Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

    Предвид ниския ъгъл на сгъване спрямо посоката на основно действащите сили(хоризонтално), малките вертикално действащи сили при правилно разпределение на товара, шанса да имаш проблем със сгъвка от подобен тип на тръбата е минимален. Все пак не трябва да се прекалява с ъглите и дължината на тръбата между двете сгъвки, т.е. аз бих се придържал в рамките на максимум 20 см денивелация между началото и края на тръбата.

    Относно здравината на самата тръба - диаметъра на тръбата принципно е по-важен от колкото дебелината на стените, особено при подобен тип чупка в средата. Аз лично бих избрал Ф60 или Ф70 диаметър на тръбата, пък било тя и с 3мм стена. Колкото по-тънка е самата тръба, толкова по-голяма вероятност има да не издържи на вертикалното натоварване при неправилно разпределен товар(понякога има товари, които просто няма как да се разпределят правилно).

    Това нали от чисто логична гледна точка с основни познания по механика и известно количество практически опит. Пак да кажа - лично бих предпочел най-простия и лесен вариант за решаване на проблема - да сложа по-големи гуми.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #62
      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      ... за здравината зависи от каква стомана са, а не само диаметъра.
      Като гледам сайтовете - стомана 20
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

        Това е за 51, тръбата 2 цола е ст3 или 08кп
        Едната е ел заварена, другата е безшевна
        Изобщо нямат много общо.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
          ... Все пак не трябва да се прекалява с ъглите и дължината на тръбата между двете сгъвки, т.е. аз бих се придържал в рамките на максимум 20 см денивелация между началото и края на тръбата.
          ...
          Пак да кажа - лично бих предпочел най-простия и лесен вариант за решаване на проблема - да сложа по-големи гуми.
          Денивелацията така или иначе няма да бъде повече от 10 см. А за гумите ... Как се компенсират 10 см само с гуми?!? За да я избия тази разлика, ще трябва да сложа гуми 31", което е някакво безумие за едно малко туристическо ремарке. Така или иначе, фабричният мост не е предвиден за монтаж на джанти 15 или 16, а освен всичко друго общата височина на ремаркето (то е закрито) при такова повдигане ще излезе далеч над позволената макс. височина. Отделно вдигането на центъра на тежестта и увеличаване на ефекта "спирачен парашут".

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Това е за 51, тръбата 2 цола е ст3 или 08кп
          Едната е ел заварена, другата е безшевна
          Изобщо нямат много общо.
          Това, което гледам, е асортиментът на "Метал М". Точно там абсолютно всички безшевни тръби (както ф51, така и ф60.3) са St20.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pipes.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5748814

          Доколкото успявам да се ориентирам в екселската справка за наличностите на А. Стоилов безшевна 51х5 също е С20, отделно, дето в София няма налични. Няма наличност и от 60,3 х 3,2.

          И, както казах, ако е възможно, предпочитам да избегна минаването на по-голям диаметър или на квадратен профил, защото тогава отиваме на по-съществено разпипване на ремаркето.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-10-17, 18:35.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

            В такъв случай - сгъвай подходяща тръба. Само дето на мен ф50 ми се вижда малко като диаметър, ама аз съм малко параноик в тая гледна точка.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #66
              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              ... Само дето на мен ф50 ...
              Фабрично е с толкова.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                Ангел Стоилов имат много по-голямо разнообразие и от дебелини на стената и от стомани.
                Имат няколко вида 51 в София точно им погледнах файла.
                Но можеш спокойно да вземеш това
                ТР 54Х8 St 52-3
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ангел Стоилов имат много по-голямо разнообразие и от дебелини на стената и от стомани.
                  Не знам какво имат, гледам им справката за наличностите към дата 05 април (която, между другото, хич не е user friendly).

                  А и не виждам (поне от сайта им) да предлагат услуга огъване.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                    Е те продават метал, не се занимават с допълнителни услуги. За огъване има едно две места където работят свястно. Останалите са идиоти и мачкат тръбите.

                    ПП справката им е елементарна за ползване, достатъчно е да им знаеш логиката. За твое улеснение гледаш тук и търсиш http://www.astoilov96.com/page-10.html
                    А и имат телефон - звъниш и питаш.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #70
                      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      ... Но можеш спокойно да вземеш това
                      ТР 54Х8 St 52-3
                      Малко се съмнявам. Лапите за теглич на ремарке имат фиксирани размери: ф50-51, ф60, ф70. При някакви междинни размери ме съмнява дали ще се получи добре монтажът на лапата.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #71
                        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Фабрично е с толкова.
                        Ама няма чупка

                        За тия работи - вързвам попа... А и така или иначе ще сменяш лапата отпред.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #72
                          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Точно здравината при чупката ме пристеснява, в комбинация с ограничението за заварки по теглещата тръба.

                          Тези дни обаче попаднах на сайта на реномиран немски производител на компоненти за ремаркета - Кнот и там намерих такава картинка:

                          [ATTACH=CONFIG]909250[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]909251[/ATTACH]


                          Теглеща тръба за ремарке до 750 кг. с чупка за промяна на нивото с 10 см. Т.е. излиза, че явно и такъв вариант е допустим според евро стандартите, след като немски производител го предлага.

                          В данните на сайта обаче има леко разминаване. На картинката е нарисувана квадратна тръба, а в текстовата част на продукта размерът на тръбата е посочен като 60.3х3.6, което си е размер на кръгла тръба.

                          [ATTACH=CONFIG]909252[/ATTACH]


                          Не ми се ще да отивам на смяна на размера на тръбата, защото това ще наложи и по-сериозно разпипване на шасито на ремаркето, но се чудя дали едно 51х5 няма да е достатъчно добре, при условие, че има кой да ми го сгъне читаво по горната схема.
                          Моето ремарке е с такава кръгла тръба


                          60,3х3,6 само че при лапата е смачкана странично и беше фабрично с лапа за квадратен профил 50мм. Лапата беше доста разхлопана. Не знам защо не я харесвате тази лапа от първия пост. Сега съм с такава немска втора употреба. Няма хлоп няма троп. Освен ако не са счупени прожинките, но пак контрата не би трябвало да пусне отваряне. Заварки по теглича не се допускат.

                          Коментар


                          • #73
                            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            ... Не знам защо не я харесвате тази лапа от първия пост. Сега съм с такава немска втора употреба. Няма хлоп няма троп. Освен ако не са счупени прожинките, но пак контрата не би трябвало да пусне отваряне. ...
                            Тя няма да изпусне, ама хлопа.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Тя няма да изпусне, ама хлопа.
                              А...изпуска си , добре че бях в града и с ниска скорост . Металното въже успа да задържи натовареното ремарке. После си купих нова лапа. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2315.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5749163
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #75
                                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                                Погледни как да пружинките на лапата. За да хлопа има най-вероятно счупена пружина. Другото е от износване, но тези ремаркета не се карат много и е малко вероятно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X