Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Децата и моторите, обучение и пътуване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Децата и моторите, обучение и пътуване

    https://www.youtube.com/watch?v=C-9_tUeqT2Q
    намерих това видео днес. признавам,че съм фен на Дел, но идеята ми е да споделим кой как го прави у нас. все пак сигурността на пътя и живота ни /+пътниците-особено деца/ е най-важното. моето дете успя да се научи първо на скутера с равен под и седене права. после на ендурото със степенки, или пред мен,че задрямваше, а сега на чопъра-зад мен- е перфектният пътник. гледах реклами и обяви за детско столче,ама цената просто не е за мен. като километри засега сме правили без почивка от софия до трудовец, със скорост до 80км/ч.

  • #2
    От: Децата и моторите, обучение и пътуване

    Тоя направи такива страшни степенки като че детето му тежи най-малко тон! Моя големия до степенките още не стига макар че на 4 години е 120см. и го возя отпред откакто е проходил. Покатерва се като маймун и се държи и с ръце и с крака за резервоара, а и аз го държа с моите крака, обаче ми се иска едни дръжки за капачката на резервоара. Има такива в ибей но първо са за другия тип капачки дето не стърчат и имат винтове околовръст, и второ са безбожно скъпи. Аз докато се наканя да направя нещо и детето ще стане достатъчно голямо за да се вози отзад! Малкия пък е на 2 години и не ще да припари до мотора!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      От: Децата и моторите, обучение и пътуване

      Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
      https://www.youtube.com/watch?v=C-9_tUeqT2Q
      намерих това видео днес. признавам,че съм фен на Дел, но идеята ми е да споделим кой как го прави у нас. все пак сигурността на пътя и живота ни /+пътниците-особено деца/ е най-важното. моето дете успя да се научи първо на скутера с равен под и седене права. после на ендурото със степенки, или пред мен,че задрямваше, а сега на чопъра-зад мен- е перфектният пътник. гледах реклами и обяви за детско столче,ама цената просто не е за мен. като километри засега сме правили без почивка от софия до трудовец, със скорост до 80км/ч.
      Пред теб е изключително опасно, ако не дай боже стане инцидент. Зад теб, ако е малко, заспива и можеш да го загубиш. Да се купуват яке, каска, ръкавици и ботуши всяка година е бая разход. Без тях обаче е безотговорно...Вързано за водача или за мотора е безумие... Всеки си преценя сам какви и колко рискове да поема. Моите синове се возят от 8 годишни, но с пълна и по техен размер екипировка. От тук:
      https://www.jsaccessories.co.uk/shop/clothing/kids.htm

      Коментар


      • #4
        От: Децата и моторите, обучение и пътуване

        Моите и двамата ги возя, в квартала, като са заедно ще се спречкат винаги "кой първи" НО винаги само по един, с каска задължително, пред мен, сега щерката порасна, уча я зад мен, да не губи внимание, нито за момент, даже знаците учим в движение, мисля да им е полезно, колкото по-рано толкова по-добре.
        LZ1NIM/P
        B pos

        Коментар


        • #5
          От: Децата и моторите, обучение и пътуване

          благодаря за мненията,колеги! разбира се че са оборудвани с екипировка-пропуснал съм да го напиша в началото на темата. цитирам дъщеря ми преди преминаването на 1 тунел от Витиня 2016г.: "добре де за какво ми е тая кърпа на устата и без това умирам от жега". след пристигането, нещата звучаха така: "може ли да ми го подариш това шалче с черепите, вече ми е най-любимото"... колкото до разсейването, или по-скоро задържането на вниманието на пътя-една от най-добрите игри е тази да учим знаците и да се ги казваме на глас. аз дори и опитвам да пея /крещя/ песните, които харесва и постоянно бъркам текста за да ме поправят.
          Последно редактирано от boda nx; 11-04-17, 17:28. Причина: допълване

          Коментар


          • #6
            От: Децата и моторите, обучение и пътуване

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Тоя направи такива страшни степенки като че детето му тежи най-малко тон! Моя големия до степенките още не стига макар че на 4 години е 120см. и го возя отпред откакто е проходил. Покатерва се като маймун и се държи и с ръце и с крака за резервоара, а и аз го държа с моите крака, обаче ми се иска едни дръжки за капачката на резервоара. Има такива в ибей но първо са за другия тип капачки дето не стърчат и имат винтове околовръст, и второ са безбожно скъпи. Аз докато се наканя да направя нещо и детето ще стане достатъчно голямо за да се вози отзад! Малкия пък е на 2 години и не ще да припари до мотора!
            ето и финалната част от този проект. в "тубата" ги има всичките, който се интересува от целия процес-може да проследи. на мен лично ми допада изключително много.
            https://www.youtube.com/watch?v=sQl2-ZW8JQU

            Коментар


            • #7
              От: Децата и моторите, обучение и пътуване

              Моят го возя из баирите, степенките на 250-ката са на височина точно като за него, за възрастен не са удобни. С каска и бавно, леко.

              Коментар


              • #8
                От: Децата и моторите, обучение и пътуване

                На 5 години моят получи първият си мотор, благодарение на, което стана и перфектният пътник и в последсвие и съвсем адекватен участник в движението.В гората е изтърван дявол, но на пътя чак ме дразни колко е стриктен. Благодарение, че кара и ходи по състезания от съвсем малък, ни отърва от момента на гъзарията, когато взема книжка. Прави разлика, чена пътя живота ти не е само в твои ръце....
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X