стружки около соленоидите на изпълнителния механизъм за количеството гориво, в следствие на което той започва да се държи леко не по спецификация което компютъра се опитва не до там успешно да компенсира, резултата от което е "клатене" на количеството гориво и от там оборотите.

                      Решението е разглобяване, почистване и калибриране на цикловата порция и евентуално вътрешното налягане.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Съвременни дизелови горивни системи

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Решението е разглобяване, почистване и калибриране на цикловата порция и евентуално вътрешното налягане.
                        Ако самият актуатор е изправен. На паджеровските VRZ помпи сменяме по 20-на актуатора на месец, повечето са с електрически пробив и проблем в обратния сигнал от индуктора, не стружки. Освен това май имаше при този модел Терано и дефект в педала за газта, трябва и това да се види
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Съвременни дизелови горивни системи

                          Поне в много голям процент от случаите проблема е такъв, какъвто съм описал. Горе датчика е индуктивен. Двигателя работи нормално във всички режими, с изключение на моментите примерно между 800 и 1200 оборота, и то само при отпуснат педал на газта - напирмер караш 1500 оборота, натискаш съединителя и отпускаш газта - двигателя започва да клати оборотите, като след известно време ги стабилизира. Ако междувременно подкараш на друга предавка със съответната промяна на обороти към по-високи, веднага си тръгва нормално. Друго - пъплиш в задръстване почти без газ (аз много често и изобщо без газ, на празен ход и на втора, примерно), като се наложи да спреш, просто натискаш съединителя и спирачката - при мен само така разклаща, примерно за секунда две, и после се стабилизира.

                          Проблема се случва с различна честота - при мен веднъж на 2-3 месеца и то само при описания режим на "пъплене" в задръстване, при други почти на всяко отпускане на газта по тоя начин. Проблема се развива във времето със скорост, силно зависеща от качеството на горивото, като накрая се стига и до светване на check-engine лампата в тия режими, защото клатенето много се разтегля във времето, а понякога и на амплитуда до там че изобщо не може да стабилизира и гасне.

                          ПП: Проблем с педала на газта тераното няма, или поне е толкова рядък че категорично не се брои типичен проблем, а по-скоро изключение. Въпросното клатане на обороти е типичен и масов проблем, и за Bosch и за Zexel горивни системи при терано 2.7TDI.
                          Последно редактирано от sparkybg; 16-07-18, 12:43.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Съвременни дизелови горивни системи

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1713.JPG
Прегледи:1
Размер:33.1 КБ
ID:5794541 Не бях забелязъл, че под номера на актуатора е този на помпата. Ето го:

                            Коментар


                            • От: Съвременни дизелови горивни системи

                              Първоначално публикуван от ti6o Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]964212[/ATTACH] Не бях забелязъл, че под номера на актуатора е този на помпата. Ето го:
                              Да, помпа Бош с актуатор с индуктивна обратна връзка. Често дават дефекти.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Съвременни дизелови горивни системи

                                Колега, kiki.t, проблемът с тресенето, може ли да се отстрани или трябва да се търси друго ГНП, и ако е възможно, какви са приблизителните цени за ремонта във вашият сервиз на ЛС.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X