Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на хранителни добавки при колоездене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    А да попитам с разните кучета как се оправяте, които имат желание да ви изядат? Тук таме ме гонят разни мъници, там как и да е, но не разбирам защо разни умни хора са решили да си пуснат каракачанското куче да скита из селото. Тия кучегони вършат ли работа? Че успоредката ми идва малко голяма да я мъкна с колелото...
    Като ме подгонят кучета и нямам едрокалибрена картечница под ръка - ПРОСТО СПИРАМ И ГЛЕДАМ ПЕСОВЕТЕ ЛОШО. Сработва безотказно. Ако бягаш, песовете си мислят, че те е страх и още повече се озлобяват.
    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • #77
      От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

      Абсолютно!Не си мислят че те е страх,просто гонят всичко дето се върти ,движи бързо или ръмжи по лошо от тях ,колите напремир.И аз съм си правил експерименти с всекакви песове,скоро с едно голямо.Почна да гони джипа и да лае по гумите,набих спирачки и му изръмжах през прозореца ,това само изгледа като прецицало сви опашка и айде обратно.Беше поне 70-80см. пес.Иначе за тренировките ,не трябва да се претоварва въобще,че идват травмите.Така направих беля ,преди 3 седмици скъсах мускули на бицепса и сега яко пазене и почти се възстановява ,но е гадна работа.Много травми съм карал в движение ,ма тая ме спре и след инжекциите ортопеда ми изписа хранителна добавка за сухожилия и мускули ,за подобряване на еластичността,че освен спортуването и в работата има доста силови дейности.Това е втората добавка дето взимам освен магнезий с витамин Б.За сега избегах от ножа,май треа да внимавам повече ......
      Последно редактирано от faster; 16-06-17, 15:47.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #78
        От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        ...Взех да ходя и да си върша и работа с колелото - до магазина, до еконта, до пощата, на кафе, по работа...
        Те така са в Германия. Навсякъде е пълно с колела и велосипедисти. Не слизат от тях, независимо от времето! Виждал съм да карат в такъв студ, че със сигурност може да не ти запали колата сутрин. Ама хората си въртят педалите, отиват на работа, карат си децата на детска градина в ремаркета и т.н. Същото съм го чувал и за Холнадия. Педполагам, че и на други места е така...
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #79
          От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          ...ортопеда ми изписа хранителна добавка за сухожилия и мускули ,за подобряване на еластичността...
          Колега, ще бъде ли удобно да споделиш какво точно ти е предписал, че май и аз се нуждая от такива хапове. След приема има ли някакъв положителен резултат? Може да пишеш и на лични. Благодаря предварително!!!
          Последно редактирано от blackfirefly; 16-06-17, 16:17. Причина: :)
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #80
            От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

            Мога да споделя за едни конкретни вафлите на лидъл. Поръсени с цели ядки от фъстъци и мюсли. Отдолу с някаква глюкозна подложка. 4 цвята са мисля - розов, жълт, зелен и син. Имах и от друг тип в мен, общо около 10. Но на Витоша100 конкретно след тези усетих пауър. Но може и да си въобразявам.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #81
              От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

              Погледни колко % са въглехидратите - опс да не ме бие модераторът - карбохидратите? Ако захарите са голяма част - аз ги слагам в по-ниското качество. Не че няма да смачкам първата вафла след 100 км въртене. Но в такъв момент целият гликоген от мускулите е отишъл по предназначение и карбохидратите са добре дошли да попълнят резерва.

              Т.
              Good guys drive Land Rovers!

              Коментар


              • #82
                От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

                По време на интензивно натоварване, като енергия са ти необходими единственно и само въглехидрати. Водата, солта и магнезия не ги броя.
                Колкото по-бързи чисти въглехидрати приемеш толкова по-добре. Когато не осигуриш такива се ползват мастните депа(сланини). Те са огромен запас. Но не могат да отдадът необходимия дебит енергия. Стават да се отопляваш през зимата или при много слабо натоварване. Например да поддържаш работата на сърцето - единственият. мускул в човешкия организъм хранещ се с чиста мазнина. Така че при колоездене, и то интензивно най-доброто което може да рупате са глюкози/фруктози + краставица със сол да кажем, плюс магнезий преди/след това.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #83
                  От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

                  Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                  Колега, ще бъде ли удобно да споделиш какво точно ти е предписал, че май и аз се нуждая от такива хапове. След приема има ли някакъв положителен резултат? Може да пишеш и на лични. Благодаря предварително!!!
                  При мене има ефект и бързо рециклира след мазане с Мобилат 2 пъти на ден и два пъти на ден добавката след хранене.Отначалото я взимах с обезболяващи ,спрях ги преди 6 дена.Върши работа препарата,никъде никакви сухожилия и мускули не опъват.Преди това все си се обаждаха.Препарата е CIGNON tengoactive .
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

                    Не знам, но дотолкова си занемарих колата, че преди малко ме питаха полицаите що нямам гражданска, едвам се разминах. Изтекла преди няколко дни, а не бях я палил от 2 седмици. Иначе от началото на темата до сега съм на около 1200 км. общ пробег. Свикнах си с колелцето и разстояния до 20-30км. Пре спокойно ги взимам с колелото. След натоварващо каране пия магнезий, помага доста както казах. Храната взех да се поотпускам с нея и по - бавно свалям, но карам ли, на не мазно месо и салати само, корема се топи с часове! Като цяло съм повече от доволен.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #85
                      От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

                      Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                      Погледни колко % са въглехидратите - опс да не ме бие модераторът - карбохидратите? Ако захарите са голяма част - аз ги слагам в по-ниското качество. .
                      За модератра незнам, но прави лошо впечатление.
                      Карбо се ползва от търгаши когато се опитват да пробутат нещо обикновено, като високо технологично на висока цена и хора който си мислят че използвайки я ще звучат по ерудирано.
                      Скоро едно младо момиче ми предлагаше кухненски нож на невероятна цена и ми обясняваше как бил от карбостомана .

                      Съединенията са захари - моно , ди, олиго и полизахариди. Химическото наименование е въглехидрати българрското въглерод с латинското хидрат - (на български вода). общата им формула е Сn2О)Az не го харесвам , защото не отразява структурата което е по важно.

                      Тези вафлчки са само да продават евтини неща в скъпи опаковки и приятен вкус.
                      Следете за количеството съдържание на съставките. Най бързо се усвояват монозахаридите- глюкоза и то алдозите - алдохексоза -глюкоза, маноза, галактоза.
                      следват кето -фруктоза, сорбоза.
                      и класическата захар лактоза и малтоза

                      Коментар


                      • #86
                        От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

                        Благодаря за бързата реакция! Просто исках да уточня, че "въгле" се заменя с "карбо" в стандартната химическа номенклатура.

                        Иначе останалите коментари са точни!

                        Т
                        Good guys drive Land Rovers!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

                          So far so good. Аз още си карам кросчето и си свиркам, но се притеснявам, че идва зима иии няма да мога да карам така, както ми се иска . Мисля си дали да не си купя велоергометър. Предполагам ще е сходно, с разликата, че е стационарно и доста по - скучно. Вчера се сетих, че преди години майка ми си бе купила кростренажор. Разбира се - използва се за закачалка към днешно време, както и предполагах. Изрових го и реших да пробвам. Това нещо на средна трудност е доооста изморително за "каране" или каквото там се прави. Направих 4 серии по 5-6 минути с 2,3 минути почивка между сериите. Прави ми впечатление че е доста по - натоварващо от колелото. Та въпросът ми е - мога ли това чудо да го експлоатирам, когато времето е лошо и има ли някаква полза от него. Предполагам след няколко дни "каране" на това нещо ще мога да издържам повече и да правя 4 серии по 10-15 минути... поне.
                          Последно редактирано от ivodianov1992; 27-09-17, 16:44.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #88
                            От: Използване на хранителни добавки при колоездене.

                            Става, само да не е монотонно. Направи си HIIT (High Intensity Interval Training) схема на въртене и за 20 мин. всичко ще е в пот. 1 мин колкото сили имаш, 1 минута спокойно. Може да има вариации.

                            Т
                            Good guys drive Land Rovers!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X