Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте нужда от професионално мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте нужда от професионално мнение

    Здравейте колеги. От около седмица и аз смених сапунерката за семейни снимки с Kanon 400D.Апарата е с китов обектив със стабилизация. Тепърлва ще се обучавам да постигна напредък в боравенето с такъв тип апарат.И сега въпроса ми Имам наследство останал от баща ми телеобектив Meyer-Optik Goerlitz 4/300 Orestegor доста тежък и масивен. Има и статив към него.Та въпроса ми е има ли начин да се присади на канона и с какъв преходник.Обектива баща ми ползваше с лентов апарат Exzakta .
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-04-17, 09:13.
    888982949

  • #2
    От: Здравейте нужда от професионално мнение

    Имаш два пътя - търсене на адаптер от Екзакта към ЕОС или преработване на обектива. Ако търсиш адаптер той трябва да е с чип за потвърждаване на фокуса, но дали съществува такова нещо в природата незнам. При преработването може да се избере междинен вариант - да се преработи на резба М42. Така ще имаш избор на адаптери с чипове от ибей и нещата ще станат поносими. За преработване можеш да се обадиш на Слав 61 във В. Търново. И накря - не съм професионалист, но съм си имал вземане-даване с 4 тела Канон.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Здравейте нужда от професионално мнение

      това дали ще върши работа https://www.amazon.com/Fotasy-EFEX-E.../dp/B00946HZUE
      888982949

      Коментар


      • #4
        От: Здравейте нужда от професионално мнение

        или това http://www.ebay.com/itm/Exakta-EXA-M...-/130827028220
        888982949

        Коментар


        • #5
          От: Здравейте нужда от професионално мнение

          Eто такава платчица трябва да има на адаптера. Без нея само ще си късаш нервите и 90% от снимките ще са брак по фокус. Адаптерите, които си показал нямат платка (чип).

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:adapter1.jpg
Прегледи:1
Размер:42.8 КБ
ID:5748585

          Вместо да хвърляш грешни пари, задели някой лев и си потърси обектив Канон 55-250 ИС. Обективчето е супер и няма много често да гадаеш какво точно ще се получи на финала.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Здравейте нужда от професионално мнение

            благодаря за отговора
            888982949

            Коментар


            • #7
              От: Здравейте нужда от професионално мнение

              За спорта ли го правиш с тоя обектив ? Имам такова тяло 400 D дълги обективи ползвам 70-200 L2.8 не питай за него,тамрон 50-200 май беше...Отврат

              И най разумен ценово според мен една Сигма 75-300 дг апо ,за парите си много го харесвам ,малко тъмен ,но при добра светлина чуден обектив...Има и читаво макро,мисля че за 150-200 лв.се намира втора ръка
              Последно редактирано от Roninn; 10-04-17, 21:12.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Здравейте нужда от професионално мнение

                Над 200 трябва да си Бая напреднал да снимаш без статив(примерно снайперист
                Със 70-300 е пълен пазара, защото не е от харесваните. Остава варианта 70-200 дори и да не е светлосилен

                Коментар


                • #9
                  От: Здравейте нужда от професионално мнение

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  И най разумен ценово според мен една Сигма 75-300 дг апо ,за парите си много го харесвам ,малко тъмен ,но при добра светлина чуден обектив...Има и читаво макро,мисля че за 150-200 лв.се намира втора ръка
                  +1 за него, при добра светлина за парите си наистина е добре.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • #10
                    От: Здравейте нужда от професионално мнение

                    Само дето не разбрах какво му е на 55-250. Сигурно е лошо да имаш стабилизатор (и то добър) под ръка? Е, верно, че парите са му малко повече от на Сигмата, но и шанса за снимки без размазване е доста по-голям.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Здравейте нужда от професионално мнение

                      Коко,на 300 мм.умножено по 1.6 кроп на 400D са 480 мм.не ти трябва стабилизация,със и без нея ,от ръка е все тая...
                      Сам знаеш че по отношение на остротата,стабилизацията пречи


                      Това със сигмата от ръка на 300 мм.
                      Последно редактирано от Roninn; 11-04-17, 18:21.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X