Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Брат ми пък ходи до сервиза да види какво трака по колата. Оказа се камъче в грайфера на гумата.
    Срам не срам - и аз съм ходил до сервиза за подобен случай, ама се усетих на паркинга пред сервиза, преди да вляза да бера срам вътре...
    Метален болт в едната гума, който правеше и големи вибрации във волана освен звънтенето (а първоначалният оглед на гумата си бе ОК - явно в него момент съм бил настъпал болта и не съм го забелязал....
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Или може би такъв.

      Коментар


      • #33
        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

        Да и аз се майтапя трабанта е с въздушно охлаждане(но не и тоз от снимката).Преди време един младеж ме пита за какво е малкият лост при джиповете.Аз му отговарям че е за режимите на раздатката 4H 4L N 2H и т.н. А той отвръща,че си мислил че е допълнителен лост за скорости.И тоя същия изръси че интеркулъра служи като охладител на акумулатора.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #34
          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

          В казармата,като новобранци ни зачисляват камионите-урали.По тоя повод ,а и за да не мислим за глупости,началството ни връчва по един парцал за да избършем прахта по двигателя,радиатора,карбуратора и т.н.Ние, ,,върли кирки,, ,слушаме и изпълняваме.Вдигаме капаците и действаме.След малко при мен идва наборчето от съседния камион с въпрос-Абе,кое беше радиатор и кое карбуратор.Тоя същия беше завършил техникум по автотранспорт със специалност монтьор и шофьор категория,,С,,.Друга случка.Един образ-шофьор на ,,виетнамка,,получил нареждане от началството да долее масло в двигателя,с указанието,,До горе,, и оня образ буквално беше налял масло,,До горе,,демек до капачката за наливане на масло.

          Коментар


          • #35
            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

            Това ми припомни реален случай отпреди 23г....
            Уволни се един технически заместник директор на автостопанство, и реши да се хвърли в частния бизнес... Направи малко сервизче, и нае двама автомонтьори от същото автостопанство...
            Веднага му казах тези да не ги взема, ама той 'ти не разбираш, знаеш ли от колко време работим заедно - супер са'....
            Купи си едно дизелово Ауди ама след 2 седмици го гледам - ходи пеш...
            - Какво стана бре?
            - Мани-мани (почти със сълзи на очите почна да разправя) Прав беше... Вкарвам в сервиза Аудито да му сменят маслото. Сменят го, вземам колата, и си тръгвам към вилата (към Златните пясъци). Към Дървения мост отпускам газта, ама усещам - колата продължава да ускорява... Изключвам от скорост - двигателя ще гръмне, та пак включвам да спаднат оборотите... Удрям спирачка - няма спирачки... Как да е успявам да намаля, обръщам назад към сервиза, ама по едно време почна да вие и скоростна кутия....
            А то - сервизните му 'майстори' източили маслото на кутията и доляли още 4.5л в двигателя (пробките на това Ауди 80 са близко). Дизелака е почнал да смуче и гори това масло (маслен разгон), като междувременно от високото ниво строшил и вакуумната помпа за спирачките...
            Абе - общо взето си взе нов двигател.... Въпреки воя, едва ли е имало проблеми с кутията за толкова малък участък, ама кой знае...
            Едва ли има нужда да уточнявам, че сервиза не прокопса
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

              Аз пък съм си научил жената да си проверява маслото и антифриза и го прави поне на два месеца веднъж, и то както трябва. Казал съм и да ми индикира незабавно за стържене,виене,светнали лампи и т.н.
              Иначе ако я видиш из мола не прилича на тея дето с малко парцалче да бършат маслената щека ама...
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #37
                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                И с една тъъънка тръба .. аре надоле и смУчи смучи .. кат алкохолик - последния литър вино от бурето. Напих се едно хубу с дъх на .. нещо си , докат го изкарам цялото - после вода - и пак , да не ми е жадно. Та така .. внимавайте в картинката дет се вика.
                Излишно си се чанчил.
                Течността за чистачки е вода с някакъв алкохол. От топлината на двигателя-алкохола ще се изпари, и ще остане само водата. Нещо като 60%, според концентрацията. Малко миещо вещество(веро дето му викаме), и малко аромат и боя.
                Та може да се разпени леко, ама имайки предвид колко "веро" се слага-надали ще се заблежи, цвета е без значение, а аромата може да го броиш като бонус.
                После доливане с малко антифриз концентрат(ако там имате такова де), и всичко си заспива.

                А ако течността за чистачки е лятна-няма алкохол, та доливането с концентрат ще е с малко по-голямо количество, ма и да не е-се тая.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                  Преди години едни комшии обиколиха два пъти квартала на бутане заради паднал акумулатор.
                  Питам - "Кво прайте аджеба?" - а те - " ... ми ей на и на бутане не иска ...!
                  Отне ми малко време. но видях. че бутат на отключен волан. без да дадат контакт и им казах.
                  Погледнаха ме с недоверие: " ... това пък защо?!".
                  Добре. ама колата взе. че "случайно" запали и те така.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Излишно си се чанчил....
                    .
                    Кольо, мина ми през акъла, че мож и да си остане така, но действието ми беше по-скоро с поучително- наказателен характер за мен - да си знам другия път да внимавам в картинката. Сега всеки път като отварям капака чета ко пише на капачките.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      Иначе ако я видиш из мола не прилича на тея дето с малко парцалче да бършат маслената щека ама...
                      Може ли да я видя да се уверя?!?
                      Може ли да я запознаем с моята?! А ти какво искаш да ти дам за да научиш и моята?! Хубава жена имам(наистина) ама такова високо ниво ми се струва непосилно(да знае какво е щека и масло)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                        Може ли да я видя да се уверя?!?
                        Може ли да я запознаем с моята?! А ти какво искаш да ти дам за да научиш и моята?! Хубава жена имам(наистина) ама такова високо ниво ми се струва непосилно(да знае какво е щека и масло)
                        Обясняваш и бавно и напоително, ако светне лампата на аладин, колко неща ще пропусне да си купи. С примери от последните по-големи покупки.
                        Ефект поразителен.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #42
                          От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                          Кольо, мина ми през акъла, че мож и да си остане така, но действието ми беше по-скоро с поучително- наказателен характер за мен - да си знам другия път да внимавам в картинката. Сега всеки път като отварям капака чета ко пише на капачките.

                          Ти си знаеш.

                          И аз да кажа пример:
                          Дедо поп, от форума, някои го знаят кой е ме вика една зима да дърпам голфа му за да запали. Че беше студено, дали и акумулатора не беше свършил, не се сещам вече. Та закачам го зад форд-нисана, и към километър го развявам зад мен, като мечетата от Star Wars върху спидерите в гората. Няма палене, и туй то. Спрях, чудихме се се къде може да е проблема, докато накраа Румен се сети, ръчна нещо по таблото, и на следващия опит, на втория метър голфа запали.
                          Забравил бил да бутне "чипа" или както там му се казва на мястото му, а тогава няма и захранване към двигателя...

                          За сведение-Дедо поп не е неук шофьор, даже напротив, но като прочетох за бутане и палене-за тази случка се сетих.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                            Истинска случка:Събрали сме се на по бира вечерта аз и едни приятели.Един от тях се хвали:
                            -Днес сменявах кормилен накрайник на Корсата(Корса 1.5ТД-тая с центровката от горните историй и със същия собственик).Уточни се пича,че сам го сменил за 2 минути пред блока и било лесно.Оказа се че е сменил калъфа на волана (вика му накрайник.).Същият вместо спирачна течност приоритет му е да купи ароматизатор за колата,вместо да смени маслото и антифриза- да сложи музика-CD,каса и усилвател (но друг да му ги монтира и свърже).Една от колите му искаше гарнитура на капака на клапаните,но той вместо това взе сини крушки за фаровете да изглеждало като ксенон.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                              Ти си знаеш.

                              И аз да кажа пример:
                              Дедо поп, от форума, някои го знаят кой е ме вика една зима да дърпам голфа му за да запали. Че беше студено, дали и акумулатора не беше свършил, не се сещам вече. Та закачам го зад форд-нисана, и към километър го развявам зад мен, като мечетата от Star Wars върху спидерите в гората. Няма палене, и туй то. Спрях, чудихме се се къде може да е проблема, докато накраа Румен се сети, ръчна нещо по таблото, и на следващия опит, на втория метър голфа запали.
                              Забравил бил да бутне "чипа" или както там му се казва на мястото му, а тогава няма и захранване към двигателя...

                              За сведение-Дедо поп не е неук шофьор, даже напротив, но като прочетох за бутане и палене-за тази случка се сетих.
                              И аз така-бутах,дърпах,подавах му ток на един.За капак като го дърпах се удари в теглича на тераното ми.И...оказа се че няма бензин,но в този случай си е баш неук шофьор.
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Обясняваш и бавно и напоително, ако светне лампата на аладин, колко неща ще пропусне да си купи. С примери от последните по-големи покупки.
                                Ефект поразителен.
                                Не става бате..Наистина.парите не представляват фактор за нея.Тя има достатъчно.Кво ти масло,зарад нея купих кола пълен автоматик.Само и само да кара.Не и не.Назад НЕ МОЖЕ да кара.Нерви се що няма винаги кръгови тъй като се кара винаги напред.Ако паркира някъде задължително гледа да може да тръгне напред.Ако се случи да не може, излиза от колата и все намира някой мъж да помоли да я обърне,да нагласи колата.И понеже има къса пола и хубави цици винаги се намират услужливи.Един път се беше напъхала в еднопосочна улица СРЕЩУ движението.Викам си ще я ебат здраво някъде.Питам я кво стана? А тя: Ми чистосърдечно му казах че не мога да карам назад и той (пича) се ухили и ми я изкара. Изпадам в ужас че някой ден пича може просто да отпраши някъде с колата..Кво да ти кажа..
                                Помагай брат.Гледам от Варна си.Наблизо си ще си върна дълга...Все някак
                                п.п
                                На едно кръстовище мина почти на червено и полицаите я спрели.Размахала златен талон и я съжалили.А аз имам глоби.
                                Ако ги разменим жените?! За малко? да се накефя и аз?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X