Страница 2 от 6 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 107

Тема: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Място
    Варна
    Публикации
    7,015
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране От: Колко неуки автомобилисти има.(Истински случки)

Точно така си е Skorpion_BG - съпругата в слънчев летен ден ми се обажда по телефона 'откъде се спират чистачките'
    А то - натиснала лоста на пръскалката по погрешка, и чистачките тръгнали. Е да, ама на нисана чистачките правят няколко маха след като си спрял да пръскаш течност...
    Обаче тъй-като съм инструктирал съпругата на сухо да не пуска чистачки, в момента, в който чистачката направи два маха, и съпругата пак пръсва малко течност и така се получава затвореният кръг
    Иначе отваря капака за да налее течност за чистачките (и то в правилното място )...

Като стана въпрос за течност за чистачки - един друг бивш колега зимата влиза в офиса и мърмори - нещо много мажат чистачките - уж им налях АНТИФРИЗ?!!!
    Какъв антифриз?! - питам...
    Ами то бе по-евтин от течността за чистачки, пък нали пак няма да замръзва
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Милано, Ломбардия
    Публикации
    310
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на drago_pishinkov Преглед на публикациите
    Ми то и аз като малък купих антифриз за трабанчето на тате. Било е някъде '85 '86-та и пуснали в Мототехника заветната течност...
    Ама е било антифриз и е бил сипан на правилното място,че преди време един беше напълнил разширителния съд на радиатора на един Land Rover със спирачна течност и сменява почти нова водна помпа и куп разправий,че го беше налял почти до горе вместо антифриз със спирачна течност.
    Старата любов ръжда не хваща, а безвъзвратно гние!
    Terrano 3.0di,330i E46

NIKSD е онлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    5,086
    Точки (при гласуване)
    29

Не е кола ама... Отивам в Мексико, кацаме, такси, и в марината. Собственика на лодката ме чака, лодката готова, заредена. Вечерта палим и тръгваме. След час мотора гасне. Слизам долу, проверявам, всичко наред. Свалям горивния филтър, мирише на бензин. Гледам тъпо, ама много тъпо- на дока дето е горивото даже нямат бензинова колонка. Вечер е, не съм спал 40 часа /от една лодка, на самолета, и на друга лодка/, топя пръста, лизвам , ми не е "права нафта", баш си е бензин. ?!?! Викам другия, мириши, ближи... бензин?! На платна обратно до марината, с аварийната туба и забити маркучи правим маневрата на мотор. Падам и умирам.
    На сутринта- бе майка му стара, бензин е. Обаждам се на мой човек, той на марината, там обясняват, че трябва "бомберос" /пожарникари/ да дойдат, да оградим лодката с плаващи заграждения, специална помпа работеща на сгъстен въздух, пожарогасители... Давам $1000.00 на моя човек, да видим дали не можем по мексикано/български да източим резервоара...

Точим ние /$1000 вършат чудеса/, и се чудим от де тоя бензин. Отивам до дока, мириша "пищовите", ония ме гледат като "гринго шемет"... Права нафта! Мистерия. От къде стотици литри бензин в резервоар на дизелова лодка лодка, при положение, че на дока има само нафта?

Снимам всичко, и звъня на собственика.
    -Снимай ми касовата бележка от горивото и ми прати снимката на телефона.
    -Ааа, те са 6-7 бележки, ние цял ден ходихме напред-назад с таксито и тубите до бензиностанцията, докато я напълним. Ама спестихме почти $150.00!

Спестиха:
    Паркинг за деня $200
    Механик $200
    Наем на варели $100
    Такса за изхвърленото гориво $250 /те си го сипаха по колите/
    Бакшиш за баш шефа $1000 /иначе сме 1 седмица там поне, гринго на зор с лодка.../

Друг един ми плащаше само да му покажа как да си запали моторите на 30 метрова лодка- "абе нали е като кола, к'во толкова...". Не му показах...
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов
    Приста-НЕ! Виж тази тема-
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=138197

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    3,146
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Иначе отваря капака за да налее течност за чистачките (и то в правилното място )...
    Ааа, тя твоята си е направо механик!
    יעבור
    «И това ще мине»

Публикации
    1,475
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на nissan_1978 Преглед на публикациите
    Ама е било антифриз и е бил сипан на правилното място

Място
    Раднево
    Публикации
    3,584
    Точки (при гласуване)
    9

За любител шофьорите съм съгласен да правят грешки,
    но професионалисти с по 15г. стаж да не правят разлика м/у хидравлична и спирачна течност е върха!
    Другия случай е със съпругата ми.
    Кара Киата /парт тайм/и звъни,не иска да върви и не ще да завива!
    Питам,нещо свети ли на таблото?
    Не бе,само едно като зелено паяче.
    Последно редактиран от georgipetkov64 ; 10-04-17 в 22:09
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Публикации
    5,064
    Точки (при гласуване)
    24

Преди две три седмици с личния автомобил, давам газ, фучи въздух пропорционално на натоварването(TDI -PD е мотора). Веднага ми беше ясно, че е нещо по маркучи между турбото и интерколер(даже знаех на 99 процента кой точно маркуч). Но нали мързел, липса на условия, и инструменти...търся майстор, та само да му кажа какво е и да го оправи набързо. Хващам един монтьор от нашия сервиз за автобуси, който ремонтира коли на колеги, обаче нещо не му се вярва моята диагноза, та той да видел какво е... Сочи ми една мембрана дърпаща кранче на антифриз, и ми вика че шума е от вкуум Разубедих го, но не възприема моята теория. Извика човека баш началника на сервиза, като най-голям авторитет. Дават газ нещо, гледат, слушат и с още един спец... Диагноза - запушен ми бил катализатора! И те така -аз съм прост шофьор-чужденец, хората са специалисти и не възприемат акъл.
    Естествено, теглИх им една майна на ум, викнах неволята и си смених сам проблемна гумичка (както се оказа) на стойност 5 евро, на маркуча под кулера.

Действието се развива в Германия, сервиза сериозен и всичко правят според дебелите книги (работя за Deutsche Bahn)...

А за случки с шофьори съм давал пример - пенсиониран бг полицай, иска да става камионджия в Германия, но тръгва да закача полуремаркета откъм стоновете. И не е виц. И опитите да усвои тази професия продължават вече почти две години, почти без резултат.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    BC
    Публикации
    2,089
    Точки (при гласуване)
    17

Ето какво се случва кат човек е недоспал - една сутрин ... викам да си видя на колите чорбичките. Речено - сторено..
    Отварям на едната кола и гУеам ... нема много течност за чистачки .... ее ми екстра имам си цела туМба от 5 литра ... арее сипвай да има. До нея паркирана и другата кола .. остана ми малко в тубата - викам аре да я долея ... отварям и казанчето едно такова същото на другата кола ... сипвааам .. и некйде кйм края ... бе тва в казана що е жълго - зелено?? ... Въййй ми то било казана на антифриза.ми сега??
    Ми сега добре че не я бях палил и квот сипах си беше в пластмасовия казан... опитах да извадя казана - ма той кат заварен, викам си са остаа и да го строша .. бахмааму. И с една тъъънка тръба .. аре надоле и смУчи смучи .. кат алкохолик - последния литър вино от бурето. Напих се едно хубу с дъх на .. нещо си , докат го изкарам цялото - после вода - и пак , да не ми е жадно. Та така .. внимавайте в картинката дет се вика.

А инак тук не си знаят броя на цилиндрите .. повечето шофери.

Място
    BC
    Публикации
    2,089
    Точки (при гласуване)
    17

А да - а пък един юнак - кара нова УАЗ-ка нова на година. (Купихме им ги нови - подарък на една държавна дирекция от братския мерикански народ)
    Викам му как е колата бе ... миии взе да се усуква нещо - викам я дай ключовете и с един друг взехме да направим едно кръгче. Какво кръгче - волана едва се държи - геврека се откачил почти изцяло .. от дърпане. Викам му кво е тва бе - мии .. не завива иначе.
    В казана на сервото имаше паяжина. Дай да огледаме още малко и какво да видим - плюсовия кабел на акумулатора беше протрил изолацията и оставаше под 1 мм да може да лепне качествено жилото с капака .. И спирачки немаше ... а бяхме из гората - тоя как я беше закарал дотам ... нямам си идея, а пък дали щеше да върне хората живи - още по-малко.

Място
    Шумен / Козлодуй
    Публикации
    1,992
    Точки (при гласуване)
    15

Брат ми пък ходи до сервиза да види какво трака по колата. Оказа се камъче в грайфера на гумата.
    Миналата година не беше чул силно виещ лагер и конското да си слуша и проверява колата го държи още. Има желание да се научи поне на основните неща и бързо ги учи.
    Suzuki Samurai SJ80 (Заводски на пружини)
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Място
    Варна
    Публикации
    7,015
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Иван Жоров Преглед на публикациите
    Брат ми пък ходи до сервиза да види какво трака по колата. Оказа се камъче в грайфера на гумата.
    Срам не срам - и аз съм ходил до сервиза за подобен случай, ама се усетих на паркинга пред сервиза, преди да вляза да бера срам вътре...
    Метален болт в едната гума, който правеше и големи вибрации във волана освен звънтенето (а първоначалният оглед на гумата си бе ОК - явно в него момент съм бил настъпал болта и не съм го забелязал....

Място
    София
    Публикации
    1,989
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на bocho64 Преглед на публикациите
    Или може би такъв.

Л.Р. Дискавари 1

Място
    Милано, Ломбардия
    Публикации
    310
    Точки (при гласуване)
    6

Да и аз се майтапя трабанта е с въздушно охлаждане(но не и тоз от снимката).Преди време един младеж ме пита за какво е малкият лост при джиповете.Аз му отговарям че е за режимите на раздатката 4H 4L N 2H и т.н. А той отвръща,че си мислил че е допълнителен лост за скорости.И тоя същия изръси че интеркулъра служи като охладител на акумулатора.
    Старата любов ръжда не хваща, а безвъзвратно гние!
    Terrano 3.0di,330i E46

Място
    Шоп-ландия
    Публикации
    55
    Точки (при гласуване)
    9

В казармата,като новобранци ни зачисляват камионите-урали.По тоя повод ,а и за да не мислим за глупости,началството ни връчва по един парцал за да избършем прахта по двигателя,радиатора,карбуратора и т.н.Ние, ,,върли кирки,, ,слушаме и изпълняваме.Вдигаме капаците и действаме.След малко при мен идва наборчето от съседния камион с въпрос-Абе,кое беше радиатор и кое карбуратор.Тоя същия беше завършил техникум по автотранспорт със специалност монтьор и шофьор категория,,С,,.Друга случка.Един образ-шофьор на ,,виетнамка,,получил нареждане от началството да долее масло в двигателя,с указанието,,До горе,, и оня образ буквално беше налял масло,,До горе,,демек до капачката за наливане на масло.

Място
    Варна
    Публикации
    7,015
    Точки (при гласуване)
    24

Това ми припомни реален случай отпреди 23г....
    Уволни се един технически заместник директор на автостопанство, и реши да се хвърли в частния бизнес... Направи малко сервизче, и нае двама автомонтьори от същото автостопанство...
    Веднага му казах тези да не ги взема, ама той 'ти не разбираш, знаеш ли от колко време работим заедно - супер са'....
    Купи си едно дизелово Ауди ама след 2 седмици го гледам - ходи пеш...
    - Какво стана бре?
    - Мани-мани (почти със сълзи на очите почна да разправя) Прав беше... Вкарвам в сервиза Аудито да му сменят маслото. Сменят го, вземам колата, и си тръгвам към вилата (към Златните пясъци). Към Дървения мост отпускам газта, ама усещам - колата продължава да ускорява... Изключвам от скорост - двигателя ще гръмне, та пак включвам да спаднат оборотите... Удрям спирачка - няма спирачки... Как да е успявам да намаля, обръщам назад към сервиза, ама по едно време почна да вие и скоростна кутия....
    А то - сервизните му 'майстори' източили маслото на кутията и доляли още 4.5л в двигателя (пробките на това Ауди 80 са близко). Дизелака е почнал да смуче и гори това масло (маслен разгон), като междувременно от високото ниво строшил и вакуумната помпа за спирачките...
    Абе - общо взето си взе нов двигател.... Въпреки воя, едва ли е имало проблеми с кутията за толкова малък участък, ама кой знае...
    Едва ли има нужда да уточнявам, че сервиза не прокопса

Място
    Варна
    Публикации
    3,077
    Точки (при гласуване)
    15

Аз пък съм си научил жената да си проверява маслото и антифриза и го прави поне на два месеца веднъж, и то както трябва. Казал съм и да ми индикира незабавно за стържене,виене,светнали лампи и т.н.
    Иначе ако я видиш из мола не прилича на тея дето с малко парцалче да бършат маслената щека ама...
    Sent from my Nokia s fenerche

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,877
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на Slick Преглед на публикациите
    И с една тъъънка тръба .. аре надоле и смУчи смучи .. кат алкохолик - последния литър вино от бурето. Напих се едно хубу с дъх на .. нещо си , докат го изкарам цялото - после вода - и пак , да не ми е жадно. Та така .. внимавайте в картинката дет се вика.
    Излишно си се чанчил.
    Течността за чистачки е вода с някакъв алкохол. От топлината на двигателя-алкохола ще се изпари, и ще остане само водата. Нещо като 60%, според концентрацията. Малко миещо вещество(веро дето му викаме), и малко аромат и боя.
    Та може да се разпени леко, ама имайки предвид колко "веро" се слага-надали ще се заблежи, цвета е без значение, а аромата може да го броиш като бонус.
    После доливане с малко антифриз концентрат(ако там имате такова де), и всичко си заспива.

А ако течността за чистачки е лятна-няма алкохол, та доливането с концентрат ще е с малко по-голямо количество, ма и да не е-се тая.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    От София - живея в Банкя
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    12

Преди години едни комшии обиколиха два пъти квартала на бутане заради паднал акумулатор.
    Питам - "Кво прайте аджеба?" - а те - " ... ми ей на и на бутане не иска ...!
    Отне ми малко време. но видях. че бутат на отключен волан. без да дадат контакт и им казах.
    Погледнаха ме с недоверие: " ... това пък защо?!".
    Добре. ама колата взе. че "случайно" запали и те така.
    Life is too short to drive dull cars!

Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

Място
    BC
    Публикации
    2,089
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Излишно си се чанчил....
    .
    Кольо, мина ми през акъла, че мож и да си остане така, но действието ми беше по-скоро с поучително- наказателен характер за мен - да си знам другия път да внимавам в картинката. Сега всеки път като отварям капака чета ко пише на капачките.

Публикации
    477
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на //Радо// Преглед на публикациите
    Иначе ако я видиш из мола не прилича на тея дето с малко парцалче да бършат маслената щека ама...
    Може ли да я видя да се уверя?!?
    Може ли да я запознаем с моята?! А ти какво искаш да ти дам за да научиш и моята?! Хубава жена имам(наистина) ама такова високо ниво ми се струва непосилно(да знае какво е щека и масло)

Страница 2 от 6 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. ЧРД и на Доктора по Дайхатсуви науки- д-р Иван Горчев!
    От edoors във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 17
    Последно мнение: 10-07-13, 19:38
  2. Миролюбивите нации...
    От Volk във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 11
    Последно мнение: 04-06-11, 23:32
  3. Алтернативен Съюз на българските автомобилисти
    От Еmil във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-01-10, 14:33
  4. Мацки с джипки