Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

    Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
    И аз така-бутах,дърпах,подавах му ток на един.За капак като го дърпах се удари в теглича на тераното ми.И...оказа се че няма бензин,но в този случай си е баш неук шофьор.
    Вместо да се кефите на неуките,просто ги научете да се теглят на въже.Не е сложно.Освен да се опитва да запали возилото,трябва и да спазва и дистанция.Което е трудно достижимо при теглещ абориген.

    Коментар


    • #47
      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

      Преди време в един автотранспортен техникум взели от вторични двигател от Mercedes W124 200D та да видят учениците и не съветски двигател.Когато учениците свалили капака на главата,техният учител(маняк на лади и жигули) много изненадан възкликнал като видял че разпределителният вал е горен и се задвижва с верига и казал,че на жигулата е по същият начин,но техниката на жигулата е от 60-70те,а техниката на Мерцрдес 124 от средата на 80-те и следователно Mercedes Benz са копирали от жигула...просто без коментар.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #48
        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

        Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
        Вместо да се кефите на неуките,просто ги научете да се теглят на въже.Не е сложно.Освен да се опитва да запали возилото,трябва и да спазва и дистанция.Което е трудно достижимо при теглещ абориген.
        Първо винаги кагато съм му дал съвет на този пич той винаги го е оспорил а после съжалява когато аз или някой друг дал му съвет е излязъл прав.А подробности за това теглене можеш да прочетеш в пост номер 7 на тази тема.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #49
          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

          Колеги не се отчайваите... Тук в Лондон ако знаеш какво е ключ за гуми си номер едно, а ако има дори малък шанс да смениш гумата сам спокоино можеш да кандидатстваш за работа в пътна помощ че и да се пишеш опитен. Чист пример от миналата седмица... Идва колегата мъж на около 50 години закъснял за работа с около час и мокър като улично коте... Нещо нетипично за него. И следва следния диалог...
          Здрасти какво стана
          Заеби колата се прееба напът и чаках един час пътна помощ един час ( като се обадиш и кажеш че си на магистралата те инструктират да облечеш жълтата жилетка и да прескочиш мантинелата.)
          Та отговарям аз понеже ми стана интересно, какво и беше на колата
          Ами светна една лампа на таблото и изписа че трябва да се провери нивото на течността
          На коя течност бе пич
          Ми незнам
          Как изглеждаше лампата
          И тук ме застреля след 10 минути търсене на лампата в интернет ми показа че му е светнала лампата за течността на чистачките... И високотехнологичния му едногодишен мерцедес му е казал да долее...
          Еми един час на дъжда за да дойдат да ми долеят един литър вода ми се вижда малко кофти сделка...
          0-

          Коментар


          • #50
            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

            Аа, за учителите бях забравил...И аз съм учил автомобили и кари в техникум...елитен (бивш "Вилхелм Пик").
            Учителката по ДВГ къде разсеяна, къде не доразбрала... Показва ни табло с двигател на Москвич 412 в разрез и ни описва кое какво е... Оказа се, че тоя мотор бил с два разпределителни вала...докато не видя, че брои осите на кобилиците, а истинския вал и дойде в повече... Същата и редовете на работа на най-разпространените мотори ги бъркаше яко и ме оставяше след часовете, да ми набива канчето да я поправям по-тактично Но си схващаше грешките, за разлика от колежката и по дизелова горивна апаратура... Тя така и не прие, че коректора за свръхпълнене работи с надналягане, и беше непоклатимо убедена (и убеждаваща нас), че в колектора и на турбодизела трябва да има само подналягане и коректора на помпата бил вакуум-коректор.
            В сравнение с тях двете, току що завършилата ни даскалица по автомобилна практика най-лесно се отказваше от самолюбието си, и възприемаше добре обоснована критика...В редките случаи, когато отстояваше погрешно заучени неща, на помощ викахме колегата и, учител с огромни познания и дългогодишен всестранен опит.. на всичкото отгоре достатъчно фин и тактичен човек, за да се наслаждаваме на неудобството и на двамата при изясняване на техническия въпрос без да бъде засегнат нечий авторитет, което обаче не спестяваше червенето на младата учителката понякога...

            Все пак, от днешна гледна точка като разсъждавам - хорицата са се опитвали да си изкарат прехраната, ясно е, че малко хора работят това за което имат талант...Но тогава ми се щеше поне за учителите да не е така, та затова съм им давал ядове.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #51
              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

              Прясно от днес. Видях как се завива гайка на джанта с конуса навън, при това на моята кола . Същия човек се опита да ми обясни, че корковата тапа на маслото му е залепена , оказа се пробката на картера.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #52
                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                Мнооого мъка има по тоя свят !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                  Преди време - с един съсед тръгваме по едно и също време за работа. Ма му пукнал акумулатора. Моли ме да го бутна - ОК. Аз и жена му бутаме .. аре давай .. прасс - с аз и тя на капака. Ъ! Въх егати компресията вади тая Тойота. След още едно скачане на капака - отивам и ко да видя - чиляка ръгнал задна скорост, пък ние си бутаме напред.
                  Нахалството продължава и на другия ден ...ма тоз път му викам - аре ти ще си буташ, а аз ще я запаля.. след 2 дни имаше нов акумулатор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                    Един познат беше долял антифриза с течност за чистачки...Нали е все синьо...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                      По повод гайките с обърнат навън конус:
                      Преди много години, като работех в кооперацията на село, едно цигане го бяха взели за тракторист. Щото брат му и чичо му бяха трактористи там, и си мислеха,ч е и той ще стане...
                      Та спукал гума на трактора, свалихме я, залепихме вътрешната(сега е време някой да попита какво е вътрешна), монтирахме обратно, и следва качване на джантата на главината. Зор-мор, наместихме я, и цигането започва да нарежда гайките. И ме пита(че бях най-близо):
                      -Гайката с "изяденото" навътре ли да я слагам?
                      Същото цигане ме пита къде е пробката за източване на водата на трактор Т-40. А той е с въздушно охлаждане.

                      Същото искаше аз да опръскам житата край един стълб, с площадка на върха му, нещо като трансформатор, но с 50 м3 храсталак в основата. Защото някакъв друг мангал преди време се бил качил да краде жици, ма тока е по-силен от глада(особено този от 110 кВ), та мангала си умрял, а на цигането все му се привиждало, че умрелия стои в храстите и го вика да иде при него.

                      Същото това цигане после отиде в Холандия ли, в Германия ли, да свири в подлезите на кларинет...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                        Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                        Един познат беше долял антифриза с течност за чистачки...Нали е все синьо...
                        Я го питай дали го е оставил така и дали е имало ефект - за един прЕател питам

                        Коментар


                        • #57
                          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                          Тоз моят неук приятел имаше едно BMW 316i E36.И също беше сипъл антифриз в казанчето за течност на чистачките...как му се омаза джама...А като стана дума за джама беше му се повредил предният десен прозорец(не се затваряше) и един мой друг приятел отвори кората да го ремонтира,когато пича с Bmw-то взе да му се бута с една масльонка и да клепе по механизма на джама с думите:
                          -Нали маслото не е мое да смажа механизма.(Маслото беше на това момче което му ремонтираше прозореца.) Тогава пича където му правеше стъклото се вбеси и на тласъци с ръце му обърна вратата към калника.(Беше се ядосал много).Собственика на колата се отдръпна назад,че онзи как беше бесен щеше да го ступа,но след няколко цигари момчето където му прави джама се успокой и му каза:
                          -Сега имаш врата стил Ролс Ройс!
                          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                            Колеги без да ми се смеете ще ви кажа какво става при грешката течност за чистачки и антифриз но в количество около 3 литра..... Майстор моя милост, жертва WV Passat B5 1.8 20V.
                            Та на въпросното произведение на немската инжинерна мисъл (още го карам но определено няма да си купя повече кола в която някой от фолксваген се е качвал) го купувам в Лондон преди около 9 години с пробит радиатор. Не чак да потече като лейка но си губеше по около литър на седмица. И понеже нямам условия за смяна на радиатора там си тръгнах за България със две туби антифриз и новия радиатор в багажника (подарак от англичанина предишен собственник) плюс една добавка за спиране на теча за профилактика в антифриза.
                            Та пристигам си в София без проблеми, добавката си е супер нищо не тече... Отивам в кат за регистрация, застраховки и какво ли не, всичко минава колата си я карам вече около 3 месеца и няма проблеми... Бях решил даже да изкара и март месец да мине зимата и после на топлично със радиатора направо да правим пълно обслужване и на ремъците.
                            Но една вечер около 2 през нощта ми се обаждат че съседката ще ражда и ако мога да я закарам до майчин дом Естественно веднага скачам и тичам по пижама и кожено яке на паркинга паля Пасата и газ пред входа да чакам комшийката да слезе и си представям какво пиене ще има с комшията след няколко часа. И в тоя момент на таблото светна лампата за антифриза и изписа да видя новото на охлаждащата течност... Естественно ми беше ясно какво става и без да гася двигатела изтичах до багажника взех тубата с Антифриа и даваи смело в казанчето докато не се напълни ... ама понеже нищо не се вижда викам ще сипвам докат прелее и в един момент преля но не антифриз ами пяна... Но положението е на зор и не го мислих много качихме се и газ към болницата. Малко преди това пак света лампата че няма течност съответно нямаше вече и парно.... Свалихме жената паркирах и отворих капака да видя какво става.... общо взето всичко беше във пяна казанчето също... и чак тогава ми присветна какси ги бях свършил.... Чудното е че не беше прегряла и нямаше последствия като изключим обслужването по спешност и яката промивка на охладителната система.
                            0-

                            Коментар


                            • #59
                              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                              Последното лято на ТЗВ /1989г/ пътуваме за "Каваците" четирима моторджии.Трима от групата тренирахме мотокрос/доколкото беше мотокрос тогава/а четвъртия кара симсон от 20 години.Пускахме симсона с едно десетина километра напред,че бяхме с неравностойни машини ЧЗ-250,ЕТЗ-250,ЕТЗ-150.Някъде из Карнобатско гледаме пича със симсонката спрял и се дупи около нея.
                              Кво става бе.
                              Няма масло в скоростите.
                              Ми нали имаш ЛТ2Т,сипвай до следващата бензиностанция и там ще го сменим с 90ЕР
                              Не,в скоростите се слага само 90ЕР...
                              Не успяхме да го убедим че ЛТ2Т е по добре от нищо.След 40км на сухо симката виеше кат трамвай.Сипахме 90ЕР,почна да да вие кат тролей.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                                Абе гайка с пластмасов осигурител ,завита с него надолу ,виждали ли сте?
                                А разбит шарнир прилежно заварен със телоподаващото? Жалко че не съм снимал изцепките,много са.
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X