Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

    Та предстои ми оглед и евентулна покупка на дадения модел джип.Запознат съм с някой от болежките на ръчките,което ми беше споделено от самия дилър на Нисан за нашия град .
    Интересува ме как се представя двигателя по точно ЕВРО4 , по икономичния от двата (до колкото пак ме информира ЕВРО5 си е жива печка на нафта) Та модела е автомат евро4 който гледам . Къде най често ръждясват (задната врата ? ) Слаба част по окачването или някой болезнен за смяна тампон,шарнир,накрайник,биелетка и т.н. Ако някой е правил бодилифт или като цяло лифт на Навара / Пат да сподели опит също


    Благодаря предварително
    Поздрави Ръсти
    Уайлдроувърс 4х4 ЕООД /Wildrovers 4X4 Ltd
    Авточасти за вашия Land Rover/Quality parts and offroad experience for your Land Rover
    +359 884 906 944 Ростислав / Rostislav

  • #2
    От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

    Ще следя с интерес.И аз съм се насочил на там,че ме постресна цената на ТЛК120.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #3
      От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

      Окачването е изключително здраво. Имах такъв джип от февруари 2007г и го продадох февруари 2017г. Никога нищо не се наложи да се смени по окачването - не тропаше, не скърцаше, не хлопаше.
      Съединител съм сменил един единствен път 2014г на 145 000км. Проблемът с ръчните скорости, ако изобщо може да се нарече проблем, е че съединителя заминава по-рано от нормалното. Но това е нормално за такава голяма и тежка кола с голям въртящ момент и ръчни скорости.
      Единственият недостатък на ръчните е, че в града са неудобни и шофиравено на този камион те натоварва. 1ва и 2ра са изключително къси.....
      На дълъг път ръчните са много по-добрият избор от автомата, защото имаш повече контрол над колата. Разходът при ръчните е с 1л по-нисък от автомата. Разходът при моделите с по-ниския евро стандарт е с 1л по-нисък от тези с по-високия.
      Моя беше ръчни скорости + по-ниския евро стандарт, т.е. най-икономичната комбинация.
      Само че аз си мисля, че най-високия стандард при R51 e Eвро 4, а не Евро 6, както си написал, а ниския е Евро 3, какъвто беше моя.

      Недостатъците на джипката са свързани най-вече с евтините материали в интериора, както и с ръжда по рамата, а не по купето. По купето нямах никаква ръжда, но рамата беше доста ръждива. Не знам до колко това е проблем, но определено беше по-ръждива от рамите на доста по-стари коли, които имаме с рама.

      Коментар


      • #4
        От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

        Здравейте.
        Ще помоля колегите с опит да помогнат с информация за този модел.
        Въпросите, които ми останаха след четене в стари теми са следните:
        Как да разбера конкретен екземпляр дали е Евро3 или 4?
        Какви са симптомите за износена верига, колко и е ресурса? Колега беше споделил, че е сменял на 250хкм. Колко ориентировъчно струва подмяната?
        Как да се провери за евентуален проблем с масления охладител на автомата?
        Има ли щека за проверка на маслото в автомата и при какви условия се проверява, червеникаво ли трябва да е? Има ли автърмаркет охладители така, че да се избегне риска от проблем в бъдеще?
        За ръчните скорости съединителя с демпферен маховик ли е и ако да, колко струва комплекта?
        Благодаря предварително на отзовалите се.

        ПП.
        Много ще се радвам ако Sparky е проявявал някога интерес към модела, защото ще очаквам да се включи. Респект към познанията и перфекционизма му.

        Коментар


        • #5
          От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

          С риск да стана нахален, но да помоля някой от колегите с опит, който не го мързи, да се включи по горните въпроси. Ако има и нещо друго като евентуален скъп за отстраняване проблем ще съм благодарен да го споделите.
          Мисля, че ще е полезна информацията и за други, които търсят кола с голям багажник, която става и за в града и дълги пътувания и разходки извън пътя като например с.Старосел - х.Фенера, Орлово око и други подобни, а не могат да си позволят ТЛК 120.

          Коментар


          • #6
            От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

            Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
            С риск да стана нахален, но да помоля някой от колегите с опит, който не го мързи, да се включи по горните въпроси. Ако има и нещо друго като евентуален скъп за отстраняване проблем ще съм благодарен да го споделите.
            Мисля, че ще е полезна информацията и за други, които търсят кола с голям багажник, която става и за в града и дълги пътувания и разходки извън пътя като например с.Старосел - х.Фенера, Орлово око и други подобни, а не могат да си позволят ТЛК 120.
            Патфайндъра няма да му е добре качването към Орлово око.
            Не за друго но е доста дълъг с дълга база.
            На места ще се сурка по корем.
            Терано 2 примерно го бие по проходимост от всякъде.


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

              Да, разбирам, че не е особено подходящ за офроуд, но мненията са, че е комфортен за дълъг път и градско. По принцип най- много ми харесва ТЛК 95 бензин автомат, но има 1 обява в Плевен, която стои от доста време вероятно не случайно.

              Коментар


              • #8
                От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                За дълъг път и за градско е доволно комфортен. До Фенера от Старосел нямам идея от къде мислиш да минеш, но ти трябва доста по подготвен джип.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                  Колега карал ли си Патфайндер извън пътя?
                  Ще го ползвам основно градско и онроуд. Дори да не успявам да се справя с някои маршрути не е проблем, паркираме и продължаваме пеш, но по-скоро мисля, че ще се справи.
                  Пробвал съм преди години с джип за съботно неделни разходки, имах Тойота Хайлукс/4 рънър но не ми допада идеята да поддържам втора кола.
                  Та моля запознатите за инфо по отношение на това какви грижи може да създаде Патфайндер автомат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                    Какво ви е мнението за този двигател YD25DDTi монтиран на Навара?

                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                      Аз съм много доволен, моята лична Навара е с евро 3 версията - тя е със 174к.с., евро 4 е 171к.с. Имам и преки наблюдения над още няколко Навари с този двигател, включително и фейсовата версия със 190к.с. Както вече е споменато, евро 3 версията гори с около 1,5-2л/100км по-малко от останалите. Чувал съм за страшни повреди на 2.5дци, като скъсан колянов вал например, но никога не съм се сблъсквал с такива повреди, а не е като да нямам опит и то с няколко такива. Динамиката е супер, двигателя пасва перфектно на камиончето, има и такива маниери на леко по-камионджийски двигател, но това си е в реда на нещата. Пробвано е и върви повече от Хайлукс с 3-литровия двигател за сравнение. Аз бих препоръчал тази моторизация, ръчка/автомат според предпочитанията, но автомата гори с поне 1 литър над ръчката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                        Здравейте ! Карам вече шест месеца Патфайндър 2005 година, дизел, автомат. Ползва се за семейно комби и се кара ежедневно -7 км. сутрин и после обратно. Дори не може да загрее добре в този режим. Засечен най-висок разход 12/100 на зареждане, не по борд компютър. Четох, че имат проблем с изтичане на охлаждаща течност от охладителя на автоматика и смесване с маслото, което ако не се хване на време.....много лошо. Как се хваща не знам. За дълъг път на задните седалки не е комфортно за човек по-висок от 150 сантиметра.
                        Поздрави!
                        Nissan Pathfinder 2.5 dci

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                          Благодаря на отзовалите се.
                          Как се проверява маслото на автомата? Гледам има щека в ляво от мотора като капачката на щеката изглежда е прикрепена с гайка 6мм. Вероятно трябва да се развие, но при загрял двигател ли се проверява, при работещ двигател или?
                          Така и не разбрах как да открия Евро3. Всички пишат, че са Евро4 а са 2005 и 2006г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                            Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
                            Благодаря на отзовалите се.
                            Как се проверява маслото на автомата? Гледам има щека в ляво от мотора като капачката на щеката изглежда е прикрепена с гайка 6мм. Вероятно трябва да се развие, но при загрял двигател ли се проверява, при работещ двигател или?
                            Така и не разбрах как да открия Евро3. Всички пишат, че са Евро4 а са 2005 и 2006г.
                            Точно от там се проверява. Щеката има деления за топла и студена кутия. Най просто - тези с с по-малкия Евро. са без мигач интегриран в страничното огледало за обратно виждане и са 174 к.с, а тези с по-висок евро стандарт са 171 к.с.
                            Поздрави !
                            Nissan Pathfinder 2.5 dci

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                              проблема при нисан е че масления охладител е вътре във водния радиатор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X