Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дръвчета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дръвчета

    Имам намерение да бодна две дръвчета. Много съм харесал едното да е японска вишна. Ето това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13866_2.jpg
Прегледи:1
Размер:52.8 КБ
ID:6130476

    Сега първият въпрос е, имате ли идея в София къде мога да се сдобия с такова. Обиколих 2, 3 градински центъра и няма. Не искам да поръчвам онлайн, искам да видя дръвчето преди да го купя.
    Вторият ми въпрос е другото какво да е. Искам да е също нещо подобно. Хвана ми окото някакво прунтус мрунтус, доколкото видях в нета е някаква слива, т.е ето това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pru057-1.jpg
Прегледи:1
Размер:197.3 КБ
ID:6130477

    Второто го има по градинските центрове и не е проблем. Въпросите, обаче са, имат ли нещо специфично. Казват, че не са претенциозни. Други дръвчета подобни на вид? Искам нещо, което прави такава красива цветна корона. По възможност да цъфти дълго, а есента да прави други красиви цветове

  • #2
    От: Дръвчета

    То не знам по наште ширини дали има такива които цъфтят по два пъти годишно?

    Ще ми е интересно ако има .

    Иначе по интернет моята съпруга редовно поръчва разни растения но от проверен разсадник и няма изненади до сега.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      От: Дръвчета

      Давай разсадника де.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #4
        От: Дръвчета

        Най-ефтиния и най-богато снабден е градинския център по пътя от ул Сребърна по бул Черни врък посока Околоврстен път. Намира се след някаква бензиностанция падаща се отляво и малко след нея е той. Шефа му по спомен бе Румен. От него пазаруват всички озеленители в гр. София. Дано съм бил полезен.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Дръвчета

          Да разбира се, благодаря.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #6
            От: Дръвчета

            Здравейте. Преди 5 години купих 30тина сини сливи от един разсадник в град Николаево. Тръгнаха добре и към момента се развиват добре. Отвори ми се още един декар място и ми трябват още дръвчета сорт Стенлей. Колега ми каза, че в Николаево вече, не биле хубави. Насочи ме към Пловдив. Някакви идеи? Така или иначе и двете места са ми наблизо, ще ги садя есента. Въпросът ми е от къде да закупя посадъчния материал.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              От: Дръвчета

              Някой да е виждал в сайт за фиданки или разсадник налични смокини сорт Мичуринска-10?
              Ще ми се да бодна тая пролет няколко, но не намирам наличности никъде.

              Коментар


              • #8
                От: Дръвчета

                Недей , после ще псуваш
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Дръвчета

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  Недей , после ще псуваш
                  Няма, бре.
                  Знам к'ъв е плевел, ма съм им намислил чудно място. Отделно е вкусна и търпи на студ. А тук се случва

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дръвчета

                    Смокини в Русе?!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дръвчета

                      Има

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дръвчета

                        Пета поредна година правя сироп от листата на една смокиня, която незнайно как попадна и се захвана на село.
                        Вероятно е единственото такова дърво в радиус поне 20 км. Регион София. По същата схема ми се появи и конски кестен. Нямам идея от къде да е дошъл, такова нещо няма на километри, защото в София е декоративно парково растение и изключително трудно и рядко се самонасажда, при това трябва да е близо до вече израстнали дървета. А най-близките такива са на 15-20 км. Какво правят тия двете на 700-800 метра надморска височина, само те си знаят.
                        Климатът се промени. Навсякъде растат неща, немислими само преди 10 години.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дръвчета

                          Аз преди 5/6 години засадих китайска голяма 1.5м на ствола палма в двора, имам и две смокини. Близо до София. Палмата я завивам за всеки случай само при минус 15/20 градуса. Скоро не съм я завивал.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дръвчета

                            Току що засадих и аз смокиня в двора, пък да видим.
                            Сега си търся мушмола

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дръвчета

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Смокини в Русе?!
                              За Русе - не знам, в Свищов е пълно по дворовете и не мръзнат зимата. Мойто село е на 20 километра на юг и там мръзнат, ако не се положат грижи при зазимяването.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X