Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

    Аз онзи ден си преправях моето ремарке. Сложих му по високи гуми от бус и заварих още един профил 60/60 над съществуващия на жабката. Сега трябва да сменя и калниците, че старите му умаляха.
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #77
      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

      Проблема на ниските ремаркета е че нямат клиренса и ширината джипа . Джипа минава ама ремаркето не . Тоя проблем го имахме в казармата с агрегатите АД 30 . По тесен е от ЗиЛа и се губи в огледалата особено ако го тегли фургон . Нямаше необръщан по няколко пъти агрегат .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #78
        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

        Много зависи за какво се използва ремаркето. Понякога се налага, да е по-ниско, за по-лесно товарене и разтоврване.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #79
          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Проблема на ниските ремаркета е че нямат клиренса и ширината джипа . Джипа минава ама ремаркето не . Тоя проблем го имахме в казармата с агрегатите АД 30 . По тесен е от ЗиЛа и се губи в огледалата особено ако го тегли фургон . Нямаше необръщан по няколко пъти агрегат .
          Е той клиренс има, ама висок център тежест, тясна колея и все пак това не е машина която да се лашка по пътищата, камо ли пък за скоростен офроуд. Общо взето агрегатът е за стационар, ходовата част се явява екстра и шоферът трябва да е наясно с туй положение. А па при едноосната водоноска и походната кухня, придвижването е елемент от основната им функция и там нещата са по-други. Даже на ЗиЛ 131 както му е висок теглича при спускане с агрегат по завоите може да се калабикне и цялата композиция...
          В тая връзка, не знам дали Чавдар предвижда претоварване и при какви пътни условия, ама при спускане по завои и под товар - осторожно Може и Ахтунг

          П.п. Абе дайте да видим къде пише за тия заварки по тегличите, да се опитаме да сме редовни...

          Коментар


          • #80
            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Е той клиренс има, ама висок център тежест, тясна колея и все пак това не е машина която да се лашка по пътищата, камо ли пък за скоростен офроуд. ...
            В тая връзка, не знам дали Чавдар предвижда претоварване и при какви пътни условия, ама при спускане по завои и под товар - осторожно Може и Ахтунг

            П.п. Абе дайте да видим къде пише за тия заварки по тегличите, да се опитаме да сме редовни...
            Изобщо не става въпрос за експлоатация в офроуд условия. Единственото "черно", което това ремарке е видяло и ще вижда, е 200 м. улица без твърдо покритие, с по-малко дупки от доста улици в "елитни" софийски квартали, но за сметка на това - на места с лека денивелация между ляво и дясно колело. Иначе нагоре - надолу и завой след завой - дал Господ. Т.е. клиренсът си му е предостатъчен, а вдигане на центъра на тежестта е не особено желателно. Че се намира тук-таме и някое място, където се въртят много остри обратни завои с леко качване/слизане, та тясна колея с висок център на тежестта не ми звучи добре.

            А за заварките сигурно го пише в някой евродокумент, ама досега не съм попаднал на него.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #81
              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

              https://www.facebook.com/11836503084...2/?pnref=story
              Това е линк към един клип от фб. Хареса ми идеята. Технически грамотен човек може да я изпълни.
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #82
                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                https://www.facebook.com/11836503084...2/?pnref=story
                Това е линк към един клип от фб. Хареса ми идеята. Технически грамотен човек може да я изпълни.
                Много * хитро * изпълнение ...и на мен ми хареса. Благодаря ти .
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #83
                  От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                  На мен не ми харесва! Та чак опасно ми се вижда
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #84
                    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                    Тия дни имаше една тема, която по съвсем обективни причини беше затворена и покрай нея се сетих за тази.
                    Та, първо, да питам Чавдар как я реши задачата с неговото ремарке?
                    И второ - там видях интересни мнения и коментари, по които явно няма как да се дискутира вече и понеже не се сещам за друго подходящо място, ще може ли тука? Ясно е, че лигавене няма да има, също и приказките за москвичи, баничарки, бусчета и автовозчета ще ги приказваме на друго място. Издърпване на свръхтонаж от джипка по твърд и равен терен 20-50 метра също няма какво да го мислим толкоз. Знаем, че нашият джип или пикап 4х4 товари около тон, с някои допълнителни подробности и малко повече. Знаем, че можем да закачим отзад и някое ППС около трите тона или па МПС и т.н. Знаем как е по талон, по закон и по републикански пътища, да не го коментираме. Моля колеги, които сте вършили тежка работа по тежки пътища, по без пътища и т.н. със състав от ППС и влекач джип/пикап тук да бъдете малко по-конкретни, за каквото се сетите. С какви ремаркета например, с централна ос или две или три, с твърд теглич или шарнирно окачен такъв, спирачки има ли, няма ли... Как сте разпределили/укрепили конкретен чувствителен товар. С какви проблеми сте се сблъскали, какви решения сте приложили и т.н. и т.н. Аз лично имам някакъв опит с ремаркетата, но дет се вика утре може да ми се случи служебно /че и лично/ да участвам или даже да организирам някое такова приключение и след като човек се учи докато е жив, /а тук има опитни хора/ е глупаво да не се ограмотяваме взаимно.

                    П.п. Извинявам се /ако е необходимо/ на създателят на темата, но наистина тия въпроси ме интересуват, пък и същевременно не мисля, че чак трябва нова да се пуска...

                    Коментар


                    • #85
                      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Тия дни имаше една тема, която по съвсем обективни причини беше затворена и покрай нея се сетих за тази.
                      Та, първо, да питам Чавдар как я реши задачата с неговото ремарке?
                      И второ - там видях интересни мнения и коментари, по които явно няма как да се дискутира вече и понеже не се сещам за друго подходящо място, ще може ли тука? Ясно е, че лигавене няма да има, също и приказките за москвичи, баничарки, бусчета и автовозчета ще ги приказваме на друго място. Издърпване на свръхтонаж от джипка по твърд и равен терен 20-50 метра също няма какво да го мислим толкоз. Знаем, че нашият джип или пикап 4х4 товари около тон, с някои допълнителни подробности и малко повече. Знаем, че можем да закачим отзад и някое ППС около трите тона или па МПС и т.н. Знаем как е по талон, по закон и по републикански пътища, да не го коментираме. Моля колеги, които сте вършили тежка работа по тежки пътища, по без пътища и т.н. със състав от ППС и влекач джип/пикап тук да бъдете малко по-конкретни, за каквото се сетите. С какви ремаркета например, с централна ос или две или три, с твърд теглич или шарнирно окачен такъв, спирачки има ли, няма ли... Как сте разпределили/укрепили конкретен чувствителен товар. С какви проблеми сте се сблъскали, какви решения сте приложили и т.н. и т.н. Аз лично имам някакъв опит с ремаркетата, но дет се вика утре може да ми се случи служебно /че и лично/ да участвам или даже да организирам някое такова приключение и след като човек се учи докато е жив, /а тук има опитни хора/ е глупаво да не се ограмотяваме взаимно.

                      П.п. Извинявам се /ако е необходимо/ на създателят на темата, но наистина тия въпроси ме интересуват, пък и същевременно не мисля, че чак трябва нова да се пуска...
                      На ремаркето още не му е дошъл редът да влезе в бокса. А за другото ... Тази тема си чисто и конкретно техническа и ще остане такава. Който иска да се обсъжда кой, кога, какво и как е теглил - да отвори нова тема.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X