Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Червена индикация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Червена индикация

    Да ползвам собствената си тема за още едно питане ....

    След смяната на алтернатора забелязвам нещо ново - на ниски обороти синхронно "мигат" фаровете и осветлението на таблото!Съмнявам се в АБ или РР ,та при първа възможност съм на товарна вилка.И все пак ,някой нещо?
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #17
      От: Червена индикация

      Да си го напиша за аналите .... тази сутрин / -2`C само / и умрях. Тази вечер купих нова Берга 77Ah 780A ,но лампите пак си премигват.Алтернатора мерен за гаранцията - всичко ток и жица.
      Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
      Nissan Terano 2.4i дълго с газ
      0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

      Коментар


      • #18
        От: Червена индикация

        Колеги,тия дни доста обстоен ресърч направих по казуса.Често срещан проблем при наще алтернатори,който се отстранява със смяна с ремонтен кит всички четки,регулатори и всекви такива неща.Но тогава като сменя и ролка и лагери,не знам дали ще си заслужава.При мен втора употреба не е на дневен ред.Другия вариант е нов и няма да го мисля.
        Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

        Коментар


        • #19
          От: Червена индикация

          Между другото Колега,77Ah ще ти е малък,не,че няма да става ама колкото повече,толкова по-добре.
          Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

          Коментар


          • #20
            От: Червена индикация

            Може би е малко глупав въпроса,но за какво служи вакумната помпа на гърбът на алтернатора?Хидравлично или двигателно масло циркулира там?Благодаря.
            Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

            Коментар


            • #21
              Re: От: Червена индикация

              Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
              Да ползвам собствената си тема за още едно питане ....

              След смяната на алтернатора забелязвам нещо ново - на ниски обороти синхронно "мигат" фаровете и осветлението на таблото!Съмнявам се в АБ или РР ,та при първа възможност съм на товарна вилка.И все пак ,някой нещо?
              С какъв смени от моргата ли? Провери за разбити лагери на ротора.

              Коментар


              • #22
                От: Червена индикация

                Първоначално публикуван от adjmahl Преглед на мнение
                Може би е малко глупав въпроса,но за какво служи вакумната помпа на гърбът на алтернатора?Хидравлично или двигателно масло циркулира там?Благодаря.
                Въздух.
                Изпомпва го от сервото .
                Това е за спирачната система.
                Създава подналягане.

                "След смяната на алтернатора забелязвам нещо ново - на ниски обороти синхронно "мигат"... "
                "...
                Алтернатора мерен за гаранцията - всичко ток и жица..."
                Имам опасения за изгоряла фаза .
                Не може да се разбере освен на стенд с натоварване или разглобяване и разделяне на диодния блок от статорната намотка.

                Коментар


                • #23
                  От: Червена индикация

                  Че гледах клипче някъде за смяна на алтернатор,та там се бе разляло някакво масло и за това реших,че циркулира там някаква течност.На мен миналата зима ми изчезна подгрева на задното стъкло,но не го свързах с алтернатора,който си зарежда добре(замерено от мен),но не знам дали в определени моменти няма някакви пикове или спадове в работата му.
                  Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                  Коментар


                  • #24
                    От: Червена индикация

                    Първоначално публикуван от adjmahl Преглед на мнение
                    ..... там се бе разляло някакво масло ...
                    Механизми които се въртят с честотата на въртенето на генератора - "вакумна помпа"(зависещи директно от оборотите на двигателя , с малко приплъзване),
                    необходимо е смазване . В случая - централно от маслената магистрала на ДВГ то. Е от де е маслото.

                    На бензинови коли , "принципно" няма такава помпа .
                    Сега ако въпроса е "Защо няма?" - трябва да търсим или да правим нова тема.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Червена индикация

                      Благодаря колега!Аз си питам та ако реша сам да си сменя алтернатора,да съм подготвен
                      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                      Коментар


                      • #26
                        От: Червена индикация

                        Тези дни,Колеги,реших да си оправя алтернатора сам.От ebay си поръчах ремонтен комплект с регулатори,четки и всички там важни неща,позиционирани на една пластмасова основа.Два дни се поиграх и резултата е,че вече нищо не свети,напрежението е 14.40v!Срещу 120лв. за чисто нови вътрешности си реших казуса.Само дето капеше масло от мястото дето влиза масло.Нямам нова дифтунга,та го намазах със силикон.Дано стане.
                        Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                        Коментар


                        • #27
                          От: Червена индикация

                          Първоначално публикуван от ehgypo Преглед на мнение
                          Аз имах същите проблеми с алтернатора на 2.7 бензин, от пиковете и падовете на напрежението (от +8 до +20) ми изгърмя ETACS модула (спря ми първата степен на чистачките, реотана н задното стъкло и стоповете за мъгла). От тогава карам с едно устройство, което ми показва напрежението постоянно и си го следя. Когато имах проблема не светеше лампата с акумулатора на контакт, но оставаха да светят/примигват в движение АБС + ръчна спирачка. При мен също се наложи два пъти ремонт на динамото, по незнайни причини ... по-спомен смениха диоден блок + регулатор + четки, защото някои от нещата били комплект, а и ме посъветваха да не се сменят на парче. Общо взето имате ли някаква комбинация от светещи, мигащи лампи по таблото или при подаване на контакт, ако не се вижда акумулатора - проблем с ток. Отстранявайте по-своевременно, за да нямате главоболия като моите.

                          Ремонта ми излезе около 120 лева по спомен с монтажа и демонтажа на място при колегата. 50 лева отделно платих за ETACS модула и си го смених сам.

                          Поздрави, Ицо.
                          Колега,от къде го взе ETACS module,че аз гледам някакви,но парите са съвсем различни.Благодаря!
                          Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                          Коментар


                          • #28
                            От: Червена индикация

                            Вчера отново проблени /коментирани в отечковата тема/ ,та едно нещо се убедих .... слабата страна на корейчетата ни е една - АЛТЕРНАТОР!Няма друга такава отвратителна ,трудоемка ,капсулована ,презапоена и даваща постоянни дефекти гад!!!
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Червена индикация

                              Първоначално публикуван от adjmahl Преглед на мнение
                              Колега,от къде го взе ETACS module,че аз гледам някакви,но парите са съвсем различни.Благодаря!
                              Случайна обява в интернет за Санта Фе 2002 на части, просто гледах да е с бутона за активация и деактивация на фабричната аларма - 50 лева ми струваше удоволствоето по спомен. Само първите Санта Фе-та го имат, след 2004, ако не се лъжа, бутона изчезва и обучаването на дистанционното става само посредством програма. При мен след смяната, си обучих двете дистанционни без проблем, посредством бутона на самия модул. Стария ETACS модул го дадох на електрончик, който не успя да намери ремонтни части и елементи за него, иначе видя къде точно беше нагорял.

                              За слаба страна освен токовете, мога да споделя за още една - автоматичната ми скоростна кутия се предаде преди няколко дни. Много са здрави попринцип кутиите, Мицубиши също ги ползват (даже май са си техни, а ги ползват Хюндай и Кия), но имат проблем с някакви wave springs, вътре в тях под касетите, понякога пукат и корпуса на маслената помпа. Иначе са лесни за обслужване и ремонт. Тези дни като се демонтира ще е ясна диагнозата.

                              Поздрави, Ицо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X