Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

    Здравейте и аз искам да си взема Nissan Pathfinder 2006-2008 и да е евро 3 та въпросът ми е,възможно ли е да е без мигачи в страничните огледала но да е евро 4

    Коментар


    • #17
      От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

      Здравейте,
      искам да съживя темата с един въпрос. Днеска гледах един патфайндер 2008 2.5 дци. На пръв поглед (и каране) изглежда добре . Само ме притеснява тази ръжда по рамата.
      Опасна ли е , поправима ли е ? Има ли колеги с подобно оплакване , преживява ли се ?
      Не знам дали се вижда добре от тази снимка , но предполагам се сещате за какво говоря.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rama.PNG
Прегледи:1
Размер:848.9 КБ
ID:5821552
      VW Passat - най-вярното магаре

      Коментар


      • #18
        От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

        Мяза на повърхностна ръжда, ако тва му е единствения косур няма какво да те притеснява. Трябва си лягане под колата и гледане.

        Коментар


        • #19
          От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

          Ако е само толкова - малко повърхностна - нямаш грижи. Но огледай много внимателно навсякъде, най-вече по планки за тампони и техните заварки. Има ли допълнително пръскано и мазано с нещо не се знае какво има отдолу.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #20
            От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

            Мен лично ме притеснява "DCI"-надписа...
            Последно редактирано от emanuilis; 29-09-19, 20:59.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

              Повърхностна, колко да е повърхностна...по-скоро е активна. Виж дали се чете номера на рамата.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #22
                От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                Това боядисва ли се , как се оправя ? Да се закърпи за още някоя годинка.
                VW Passat - най-вярното магаре

                Коментар


                • #23
                  От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                  Първоначално публикуван от Vl4dimir Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  искам да съживя темата с един въпрос. Днеска гледах един патфайндер 2008 2.5 дци. На пръв поглед (и каране) изглежда добре . Само ме притеснява тази ръжда по рамата.
                  Опасна ли е , поправима ли е ? Има ли колеги с подобно оплакване , преживява ли се ?
                  Не знам дали се вижда добре от тази снимка , но предполагам се сещате за какво говоря.

                  [ATTACH=CONFIG]996920[/ATTACH]

                  Трябва да се заляга хубаво отдолу и да се гледа какво е състоянието от вътре на шасито. Около стойките на пружините, напречните греди, захватите на биалетите. На пръв поглед, тази ръжда не е чак толкова много, въпросът е, че ще расте с времето. Да не стане така, че след няколко години ти да не можеш да продадеш колата.

                  Аз не бих я взел тази кола, освен, ако цената не е много по-ниска от на останалите и всичко друго и е в ред.

                  За обработка - иска много търкане, гълтане на ръждив прах и псуване. Това е трудното. После преобразувател, грунд, боя. Малко са хората, които биха се захванали с такава работа и като ти кажат цената, се замисли добре, дали си струва.

                  И както ти казаха по-нагоре - първо виж, дали номера на шасито се чете ЯСНО ЦЕЛИЯ !!!
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                    Днес бяхме на сервиз (МитВас в Дружба), наистина има доста ръжда от долу, но номера на рамата се вижда доста добре. Аз не мога да преценя колко страшна е ръждата отдолу, майсторите казват не е толкова зле , че и по зле са виждали , но параноята ме кара да не ми звучат убедителни. Всички друго изглежда нормално. Платих си 100 лева за пълния пакет и всичко каквото можаха провериха ( седяхме 2 часа там ) казаха добре е. Свалих му цената от 17 на 15.5 . Ще го премисля събота и неделя , но всички съвети и мнения са добре дошли. Между другото благодаря за светите/мненията по-горе.
                    VW Passat - най-вярното магаре

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                      VW Passat - най-вярното магаре

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                        Много от нас са взимали и карали ръждиви джипки. После сме съжалявали.

                        Ръждата, тръгне ли - няма спиране. Можеш да я обработиш. Ще я забавиш за 2-3 години, после пак ще избие. И винаги се оказва в пъти повече, от колкото си видял при огледа. Постоянно откриваш още, и още, и още. Качествената обработка иска много време, нерви и пари.

                        На всичкото отгоре, Патфайндър 2007-2009 вървят от 10 до 18000 лв. И ти си готов да дадеш почти максимума. Търси машина без ръжди. Или поне да е евтина.

                        Човек като го подгони мерака за кола, се държи като влюбен. Вижда разни дефекти, но си затваря очите, защото му е мерак. Не слуша какво му се говори. После като изсипе торбата с парите, започва да се усеща, но вече е късно.

                        Бъди търпелив и разумен. Намирането на правилната машина може да отнеме от няколко месеца до години. Успех с търсенето и да се похвалиш.



                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                          Благодаря ти колега , доста отрезвяващ коментар. И след клиповете в и-нет на ръждиви патфайндери и счупени на 2 навари направо се отказах от марката. Ще оглеждам Jeep-ове сега.
                          VW Passat - най-вярното магаре

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                            Няма за какво да се отказваш от марката, ако останалото ти харесва. Просто търси екземпляр без толкова ръжда.

                            Карам Терано 2000 г. Търсих го около 6 месеца. 90% от огледаните имаха ръжди по шасито. Някои повече, други по-малко. Общо около 25 броя съм огледал.

                            Вдигнах се от Пловдив до Етрополе да гледам едно уж перфектно 2004 г, без грам ръжда. А на място се оказа, че шасито е кърпено по най-просташкия начин, скъсан захват на биалета от ръжда, изядени пети на пружините и т.н. Разбира се, изпръскано със спрей шагре да не си личи.

                            И на мен ми идваше да се откажа.

                            Но ми излезна късмета с настоящето. Направих компромис с годината на производство, но не съжалянам.

                            Вчера му измих шасито, за да го изпръскам с парафин. Не се сетих да го снимам, да ти го покажа.

                            Всички джипки за застрашени от ръжда отдолу. Каквото и да харесаш, задължително оглеждай подробно отдолу, особено в задната част.

                            От Италия има най- голям шанс да дойде неръждива бройка. Има и изключения разбира се. Виждал съм перфектни швейцарки и австрийки.



                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвети,мнения и критики при покупка на Nissan Pathfinder 2006-2008 EVRO4 2.5dci

                              Колега не се отказвай от Патфайндера.Аз взех такъв Май месец,до днес вече му навъртях 10 000 км,и мога да кажа че съм 99%доволен от автомобила.1% затова че се накланя по завойте,но все пак е джип.Разход 8.6-9.Чакам да падне сняг за да го пробвам,аз живея на място където почти няма улица..за чистене и дума да не става и е наклон: ) Търси,моят го взех до познат за 8.5к на реални 235хил.После още 1500 за масла,филтри,спирачки..
                              Успех.
                              Поздрави Антон Пинтев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X