Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСВ - загуби, техника, умения ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Нямат бройки танкове, а и вече нямат господство във въздуха.
    Не вАжиш! Те бройките им са били по-малко още в началото на войната. Както вече казахме, митове и легенди са официалните съветски твърдения за числено превъзхождащия противник. А за превъзходството във въздуха ... по-горе ти посочих, че авиацията е допринесла едва около 5% от загубите на танкове. Отделно, дето и далеч напред във хода на войната, въпреки масираното числено превъзходство на Съветите, немците пак са успявали съвсем успешно да си бомбят съветските войски (примерно по време на битката на Курската дъга), докато изтребителите на последните са бръмчали безполезно някъде "за повдигане на духа на пехотата" ...

    Пък и недей така да ми се връткаш насред спора! Твоите теории се базирани на презумпцията, че неизгодното за руснаците съотношение на загубите е резултат от противоборство танк срещу танк. То, ако не е тази (абсолютно безпочвена) презумпция, цялата ти теория гръмва като балон с въздух под налягане.

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ...
    Отделно, както каза и Чавдар - колко от руските загуби особенно в първите 1-2 години са реално от битка танк вс. танк и колко от ПТ артилерия (говорим за не-самоходна артилерия, айде - Щуг-овете ще ги броим за танкове), ПТ мини, авиация, изоставени/пленени без бой машини и т.н.?
    То аз ги показах и приблизителните числа (смятани след войната от съветското Авто-бронетанково управление). Основният унищожител на танкове е противотанковата артилерия ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Пък и недей така да ми се връткаш насред спора! Твоите теории се базирани на презумпцията, че неизгодното за руснаците съотношение на загубите е резултат от противоборство танк срещу танк.
      Ко? Не. Аз просто твърдя че руските танкове са равностойни на немските. Или обратното ако ти харесва повече.

      За численото превъзходство е ясно вече и на децата че ссср има повече от германия и то в пъти - тука спор не водим
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ко? Не. Аз просто твърдя че руските танкове са равностойни на немските. Или обратното ако ти харесва повече.

        ...
        Твърденията ти тръгнаха от темата за Т-34, а точно този танк в началния период на войната определено превъзхожда и Т-ІІІ и Т-ІV. Пак ти казам: Вярвам на Гудериан, а не на Търтьо. А първият ти го цитирах повече от веднъж какво казва за Т-ІV във версията, налична лято-есен 1941. Колкото и да се пънеш, по-достоверен от него няма как да станеш!

        За Т-ІІІ положението същото

        All Panzer IIIs were now upgunned to the J1 standard, with a KwK 38 L42 50 mm (1.97 in) gun. This gun was sufficient against the tens of thousands of BT-7s and T-26s which constituted the bulk of the Russian armored forces. However, the German crews soon discovered that both the KV-1 and and the T-34 were immune to their weaponry, even at short range.
        Няма как да са равностойни с Т-34, при положение, че не могат да му направят дупка дори на къси дистанции ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

          А т34 може да прави дупки ама не може да уцели оръдие, пак от твои източници.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            А т34 може да прави дупки ама не може да уцели оръдие, пак от твои източници.
            Престани да си съчиняваш! Примерът, който посочих, касае качествата на танка като машина дотолкова, доколкото показва неуязвимостта му от наличните към момента ПТ оръдия. Останалата част (онова че оръдието не е било унищожено за толкова много време) е илюстрация за липсата на адекватна подготовка на екипажа на танка.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Не вАжиш! Те бройките им са били по-малко още в началото на войната. Както вече казахме, митове и легенди са официалните съветски твърдения за числено превъзхождащия противник. А за превъзходството във въздуха ... по-горе ти посочих, че авиацията е допринесла едва около 5% от загубите на танкове. Отделно, дето и далеч напред във хода на войната, въпреки масираното числено превъзходство на Съветите, немците пак са успявали съвсем успешно да си бомбят съветските войски (примерно по време на битката на Курската дъга), докато изтребителите на последните са бръмчали безполезно някъде "за повдигане на духа на пехотата" ...

              Пък и недей така да ми се връткаш насред спора! Твоите теории се базирани на презумпцията, че неизгодното за руснаците съотношение на загубите е резултат от противоборство танк срещу танк. То, ако не е тази (абсолютно безпочвена) презумпция, цялата ти теория гръмва като балон с въздух под налягане.



              То аз ги показах и приблизителните числа (смятани след войната от съветското Авто-бронетанково управление). Основният унищожител на танкове е противотанковата артилерия ...
              Превъзходството във въздуха не е задължително да води до директно унищожаване на танкове! Достатъчно е да принуди противниковата пехотата и противотанкова артилерия да работи в неблагоприятни условия...

              Относно това, че основният унищожител на руски танкове е немската артилерия, това не може да е довод нито в полза на руските танкове, нито в ущърб на немските! Най-малкото защото и обратно е вярно...
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #37
                От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                ... Относно това, че основният унищожител на руски танкове е немската артилерия, това не може да е довод нито в полза на руските танкове, нито в ущърб на немските! Най-малкото защото и обратно е вярно ...
                Е аз какво казвам?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                  Обяснява защо съотношението спада към края на войната
                  Пц4 с късото оръдие не разработван за борба с танкове и е напълно нормално да не става за тази цел. Мизерното 37 ММ го ползват щото това имат в момента.

                  Което никак не противоречи на тезата ми
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    От друга страна ркка има уникалния шанс да започне с млади командири без насадени глупости от ПСВ
                    Нещо не съм срещал нещо за царски висш офицер оцелял през Революцията и последвалите я събития.Единствено знам за Шапошников с достигнат през царска Русия чин полковник.Всички други са с по-ниски чинове.Опита при останалите е от Гражданската им война.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-04-17, 19:27.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                      Опита при останалите е от Гражданската им война.
                      Е те и тия с по-ниските пак са командващи офицери ЗА висшите и аз не съм проверявал.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Е те и тия с по-ниските пак са командващи офицери ЗА висшите и аз не съм проверявал.
                        Доколкото докопах, другия максимално висок чин е на Василевски.Штабс-капитан.Другите са ниво поручици и унтер-офицери(Жуков примерно).

                        Коментар


                        • #42
                          От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          На тел съм, и ми е зор да ти я извадя, но има сравнителна таблица на загуби на техника Германия/СССР по години даже
                          Не случайно войната е наричана от русите Велика Отечествена и в крайна сметка важен е крайният резултат. Ти ще броиш ли раните си, ако някой ти влезне в къщата и ти заплашва децата?

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Доколкото докопах, другия максимално висок чин е на Василевски.Штабс-капитан.Другите са ниво поручици и унтер-офицери(Жуков примерно).
                          Жуков е маршал на Съветския съюз!


                          Нищо свято не оставихте, ейй.

                          Прочете Денят М, макар че Виктор Суворов е предател, който разглежда едностранчиво и тенденциозно нещата. /точно като Пепи примерно/.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            ...Жуков е маршал на Съветския съюз!


                            Нищо свято не оставихте, ейй.

                            Прочете Денят М, макар че Виктор Суворов е предател, който разглежда едностранчиво и тенденциозно нещата. /точно като Пепи примерно/.
                            Бе може и да е останало, но като четеш през куп за грош не е чудно и да го пропуснеш!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #44
                              От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ...и държава настроена на военни релси от доста години...
                              Не повече (нито повече настроена, нито от повече години) от Русия.

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Какъв им е немалкият боен опит на РККА?!? Зимната война срещу джуджето Финландия, състояща се изключително от опити за настъпателни действия срещу укрепени райони, при които са дали срамно голям брой жертви? Или конфликтът с Япония при Халхин Гол, където също се водят основно настъпателни действия и пак - със солидни жертви ...
                              Русия води бойни действия през ВСВ, откогато и Германия (сега, резултати и ефективност, са друг въпрос). Инак: "война срещу джуджето Финландия и Халхин Гол" е малко: "лесна работа - ори, мели, яж"... Ми то така може да се каже, че Германия е воювала срещу "джуджетата" от Бенелюкс и е окупирала половин Франция.
                              Допреди конфликта помеждуси, Русия и Германия си поделят Полша (военни действия значи), Русия окупира Прибалтика, част от Румъния и част от Финладия. А Халхин Гол, всъщност е само епизод от държането под окупация на Монголия.

                              ПП
                              И Финландия да е джудже, аз лично не бих се изразил - предвид развръзката на сблъсъка.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #45
                                От: ВСВ - загуби, техника, умения ...

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                ... Русия води бойни действия през ВСВ, откогато и Германия (сега, резултати и ефективност, са друг въпрос). Инак: "война срещу джуджето Финландия и Халхин Гол" е малко: "лесна работа - ори, мели, яж"... Ми то така може да се каже, че Германия е воювала срещу "джуджетата" от Бенелюкс и е окупирала половин Франция.
                                Допреди конфликта помеждуси, Русия и Германия си поделят Полша (военни действия значи), Русия окупира Прибалтика, част от Румъния и част от Финладия. А Халхин Гол, всъщност е само епизод от държането под окупация на Монголия.
                                ...
                                Информация за някакви по-сериозни сражения при окупацията на Полша, Прибалтика и Бесарабия? Щото другарят Сталин на следващата година бил казал:

                                Нам страшно повредила польская кампания, — она избаловала нас. В войсках и командном составе возникли шапкозакидательские настроения. Это помешало нашей армии перестроиться и понять свои недостатки. Наша армия не сразу поняла, что война в Польше это не война, а военная прогулка.
                                И вярно на такова прилича окупирането на част от Полша - продължителност няма и 2 седмици ...

                                В Прибалтика и в Бесарабия пък изобщо войските са ги вкарали след постигане на някакви "договорености". Т.е. без реални бойни действия. Какъв боен опит да са придобили?!?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X