Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз влиза вода в един цилиндър .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Камаз влиза вода в един цилиндър .

    Вчера запалих служебния Камаз . Запали си съвсем нормално изкарах го поработи раздвижих го в двора и го прибрах . Днес тръгвам да паля стартера се мъчи да завърти но двигателя не превърта . Свалих дюзите завъртях на стартер и третия цилиндър от лявото V ми изми очите . Камазов двигател съм отварял за последно през 1993 година . Имам спомени че гарнитурите бяха едни метални О пръстени . Така или иначе трябва да го правя аз щото друг няма Какво да очаквам ? От къде пускат вода в цилиндрите тия двигатели ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

    Камаза не може да вкара вода в цилиндъра от гумичките. Главата е без гарнитура, ляга върху ризата. Водните и маслените канали са чрез гумени уплътнения (тапи) Водните са в долната част, а маслените са отгоре. Вода от там не може да влезе, даже и в маслото. Ризите също са уплътнени с опръстени. От опръстените на ризата може да омеше водата и маслото. Предполагам че проблема е от пукната глава на въпросния цилиндър или пропуск през ризата. Камаз съм отварял последно преди две години.

    Коментар


    • #3
      От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

      Спукана риза,преди 15 години отварях един точно заради това. Като свалих буталата и се видя една струйка като връхче на игла и пълни единия цилиндър с вода .Имаше малка шупла на самата риза,нищо чуждо за руското ракетостроене .Самолети правят така ли не се научиха и коли и камиони да правят.
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #4
        От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
        Спукана риза,преди 15 години отварях един точно заради това. Като свалих буталата и се видя една струйка като връхче на игла и пълни единия цилиндър с вода .Имаше малка шупла на самата риза,нищо чуждо за руското ракетостроене .Самолети правят така ли не се научиха и коли и камиони да правят.
        Точно същото съм виждал и аз при същия двигател. Тъкмо събран с чисто нови цилиндрови втулки.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Точно същото съм виждал и аз при същия двигател. Тъкмо събран с чисто нови цилиндрови втулки.
          Дето се вика чиста случайност Имах един тракторист при мен и той се викаше ,,“- Такова нещо при мен не може да се случи, но ако се случи на всеки може да се случи.,,
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Камаза не може да вкара вода в цилиндъра от гумичките. Главата е без гарнитура, ляга върху ризата. Водните и маслените канали са чрез гумени уплътнения (тапи) Водните са в долната част, а маслените са отгоре. Вода от там не може да влезе, даже и в маслото. Ризите също са уплътнени с опръстени. От опръстените на ризата може да омеше водата и маслото. Предполагам че проблема е от пукната глава на въпросния цилиндър или пропуск през ризата. Камаз съм отварял последно преди две години.
            това е верният отговор.

            Коментар


            • #7
              От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

              Пръстените на ризата или спукана риза няма от какво друго да е за 7 години смених 3 камаза няма болтче което не съм го развивал минимум 60 пъти
              Последно редактирано от Асен Симеонов; 09-04-17, 00:25.

              Коментар


              • #8
                От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                Честно казано не знам защо толкова ги харесвам тези камиони . Карал съм на времето почти всички разновидности . В казармата втората година взех чисто нов ВАРЕМ Камаз 6х6 и от тогава са ми на сърцето Карал съм седлови влекач Камаз 2 години в Сердика после взех соло цистерна с ремарке . След камаза много трудно свикнах с Шкода Мадара и Европа . Особено зимата да слагам вериги по 100 пъти . Явно Камаз е болест Този е на реални 120 000 карал съм го само аз и един колега . През годините докато го карахме в общи линии съм го гледал като мой . Спряхме го преди 3-4 години заради лицензите и сега ще го продаваме . Вчера му взех ново масло и филтри и понеделнишки ще свалям главата . Единствения който ми е по на сърцето това е великия Мерцедес 1632 няма друг такъв камион
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                  На камаза даватда се сменят биелни лагери на 150 Хил. Км. След това основни и биелни на 300 Хил. Км. Иска много гледане тази машина за да служи вярно. Отвори главата и гледай дали е от ризата. Огледай и главата за пукнатини. До сега беше ли зареден с антифриз или му налива вода? Лявата страна по-лесно се отваря. За ризата ти трябва скоба. Предполагам че може да си я направиш.
                  Успех​

                  Коментар


                  • #10
                    От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                    Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                    Спукана риза,преди 15 години отварях един точно заради това. Като свалих буталата и се видя една струйка като връхче на игла и пълни единия цилиндър с вода .Имаше малка шупла на самата риза,нищо чуждо за руското ракетостроене .Самолети правят така ли не се научиха и коли и камиони да правят.
                    Ами и при германците го има тоя проблем. И то точно при каските дето са пословични с държеливостта си. На два пъти съм сменял ризи и на шестак и на осмак. Отвън като изгризано петно. Модерно тогава му викахме "електрохимична корозия" и превантивно пъхахме по някое парченце цинк на сгодно място та белким се отървем от уроки. Ма щом ще го продаваш, тва последното не е необходимо.
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • #11
                      От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                      От ляво протече . С вода е от как го спряхме . Преди това си беше с антифриз . Цинк дал господ не ми пречи да му пусна ама на дали ще помогне .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        От ляво протече . С вода е от как го спряхме . Преди това си беше с антифриз . Цинк дал господ не ми пречи да му пусна ама на дали ще помогне .
                        Сакън, недей с цинка. За него вече е късно. Друга му е ролята. Цинка е деполяризатор и се ползва превантивно когато има опастност от такива "корозии". Тук е време да се пооцапате. До ушите.
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • #13
                          От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                          Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                          Тук е време да се пооцапате. До ушите.
                          Това мене не ме притеснява
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                            Много ми е странно, като някой каже "чист дизел". От нищо не можеш да се омажеш както, като разглобяваш дизелов двигател.
                            Иначе, ако има проблем със цилиндровата втулка или главата, ще бълбука в радиатора.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                              Най вероятно са пръстените на главите най вероятно е прегряван вечната болка на камаза

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X