Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Почистване на двигателя.

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Добре де - каква профилактика?
    Съвременният дизел е набъкан с толкова електроника, че я си пипнал нещо - я си 'изгорЕл'
    Е нали за това си взех Ладата, да има какво да човъркам, че то си е краста.
    На дизела освен да му връткам помпата насам-натам нищо друго не можеш да пипаш, а има един предполагам потенциометър накрая на жилото на газта който командва електрически помпата колко да пуска.
    Досега съм устоял на изкушението да ги "регулирам", ма има време....
    И какво остава, гориво, масла и филтри. Моето Митсубиши миналата година биши абитурент, сипвал съм известно време нафта от "бюджетна" база и нема начин по горивната система нещо да не се отложило или налепило, макар, че нямам видими поводи за притеснения...засега.
    А Вени и Иво са хора на които имам доверие, та днес сипах на половин резервоар 800 милилитра хидравлично и ще видим.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #62
      От: Почистване на двигателя.

      Чичо, аз на моя дизел не бих пипал (без сериозно основание.. ) . Щото нито помпата можеш да връткаш, а предполагаемите потенциометри не са един
      Нищо не регулираш, щото мозъка му чак се е набръчкал от мислене как да ореже нафтата
      Но чистенето - то обикновено цапа точно всмукателния и изпускателния тракт... Другото по принцип се мие от горивото...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Почистване на двигателя.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Чичо, аз на моя дизел не бих пипал (без сериозно основание.. ) . Щото нито помпата можеш да връткаш, а предполагаемите потенциометри не са един
        Нищо не регулираш, щото мозъка му чак се е набръчкал от мислене как да ореже нафтата
        Но чистенето - то обикновено цапа точно всмукателния и изпускателния тракт... Другото по принцип се мие от горивото...
        Бе то, че ще се пипа, ще се пипа, но още нямам необходимите познания в дизелите и не съм уверен
        За чистенето донякъде си прав, веднъж съм ползвал една добавка за чистене на инжекциони на един от бензиновите ми Галанти - в резултат да затиснаха дюзите и почна да прекъсва.
        А хидравличното масло мисля, че няма да навреди, особено при тая "суха" био нафта.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #64
          От: Почистване на двигателя.

          Някой да ми обясни,какво прави колегата?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #65
            От: Почистване на двигателя.

            Пръска вода да си майне нагара по буталата.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #66
              От: Почистване на двигателя.

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Някой да ми обясни,какво прави колегата?
              Виждал ли си отворен мотор с духнала гарнитура?
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #67
                От: Почистване на двигателя.

                За виждане съм виждал,но от това пръскане на вода има ли някакъв ефект?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #68
                  От: Почистване на двигателя.

                  Някакъв - да. Забележим полезен - ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Почистване на двигателя.

                    Е,няма ли да е по-добре,направо от рафинерията да си слагат 0,1% вода-чисти двигатели,екология

                    Коментар


                    • #70
                      От: Почистване на двигателя.

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      Е,няма ли да е по-добре,направо от рафинерията да си слагат 0,1% вода-чисти двигатели,екология
                      А защо си сигурен че не слагат?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Почистване на двигателя.

                        Във всяка лъжа,има и процент истина.
                        Последно редактирано от georgipetkov64; 24-04-19, 14:50.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #72
                          От: Почистване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Във всяка лъжа,има и процент истина. ...
                          Виж го колко неграмотно пише, па му крой капата. Кликосъбирач.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Почистване на двигателя.

                            Явно и ти не си виждал отворен мотор с духнала гарнитура.Цилиндърът, в който е влизала водата е като нов в сравнение с другите, дори и твърдия нагар по клапаните,който се стърже с нож и телена четка със зор парата го почиства.Челото на буталото е като ново.

                            П.С. Не правете като този от последния клип,че иначе ще видите и отворен двигател с хидравличен удар.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Почистване на двигателя.

                              Аз лично съм прекарвал през двигателя на самарата 250 мл. Ама не като тоя с маркуча а с обикновенна пръскалка.
                              Единственото което усеъих е че вдига оборотите сама кат пръскаш.
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Почистване на двигателя.

                                То не че самарите и въобще бензиновите коли от тези години имат някакви проблеми с нагар,имат си го в нормални количества,до момента в който двигателя не прогори равни части бензин и масло, тогава се натрупва и почва да прави проблеми.Двайсетина години след самарата, съвременните бензинки по нищо не отстъпват по нагари на дизелите.Това с водата ще изчисти всички части в цилиндъра където има налягане и висока температура,но за колекторите,егра, кулера и т.н. си иска препарат и търкане, с гола вода не става.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X