Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мога ли да карам колата след съставен акт ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мога ли да карам колата след съставен акт ...

    Хванаха ме без гражданска във друг град, не в който е регистрирана колата ми. Написаха ми акт или поне така си мисля, на хартия и какво съм нарушил. Взеха ми контролния талон и малкия картон на колата. Казаха ми да го очаквам в града където е регистрирана колата и където живея аз. Ходих днес и ми казаха, че няма да пристигне до 2 седмици и жената в администрация след обаждане до 2рият град ми препоръча да ида да си го взема от там, иначе след като пристигне колата ми ще се брои извън движение и трябва да я регистрирам пак, а така няма да има нужда.
    Купил съм си вече гражданска, но имам ли право да шофирам след като ми липсва контролния талон и малката карта на колата?

  • #2
    От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

    млади скайуокър, за движение по пътя закона прочете ли? дано да е грешка на езика/така де на писането/ но моята гражданска си я платих, не съм я купувал...хм ....не бе не се заяждам

    Коментар


    • #3
      От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

      Първоначално публикуван от A_Skywalker Преглед на мнение
      . Написаха ми акт или поне така си мисля, на хартия .....
      А трябваше с пирон на предния капак.
      По темата- с АКТ можеш да караш друга редовна кола.Като акта замества контролния талон за един месец.После се презаверява в КАТ.Твоята кола без "малката карта" е нередовна.

      Коментар


      • #4
        От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

        Спрели са колата от движение и са ти взели "малкия картон". Нямаш право да я караш докато не минеш наказателен преглед.....

        Коментар


        • #5
          От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

          Ама ако са взели ламинирания малък картон, може да кара с големия . Както се казваше в една ТВ игра - "Гадаете, гадаете..."
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

            Не съм запознат, затова питам(не знам защо винаги има остроумници в България), дори напротив. Заради това питам. Гражданска ми е ясно, че е задължителна. Както и да е, отидох и си взех малката карта на колата срещу представена гражданска. Казаха ми да представям акта вместо синия талон, докато не излезе решение, до 1 месец е времето, в което трябва да излезе решение.

            Коментар


            • #7
              От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

              Много забавна тема.

              Скайуокър, барем 8-ми клас имаш ли "на хартия" ?!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

                Правиш си гражданска отговорност, и ще ти върнат 'малкото картонче' (навярно става въпрос за Талон част 2-ра)...
                Дотогава не можеш да караш автомобил (не само конкретния), защото по закон би трябвало да са ти отнели свидетелството за правоуправление ...
                Общо взето - в Закона всичко това е описано точка по точка...
                А колата ти също се води спряна от движение, и няма право и друг да я кара...

                Приятел бе в подобна ситуация (за щастие - не липса на ГО, а объркана буква в застраховката), та се размина само с малка глоба за непредоставени документи, но въпреки това ходи да си взема автомобила и книжката от другия град за да стане бързо и на момента... Автомобила бе спрян още там на пътя от движение...
                Последно редактирано от slowtraveler; 08-04-17, 14:43.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

                  Ами ако автомобилът е спрян от движение (а той би трябвало да е спрян според Закона - независимо колко талона носиш), последствията са няколко:
                  1. Нямаш никаква застраховка - при настъпване на ПТП си персонално отговорен за материални и други щети. Одраскваш фара на някой мерцедес и си назад с 3-4х.лв...
                  2. Следващият полицай ще знае, че автомобила е спрян от движение, освен, че няма ГО. А там допълнителната глоба е 100-300лв. Плюс нова глоба за шофиране без ГО (май бе 50лв)?
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev
                    Тъй и не разбрах коя е тая малка карта, ама айде. Ако е малкия талон, какво ми пречи да си карам с големия. Сега, ако ми приберат картона с прегледа е друго, или картончето на гражданската, ама то в случая я няма.
                    Пречи това ,че полицейските коли май вече са оборудвани с някаква информационна система - като те спрат проверяват по номера на автомобила и твоето ЕГН дали има някакви "тежести, текущи наказания и т.н Мен ме спираха веднъж за рутинна проверка и ги видях как провериха в колата. Още повече като представиш голям талон, ще се усъмнят веднага - никой не кара с него. Тук въобще не визирам случай, при който участваш в ПТП - нещата ще станат сериозни.

                    Така , че няма нужда момчето от повече андрешковщини, ще си понесе наказанието и ще знае занапред.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

                      Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
                      Пречи това ,че полицейските коли май вече са оборудвани с някаква информационна система - като те спрат проверяват по номера на автомобила и твоето ЕГН дали има някакви "тежести, текущи наказания и т.н Мен ме спираха веднъж за рутинна проверка и ги видях как провериха в колата. Още повече като представиш голям талон, ще се усъмнят веднага - никой не кара с него. Тук въобще не визирам случай, при който участваш в ПТП - нещата ще станат сериозни.

                      Така , че няма нужда момчето от повече андрешковщини, ще си понесе наказанието и ще знае занапред.
                      Никъде не се споменава за спряно от движение ППС, а за взета малка карта. Може да са му я взели, без да са го спрели от движение, а спиране от движение вече май е със сваляне на табели, ако управлява собственикът. За такива действия нямаме инфо. А все още не знаем коя е тая малка карта митична.
                      п.п.Сега видях, че "...иначе след като пристигне колата ми ще се брои извън движение и трябва да я регистрирам пак, а така няма да има нужда...", каквото и да значи. Предавам се, не имайте впредвид първото ми мнение в темата .
                      Последно редактирано от Asen Kushlev; 10-04-17, 10:12. Причина: допълване
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

                        Първоначално публикуван от A_Skywalker Преглед на мнение
                        Не съм запознат, затова питам(не знам защо винаги има остроумници в България), дори напротив. Заради това питам. Гражданска ми е ясно, че е задължителна. Както и да е, отидох и си взех малката карта на колата срещу представена гражданска. Казаха ми да представям акта вместо синия талон, докато не излезе решение, до 1 месец е времето, в което трябва да излезе решение.
                        Видно е че всички документи са върнати, освен контролния талон който се замества от съставения акт. Не виждам пречки, автомобила да се използва.
                        A Lone Rider

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

                          Първоначално публикуван от A_Skywalker Преглед на мнение
                          Не съм запознат, затова питам
                          Преди да питаш, имай предвид че някои хора имат чувство за хумор дето е по-силно от любовта към ближния.

                          Поради което като изпадне човек в такава ситуация, отваря и чете съответния нормативен текст. Повечето са на български език и ги има достъпни свободно в Интернет или срещу скромна сума - отпечатани и подвързани в специализираните книжарници.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

                            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                            Ама ако са взели ламинирания малък картон, може да кара с големия . Както се казваше в една ТВ игра - "Гадаете, гадаете..."
                            Автомобила ще е спрян от движение поне до издаване на НП, а малкия талон се изземва и автомобила се спира от движение когато при извършена проверка се установи, че водача управлява след употреба на алкохол над 0.5 промила, както и когато при липса на валидна задължителна застраховка ГО, тогава се изземва и свидетелството за регистрация на МПС т.н. свидетелство за регистрация на МПС 2-ра част "малък талон", а "големия талон" - свидетелство за регистрация 1-ва част, удостоверява собственост на МПС, с него не се управлява......щото се пише АУАН.......ако не вярвате можете да пробвате

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мога ли да карам колата след съставен акт ...

                              Чакаме да ни го върнат, а до тогава можем да караме друга кола с акта, щото замества синьото талонче което също са ни го взели

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X