Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Почистване на двигателя.

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Темата може и да не е за ключ!!!
    За дизел ама стар дизел.
    Почистване горивна система-хидравлично масло литър на резервоар ,един път годишно.За препоръчване есента .Лично пробвано.
    Лично пробвано на няколко лични дизела - стари, естествено, че не съм толкова смел и богат, че да си купувам нови.
    РАБОТИ!!!
    Отлично работи, при това, тоя микс. Само дето при мен дизелиста рече - на тоя бенц, голям, ливни, му, момче, три оки хидравлично на един гюм нафта... ливни, и се не притеснявай.

    И аз ливнах..

    И забравих - големия дърт трилитров турбодизел взе да работи като електрокар на звук, и като самолет на дръп.

    Ама, то такива дизели не останаха вече..

    Коментар


    • #47
      От: Почистване на двигателя.

      Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
      Бях заложила 20лв, че същото важи и за теми с водородни магии за двигатели, ама май изгубих...
      Не. Темите с водород ги затварям след като бъзиците изплоскавеят.

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Не бързай,има време.
      И водорода ще е при ксенона!
      Стратегията е друга, поради другата степен на обществена опасност.

      Потребителите на нестандартни светлини са сериозен проблем за безопасността на пътя. Потребителите на бълбукатори са просто глупаци, вредни главно с разпространяването на нискокачествени гени и житейски модели в населението.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      За DPF-а при некои камиони, и друг път съм описвал... има си процедура
      Не си в тона на темата. Всички знаем че автомобилните производители ни цакат по всякакви начини, а за всеки проблем си има прост и евтин начин.

      Иначе процедурата за която говориш съм чувал че се ползва и за леки коли.

      Коментар


      • #48
        От: Почистване на двигателя.

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Избери си един мод по симпатия и му тегли една майна. И ще продължиш да си го мислиш ,ама наум.
        Защо трябва да спре забавлението.

        Що не избра мен?
        Че и темата ми е "под ръка" ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #49
          От: Почистване на двигателя.

          Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
          аз пък чух че, като те заболи зъб го наджабуркваш с ракия, и зъба става като нов..
          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Пак не си разбрал.
          Поджабурква се .И не с рикия а с оцет.
          Tраяне, е те тука е скрито ключето от бараката- "като нов", ама не нов!

          И тоа път Иво не е прав- наджабурква се или се поджабурква в зависимост от това какъв зъб те боли- горен или долен.
          Ако те боли единственния останал в устата - тогиз се оджабурква от всекъде...

          А не видох Пинмастера- несветещата крушка как я е почиствал- правилно е да се почиства отвътре по спиралата с финна телена четка, продухвайки с карбона, да отнася боклука. после се напластява внимателно с СО-то и светва.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #50
            От: Почистване на двигателя.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...автомобилните производители ни цакат по всякакви начини, а за всеки проблем си има прост и евтин начин...
            Евтин? Точно тази реинкарнация на бълбукатора я пробутват на сервизите на МЛМ принцип срещу около 5 грешни килолева...
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #51
              От: Почистване на двигателя.

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Евтин? Точно тази реинкарнация на бълбукатора я пробутват на сервизите на МЛМ принцип срещу около 5 грешни килолева...
              Колко струва бълбукаторът не е интересно, той ще се изплати. Важно е колко струва почистването с него, а то е евтино - точно колкото трябва.

              Коментар


              • #52
                От: Почистване на двигателя.

                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                Tраяне, е те тука е скрито ключето от бараката- "като нов", ама не нов!

                И тоа път Иво не е прав- наджабурква се или се поджабурква в зависимост от това какъв зъб те боли- горен или долен.
                Ако те боли единственния останал в устата - тогиз се оджабурква от всекъде...

                А не видох Пинмастера- несветещата крушка как я е почиствал- правилно е да се почиства отвътре по спиралата с финна телена четка, продухвайки с карбона, да отнася боклука. после се напластява внимателно с СО-то и светва.
                По лошото е като те заболи ченето в чашата до леглото
                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Колко струва бълбукаторът не е интересно, той ще се изплати.
                Ами при мен се изплати има няма стотина пъти По едно време горе си изкарвахме по още една заплата от такива ентусиасти . В началото се опитвах да обяснявам защо аджеба това нещо не може да проработи щото видиш ли има едни закони на физиката за запазване на енергията който от бая време все не успяват да ги прескочат ама после и аз мирясах щото шефа казваше клиент да не се връща
                Последно редактирано от sek.1; 15-04-17, 05:57.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Почистване на двигателя.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ..... Всички знаем че автомобилните производители ни цакат по всякакви начини, а за всеки проблем си има прост и евтин начин.

                  Иначе процедурата за която говориш съм чувал че се ползва и за леки коли.
                  Мисля там проблема е другаде - май повечето камионджийски ДПФ са съставни - ДПФ си е с демонтируем капак, 'питата' може да се извади и да се измие механично, докато при автомобилите ДПФ го вадят предимно среднощните джамбази ( някои други 'тунингатори')...
                  Интересно, че за големите двигатели има периодични процедури и за чистене на кулер, чистене на турбо и т.н... Които за автомобилите май не се прилагат през целия живот на ДВГ...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Почистване на двигателя.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Колко струва бълбукаторът не е интересно, той ще се изплати. Важно е колко струва почистването с него, а то е евтино - точно колкото трябва.
                    80 лева верно е евтино. В един друг форум се поинтересувах как точно бълбукаторът чисти смукателните колектори, ЕГР клапан, катализатор.... Беше ми Убяснено от корифея, че това са сложни химични процеси и не за всяка глава работа

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    ...'питата' може да се извади и да се измие механично...
                    Кашерната процедура е изпичане в такъв .ъъъ...чушкопек за 8- 10 часа при 600 градуса/ако помня правилно/



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:russfilter.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5749134




                    При цена на гола пита от 7 хиляди евро нагоре определено си струва занимавката
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Почистване на двигателя.

                      Скъпи колеги, това ми прилича на рекламата на бойлери "Теси" дето имали серпентина с "турбулатор"......Някой пак е решил да изкара парички на гърба на бедните българчета....Щото един нов катализатор е цифра, както и нов автомобил. Но в такава територия живеем и сме беднички..Това е причинта да се мята народа на такива измами.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Почистване на двигателя.

                        Бедността не е никакво оправдание, тя е следствие. Връзва се народът не само на бълбукатори, но и на всякакви други неща - в търговията, в политиката, в междуполовите отношения даже.

                        И закономерно е беден. Тези които са бедни де.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Почистване на двигателя.

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Лично пробвано на няколко лични дизела - стари, естествено, че не съм толкова смел и богат, че да си купувам нови.
                          РАБОТИ!!!
                          Отлично работи, при това, тоя микс. Само дето при мен дизелиста рече - на тоя бенц, голям, ливни, му, момче, три оки хидравлично на един гюм нафта... ливни, и се не притеснявай.

                          И аз ливнах..

                          И забравих - големия дърт трилитров турбодизел взе да работи като електрокар на звук, и като самолет на дръп.

                          Ама, то такива дизели не останаха вече..
                          Днес купих един литър хидравлично.
                          Щом и Иво и ти така казвате...
                          Ще докладвам като му дойде времето, че дизела май повече стои на шурека в гаража а аз карам газова Лада в града
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: Почистване на двигателя.

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Днес купих един литър хидравлично.
                            Щом и Иво и ти така казвате...
                            Ще докладвам като му дойде времето, че дизела май повече стои на шурека в гаража а аз карам газова Лада в града
                            Аз
                            пък от 1991година съм със всякакви дизели и добавки никакви не съм ползвал.
                            Че и проблеми не съм имал, изключвам един с лятна австрийска нафта, преди години.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Почистване на двигателя.

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Аз
                              пък от 1991година съм със всякакви дизели и добавки никакви не съм ползвал.
                              Че и проблеми не съм имал, изключвам един с лятна австрийска нафта, преди години.
                              Профилактика, колега, профилактика.
                              И аз нямам проблем за решаване, ма виж Вени каква презентация направи
                              Що да не пробвам?
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #60
                                От: Почистване на двигателя.

                                Добре де - каква профилактика?
                                Съвременният дизел е набъкан с толкова електроника, че я си пипнал нещо - я си 'изгорЕл'
                                Да, хубаво е да се почистват периодично EGR, всмукателния и изпускателния тракт...
                                Ама как става това на съвременния дизел? При мен турбината е навряна зад двигателя към купето... Отделно около двигателя няма как да бръкнеш с отверка, пък камо-ли да разхвърляш тръби...
                                Да, навярно има 'миячки' които да пръскат мъгла в смукателния тракт за да миеш турбината, ама не съм виждал такива наяве
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X