Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

    В една стара книга от соцвреме намерих такава картинка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:remarke.jpg
Прегледи:1
Размер:26.0 КБ
ID:5748341

    Подобна подходяща чупка на теглещата тръба би трябвало да свърши работа. Вариант без заварки за допълнително укрепване на огънатата тръба към ремаркето?!?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Подложки над моста? Няма ли да стане малко конзолно?
      Не. Просто други джанти и гуми.

      Коментар


      • #33
        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

        Не виждам защо те притеснява заваряването по теглича.
        То цялото ремарке си е на заварки, още една няма да промени нищо.
        Ако се обмисли предварително плана, и да се изпълни както трябва-няма никакво лошо в това, че е заварено. Те хората презокеански кораби правят чрез заваряване, но ние сме по-перфекционисти, та не искаме да заваряваме теглич на някакво си ремарке, баси...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

          Сложи върху тази тръба друга със същия диаметър и две дължини на лапата и я завари кадърно. Нещо като S-а, но заварен.

          Коментар


          • #35
            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Не виждам защо те притеснява заваряването по теглича.
            То цялото ремарке си е на заварки, още една няма да промени нищо.
            Ако се обмисли предварително плана, и да се изпълни както трябва-няма никакво лошо в това, че е заварено. Те хората презокеански кораби правят чрез заваряване, но ние сме по-перфекционисти, та не искаме да заваряваме теглич на някакво си ремарке, баси...
            Подкрепям! Да не би тегличите да са без заварки по тях?
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #36
              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Не виждам защо те притеснява заваряването по теглича. ...
              Защото, поне към момента, информацията ми е, че по теглещата тръба не трябвало да има заварки. Това ми го казаха и хора, които принципно се занимават с тунинги всякакви и са направили куп клетки и други модификации по автомобили.
              Досега не съм успял да намеря някакви по-подробни изисквания към тази част на туристическите ремаркета. До 2000 г. в наредбата за регистрация на ППС е имало текстове с изисквания към туристическите ремаркета (но нищо за тегличите им), а в сегашната - I-45 и тези текстове ги няма. Предполагам, че се водят по някакви евро стандарти, ама не съм намерил какви.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-04-17, 08:24.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                Добре де, тва за заварките и аз съм го чувал, но никъде не съм го срещал в документ. Някой тука ако има нещо би било добре да го извади, че да знаем. Иначе за мен ако го правя - както предложих в началото, гледам и други хора така казват - надставка с друга тръба върху старата.
                Моето ремаркенце, пак както казах - е със S огъвка, подобно горе на чертежа и на колесара от снимката на Иванови /там е подсилено в ъглите със заварени планки/. Няма проблеми, товарът не е кой знае колко, половин-един тон и ако е направено от стандартна тръба при заводски условия, ще стане перфектно.
                Ето как го е решил германеца за един компресор, а съм го виждал и при разни нископодови ремаркета. Регулиране без инструмент, в зависимост от влекача

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170406_104221[1].jpg
Прегледи:2
Размер:160.7 КБ
ID:5748362

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170406_104255[1].jpg
Прегледи:1
Размер:146.2 КБ
ID:5748363

                Коментар


                • #38
                  От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                  трябва да се преправи ремаркето, а не теглича на колата...
                  лапата задължително се сменя с нова, че тия старите се откачат като "стой та гледай"
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                    Моето му смених ресорите със по вдигнати, по-дълги обеци отзад. И удължих бъмпстоповете така че когато е натоварено до 200 кг да има свободен ход. От 300 кг нагоре опират в моста и така стои равно.
                    Процедурата се наложи защото със него возя един тон вода във бидон.
                    Поздрави.
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #40
                      От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      В една стара книга от соцвреме намерих такава картинка.

                      [ATTACH=CONFIG]908400[/ATTACH]

                      Подобна подходяща чупка на теглещата тръба би трябвало да свърши работа. Вариант без заварки за допълнително укрепване на огънатата тръба към ремаркето?!?
                      Ремарке тип "6ти септември" произведено в завода. Колела 10цола и торсиони,. Такова е и моето. След като смених колелата с жигулови / отворите за като за жигули/, всичко си дойде ма място. Зaкачено на WJ стои перфектно. Но по предписание е за товар 90кг.

                      Коментар


                      • #41
                        От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Не виждам защо те притеснява заваряването по теглича.
                        То цялото ремарке си е на заварки, още една няма да промени нищо.
                        Ако се обмисли предварително плана, и да се изпълни както трябва-няма никакво лошо в това, че е заварено. Те хората презокеански кораби правят чрез заваряване, но ние сме по-перфекционисти, та не искаме да заваряваме теглич на някакво си ремарке, баси...
                        По принцип съм съгласен. Моето също е заварявано НО...
                        Ако в бялата част на Европа, Хер Полицай те спре и имаш заварки по рама, носеща тръба на ремарке, еле пък теглич без сертификат- жална ти майка...
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #42
                          От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                          По принцип съм съгласен. Моето също е заварявано НО...
                          Ако в бялата част на Европа, Хер Полицай те спре и имаш заварки по рама, носеща тръба на ремарке, еле пък теглич без сертификат- жална ти майка...
                          Хубавото е, че в КМБ (както И казва един дето той самият допринася за това) едва ли някой ще направи проблем,
                          а лошото е, че ако продължаваме така нищо няма да мръдне.
                          Аз лично нямам отговор кое е правилно за нашите реалности.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                            Много е относително. На моята кола теглича съм си го правил сам, обиколил съм страната с петметрова каравана и съм готов да си заложа главата за всеки шев. Но съм виждал с очите си как се късат заварки и ремарке, пълно със зеленчуци се търкаля в продължение на десетки метри.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #44
                              От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                              Много е относително. На моята кола теглича съм си го правил сам, обиколил съм страната с петметрова каравана и съм готов да си заложа главата за всеки шев. Но съм виждал с очите си как се късат заварки и ремарке, пълно със зеленчуци се търкаля в продължение на десетки метри.
                              Точно това щях да напиша.
                              С добре изпълнените заварки няма проблем.
                              Лошото е, че всеки с електожен в ръката си мисли, че може да заварява.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: "Тунинг" на туристическо ремарке за теглене с джип

                                Височината на теглича е стандартна, все пак всички ремаркета трябва да могат да се закачат на всички коли.
                                Проблемът вероятно идва от лифтнат джип или по-големи гуми. Правилното е да се коригира теглича, за да може да се закачат и други, стандартни ремаркета.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X