Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центровка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Центровка

    Какво предварение съм дал,реално няма как да разбера.Писал съм как съм правил центровката.Вакуумния регулатор работи,пробван е.Дали работи коректно е друг въпрос.На центробежния всичко му е там и се движи,би трябвало да работи.Аванс на тая кола никога до сега не съм чувал да чука.Тъмна Индия са ми тия тоци,ама с ваша помощ ще ги преборя.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #32
      От: Центровка

      На Нива не е съвсем лесно да чуеш че чука аванс. Или поне много хора не го чуват даже и когато им кажа че си трошат двигателя.

      Дали е въпрос на опит или на острота на слуха не знам.

      Коментар


      • #33
        От: Центровка

        Абсолютно възможно е аз да не го чувам.Последно съм чувал да чука аванс на Москвича ми,преди повече от 20 г.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #34
          От: Центровка

          На Москвич е много по-нисък тон.

          Коментар


          • #35
            От: Центровка

            Колега ,мога да ти услужа със стробоскоп ,но трябва да поемеш транспортните разходи ,че съм от София. На моята Нива центровка не съм правил защото е инжекцион и няма делко ,но на Волгата центровката я правя както Ясен казва ,въртя делкото докато започне да чука аванса и връщам малко. Така пише в книгите ми за Волга да се прави центровка.

            Коментар


            • #36
              От: Центровка

              Благодаря за предложението,но колега от Бургас ми предложи стробоскоп.Като уцеля правилния ъгъл,ще взема стробоскопа да видя и знам колко е,че да ми е лесно за в бъдеще.
              Днес докато пипах капачката ме избръмча тока,дали от нея или от някой кабел не разбрах.Та дайте идея от къде да купя качествени.Като вадих кабелите от капачката (с клещи) на работещ мотор,искрата която прескачаше беше оранжева.Не би ли трябвало да е синя искрата?
              Последно редактирано от kameno karp; 10-04-17, 21:58.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #37
                От: Центровка

                Не, със стробоскопа се опитай да видиш действително ли работят (не говорим за правилно) центробежния и вакумния. Преди това провери съвсем прецизно хлабина на верига и точна сглобка/зацепване на ангренаж. И да, жигулата не чука, като волга и москвич, а по- скоро зъзне/ звъни.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Центровка

                  Като вдигна оборотите със смукача и извдя маркуча за вакуума от ВР,оборотите падат,значи работи.Със стробоскопа ще видя дали двата регулатора работят коректно,въпреки,че не би трябвало да има причина да не работят.Веригата е обтегната ,а КВ и РВ са правилно зацепени.
                  Може и аз да съм глух,ама при никакви условия не чувам нещо различно или наподобаващо чукане на аванс.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Центровка

                    Ми тогава успех. И изправна фабрична 1700 карбуратор за мен върви по- прилично и различно от всички останали. Карал съм май всичко.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #40
                      От: Центровка

                      Моята е 21217 Демек мотор 1.6 в купе на 1.7. и е 73 кс.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Центровка

                        Нищо, но тия 7-8кс( според производителя) си личат на пътя и особено в баир.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Центровка

                          Аз не я сравнявам с други Ниви де,говоря за промяна в поведението на моята.Ама кога и дали след като съм правил нещо по нея и изчезнаха силите,нямам спомен.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Центровка

                            Първоначално публикуван от триод Преглед на мнение
                            Колега ,мога да ти услужа със стробоскоп ,но трябва да поемеш транспортните разходи ,че съм от София. На моята Нива центровка не съм правил защото е инжекцион и няма делко ,но на Волгата центровката я правя както Ясен казва ,въртя делкото докато започне да чука аванса и връщам малко. Така пише в книгите ми за Волга да се прави центровка.
                            Откъде пък намери през 2017г гориво с което да чука Волгата? Аз УАЗа не мога да го накарам да звънне, колкото и да въртя делкото. Затова него съм го настроил по най-добро вървене.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Центровка

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Благодаря за предложението,но колега от Бургас ми предложи стробоскоп.Като уцеля правилния ъгъл,ще взема стробоскопа да видя и знам колко е,че да ми е лесно за в бъдеще.
                              Днес докато пипах капачката ме избръмча тока,дали от нея или от някой кабел не разбрах.Та дайте идея от къде да купя качествени.Като вадих кабелите от капачката (с клещи) на работещ мотор,искрата която прескачаше беше оранжева.Не би ли трябвало да е синя искрата?
                              Купи си силиконови кабели ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01711.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5748777...тия са на 20 години и не ми създават проблеми , камо ли да прехвърля искра .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #45
                                От: Центровка

                                Те и моите са силиконови.Може и от капачката да ме е изпрал тока,не от тях.Та въпроса ми беше от къде да взема качествени,защото със сигурност има и пълни боклуци.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X