Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6
Резултати 101 до 107 от 107

Тема: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Място
    Милано, Ломбардия
    Публикации
    310
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Возим се с моят авер с джипа му чероки 2.1,когато усетихме, че е затегнал спирачен апарат на предна дясна гума.С пушещи накладки едвам успяхме да закараме джипа до тях (добре, че бяхме по наблизо). Когато вкара колата в двора видях, че диска отдясно е буквално червен, накладките пушеха яко и вунееше на феродо. В това време моят приятел ме избута настрани и взе да мокри по джантата с ледено студена вода с маркуча.Точно му обяснява, че така ще повреди диска,бях спокоен докато той не знаеше какво прави и пръскаше по джантата, но като взе да мокри диска и се чу едно ПУК и той веднага разтревожен пита какво е станало, аз му казах че е спукало диск (точно това и стана), после се оказа, че той не е наясно кое е диска, но все пак го смени (аз го смених всъщност) и смени само повредения диск, пренебрегвайки моя съвет да смени и двата, а левия диск е много зле. След това джипа продължи да затяга ту ляво, ту дясно колело защото проблемът му не е решен, дори не е установен.
    Старата любов ръжда не хваща, а безвъзвратно гние!
    Terrano 3.0di,330i E46

Място
    Милано, Ломбардия
    Публикации
    310
    Точки (при гласуване)
    6

Преди няколко месеца този мой приятел преди да купи черокито имаше Нисан Алмера 2.0 атмосферен дизел (Мотор чук). Един ден той звъни на мен и на един друг приятел да му помогнем, че нисана не пали. Когато отидохме на място търсихме проблема, когато се сетихме, че човека е сипал вместо нафта отработено масло, но не го беше омешал с нафта. Решихме да свалим горивния филтър да видим как е, излезе че всичко е пълно с гъсто масло, въпросният тип (мургав) не казваше преди това че е спал масло вместо дизел, което ни загуби време докато установим проблема. Изолирахме филтъра с тръбичка и колата запали,но работеше много зле, но ни се струваше че няма и мощност, след това другият мой приятел отвори да види въздушният филтър (не съм виждал толкова, прах, царевичак, сено, люцерна и тн. във филтър на кола, беше като в бункер на комбайн).Моят приятел се ядоса и извика абе ей мангал ти знаеш ли че това нещо се сменя чат пат. Тогава той каза защо да го сменям като не е скъсан, ще го тупнем да не е прашен.Тогава другия откачи и го тупна с филтъра в главата с думите тъп циганинее.
    Тогава собственика на нисана пита откъде да вземем филтър втора употреба, тогава другият ми приятел отчаян седна отстрани запали цигара и каза не мога повече! Аз му предложих да му дам стария ми възд филтър от Бмв 318тдс,но понеже е по дълъг и широк ще трябва да го подреже, но той не можа и сглоби колата без филтър, кара я така и даже я продаде без филтър.
    Старата любов ръжда не хваща, а безвъзвратно гние!
    Terrano 3.0di,330i E46

Място
    Валенсия,Испания; Пловдив
    Публикации
    1,416
    Точки (при гласуване)
    13

Преди години работих малко като таксиметров шофьор, колегата от дневната смяна (с книжка на повече от 30 години) се беше обаждал на шефа да го пита къде е задната скорост, щото плочката на лоста я няма...
    Тоз същия ми се обажда и на мен, да пита откъде се пуска задната чистачка, пък то "Толедото" нямаше задна чистачка!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

0034 605 82 41 87

Публикации
    5,064
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Тодоров009 (Войводата) Преглед на публикациите
    Преди години работих малко като таксиметров шофьор, колегата от дневната смяна...
    Това ме подсети и за случка от моя кратък опит в тая професия.
    Карахме две чисто нови Шкоди Фабия SDI, под аренда при един чорбаджия. Моя ортак, нещо беше на почивка, а едната кола за оправяне на щети, та ми сложиха някакъв чичка който си нямаше и хабер нито от работата, нито от коли.
    Идва един ден да го сменям, не бил заредил резервоара до горе, че му трябвали пари(пълнехме до горе за смяната). И ми обяснява, да гледаме бордкомпютъра, колко километра показва до следващо зареждане, и на другия ден като му оставям колата, просто да си сипя толкова нафта, че да показва същите километри с оставащото гориво...
    Знаех че е пълна глупост, но хем не ми се обясняваше защо не става тоя метод, хем реших да го избъзикам.
    Взимам аз Шкодата, гледам компа, среден разход към 7/100(явно го е занулил като е зареждал и на късо по светофарите...), оставащи километри до следващо зареждане около 580км (по спомен, нещо под 600 беше).
    Тръгнах да карам, средния разход започна да пада, километрите до зареждане да растат... На другия ден за смяната компа отчиташе среден разход малко над 5/100, а километрите до зареждане бяха с двайсетина повече от уговореното предишния ден... Това, без въобще да зареждам гориво
    А човека се притесни, че съм сипал повече от колкото трябва ...
    Два дена го чаках да се усети, и като видях че няма шанс, му обясних всичко и си оправихме сметките.
    Било е преди около 15 години, нафтата беше 2,60 до към 2,70лв/л., и като не сипвах заради неговата глупост, ми оставаха по още 30-40лв на ден, но... пуста съвест... То именно и заради съвестта, реших че не ставам за таксиджия... разбрах го навреме.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,856
    Точки (при гласуване)
    12

Ма ти нали не си мислиш , че собствениците са по-наясно с трипа и затова са нарекли смените да са с пълен резервоар
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    3,209
    Точки (при гласуване)
    17

Язе па съм роден научен!
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

Място
    София
    Публикации
    87
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Тодоров009 (Войводата) Преглед на публикациите
    Преди години работих малко като таксиметров шофьор, колегата от дневната смяна (с книжка на повече от 30 години) се беше обаждал на шефа да го пита къде е задната скорост, щото плочката на лоста я няма...
    Име:  images.jpg
Прегледи: 228
Размер:  4.2 Кб

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6

Сходни теми

1. ЧРД и на Доктора по Дайхатсуви науки- д-р Иван Горчев!
    От edoors във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 17
    Последно мнение: 10-07-13, 19:38
  2. Миролюбивите нации...
    От Volk във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 11
    Последно мнение: 04-06-11, 23:32
  3. Алтернативен Съюз на българските автомобилисти
    От Еmil във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-01-10, 14:33
  4. Мацки с джипки