Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз влиза вода в един цилиндър .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

    Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
    Най вероятно са пръстените на главите най вероятно е прегряван вечната болка на камаза
    За какави пръстени говориш? Камаза е направен с гумени тапи (сега са силиконови). В главата няма нищо, само два клапана и дюза. Питах за антифриза, защото с вода корозират ризите и се получават язви. На нашия камаз му бяха опекли о-пръстените на ризите. По-точно не проверили дали има вода и го карали 10-на км и огаснал. От радиатора капеше помалко вода. Буталата бяха задрали, но палеше след това. Отворихме го защото беше омешил маслото с вода. И аз имах съмнение че е гарнитура на глава, но като видях как вървят водните канали ми стана ясно че няма как да влезе вода от там в маслото. Налях вода и видях как капе между ризата и блока. Тогава сложихме нови ризи, бутала и сегменти. По спомен частите излязоха около 1200лв. Докато не се отвори, не може да се каже от къде е проблема.

    Коментар


    • #17
      От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

      На ризата има о-пръстени объркал съм се вместо риза съм писал глава....Моя грешка

      Коментар


      • #18
        От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

        Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
        На ризата има о-пръстени объркал съм се вместо риза съм писал глава....Моя грешка

        Това няма как да се случи! От пръстена няма как да влезе вода в буталото. В картера може .
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #19
          От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

          Днес свалих главата . Изгнила риза . На някой да му се намира читава риза ? В магазина в Богров са ги свършили и не се знае кога ще докарат .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

            Щом едната е изгнила и другите са пътници. Ако ще се продаде веднага, няма проблем само една риза да се смени. Обаче камаза е на 120 хил. км. Сега е момента да се отвори всичко, да се огледат всички ризи, да се сменят необходимите, и едни биелни лагери. Ризи имам няколко. Но вече две години са стояли и ще им трябва една лека шкурка да се оправят. Малко съм далеко, чак в Русе.

            Коментар


            • #21
              От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

              Сори ама тапите за КАМАЗ май са си българско изобретение.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #22
                От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                Как връзвате допуска между риза и бутало. Мисля че за КАМАЗ се продава риза с бутало к-т.
                Моето мнение все пак да се смени риза,бутало и сегм.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #23
                  От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                  Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                  Как връзвате допуска между риза и бутало. Мисля че за КАМАЗ се продава риза с бутало к-т.
                  Моето мнение все пак да се смени риза,бутало и сегм.
                  Продават се както комплект така и отделно . Колегите с които говорих казаха че няма проблеми .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                    И в крайна сметка има си допуск между бутало и риза 0,12 до 0,16 мм./по спомен /на Камаза. Буталото се мери на дъното на юбката.

                    А ризата поне на три места. Имаше и нещо за допуска където работят сегментите.
                    Последно редактирано от uazik; 11-04-17, 23:18.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                      Не само за камаз се продават комплект, а и за всички двигатели е така. Обаче се продават и само бутала, като стари ризи се разстъргват на ремонтен размер според буталото. Лично не съм виждал отделно да се продава риза различна от нормалния размер. А може да се окаже че самото бутало е по-голямо от ризата. предполагам че колегата има условията да си я разстърже втулката до необходимия размер.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                        При положение, че не се прави основен ремонт според мен е по-добре ползвана риза да се сложи. Сякаш няма да е много готино седемте ризи да имат някакво износване пък едната да е чисто нова. Въпроса е да се намери подходяща риза горе долу според износването на останалите, пък колкото кара. Разбира се най-добре е основен ремонт, но за съжаление не живеем в идеален свят.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                          колега,ощели го мислиш!това се прави като жигула.на поляната,клещи,чук,отвертка и вьлшевбните думи за майката.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                            Стига вие тръгнахте по линията на пълната агония. Хонинг на камазова риза. Че тя ризата може вече да е на елипса /тази старата/ . Как ще я хванете.

                            То и меренето на три места не е толкова точно.

                            Моя съвет ако се продават к-т риза,бутало и сегменти примерно на Кострома. Взима се една бройка и поне е сигурно че са комплектовани заедно.

                            Нали не струва повече от 90- 100 лв без ДДС.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #29
                              От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                              Не съм пускал индикатора в ризата но видимо и на пипане вътре повърхнината е като нова . Няма ръб и други следи от износване . Да намериш за Камаз читава риза втора употреба е малко като шестица от тотото обикновено външно корозират .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Камаз влиза вода в един цилиндър .

                                Котозират от водата. Ако искаш мога да ти пратя една, само доставката ще си платиш. Вътре са хванали ръжда обаче. С шкурка ще излезе. Отвън сущъщо има но не е фатално. Само че при тази цена на комплект нова риза, бутало и сегменти, за мен са неоправдани разходите за куриер.
                                Ако решиш 0883 487 620 Димо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X