Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за баланс на спирачен диск

    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
    Преди темата да отиде натам да докладвам все пак какво стана. Смених летните гуми завчера и при свалена гума установих, че диска не е хванат с нищо за главината. Има два отвора за болтчета (предполагам), но на главината под него нямаше кореспондиращи такива.

    Центрирах на ръка диска да застане доколкото може отворите му за шпилките и шпилките да са съосни, монтирахме гумите обратно и вибрацията изчезна.

    Между другото и задните дискове не бяха захванати за главината.

    Не знам дали свободно оставения диск е заводски така направен, или при смяната в сервиза не са го захванали за главината, но така или иначе вибрацията изчезна.

    Поздрави,
    Георги
    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
    По нагоре стана дума-гуми!Преди всички манипулации,размени предни със задни гуми,или ако са зимни,когато решиш да ги сменяш. Много често ми се е случвало,след смяна на гуми,тази лека вибрация при спиране,да изчезне.
    Пак да се повторя!!

    На есен,като сложиш същите гуми,ще е същото положение!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • От: Мнение за баланс на спирачен диск

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Ей там е грешката. Освен двете работни повърхности на диска, се престъргва и повърхността, която ляга на главината. Това пак със същия захват. И трите повърхности трябва да са строго успоредни. Всеки диск си има минимална дебелина. Ако след престъргването си над нея, няма лошо
      Точно така... Без мърдане на захвата...
      А за монтажните болтчета - джипа няма и болтчета... Диска се нанизва на шпилките и толкова...
      Разбира се - при идеално почистени повърхности на главината и самия диск...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • Да събудим темата. Имам проблем с дисковете. Още 20 000 км. след монтажа започнаха вибрации, при бавно и кротко "доспиране" на светофар спира на леки тласъци. Вече са на 70 х., при интензивно спиране с висока скорост направо вият и има вибрация във волана. При по-високи външни температури ефекта се засилва. Явно при загряване са още по-криви. При кротко каране няма проблеми. Диска е с първи комплект накладки, който си отива. Видимо има хляб за още едни накладки, но тези дискове....Марката е Ferodo. Оригинални дискове са 350 лв./бр. и съм се засилил натам, но нещо ми накиселява цената, че и накладките са още 350 комплекта. Някой с наскорошни отзиви за престъргване на място. Из нета гледам освен и споменатия тук сервиз на К.Величков, Дунев, D-Bros и Ем комплект 33 имат такива машини. Каква е актуалната цена, намирам 60 лв на диск. Ако пък някой знае сервиз с такава машина в централна България, аз съм от Габрово, бих се пробвал. Другата седмица имам ходене в София, и 3-4 часа свободни, но малко ще е на косъм организацията. А и ме чакат 200 км прибиране, ако нещо не се получат нещата.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Преди време оригиналните части за мен бяха нещо излишно скъпо и неоправдано. Но тогава карах коли на възраст 15+ години. Сега предпочитам оригинална част, но имам информация колко е изкарала от нова, колата ми е с история. А и на Форд повечето оригинални части са на доста добри цени. Но нещо ми е малко множко 1050 лв за дискове с накладки. Но съм се настроил за тях. Просто се зачетох в тази тема за престъргването, има някакъв смисъл за мен ако има наблизо кой да го направи и на прилична цена. Ако не стане ще се сменят с накладките. Проблема е че се оплакват и от скъпи и доказани уж марки. А и аз съм с Ferodo, монтирано в официален сервиз, не взето от някъде си. Когато ги сменях колата беше сравнително нова и нямаше голям избор.

        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          Погледнах какво предлагат в магазините за модела след 09.2014г. (2 .0 TDCI-110kv.) и цените не са по различни от на Голф 5 ( с размер 300-302мм.) т.е на половината от посочената цена може да се подменят дискове и накладки.
          Гледам DELPHI BG4703C за 90лв, BREMBO 09.N255.21 за 112лв TEXTAR 92268703 за 140 лв,а ATE 24.0111-0185.1 за 137лв. и ATE 24.0128-0286.1 за 170 лв.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Така е. Ferodo-то беше 500+ за комплект дискове, накладки и труд. Но тогава оригиналните бяха нещо към 7-800 лв, а сега са 1000+. Ще карам още малко и с маслото ще сменям, гледам по каталозите излиза спирачна система Ate, ще взема да ги пробвам. Meteli не бяха лоши навремето, но нещо не виждам да има за тази кола.

      • Само ще си дадеш парите. Престъргване работи когато диска е нащърбен, не крив.

        Сменяй пак всичко, дисковете с друга марка, ако има. И да купиш оригинални гаранция няма, башка перверзията с цените. 700 кинта за дискове + накладки не бих дал никога.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Само ще си дадеш парите. Престъргване работи когато диска е нащърбен, не крив.

          Сменяй пак всичко, дисковете с друга марка, ако има. И да купиш оригинални гаранция няма, башка перверзията с цените. 700 кинта за дискове + накладки не бих дал никога.
          Чакам накладките още малко и ще сменям, проблема е че вече от всички марки и ценови диапазони има оплаквания. Оригиналните дискове ги свалих на 195 х.км. с втори комплект накладки. По БГ стандарта можеше да жулнат още едни накладки, докато се види вентилацията . TRW и ATE и те са на перверзни цени, е не колкото оригиналните де. TRW на 200 км и започнало музикална кариера, последен отзив. Задните ми пак Ferodo се убиха да скърцат, само загрели и без да бутам спирачка. Кротнаха се след 25 х.км.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • До конкретен модел и партида е, явно. Аз с TRW никога не съм имал грижи. Сегашните на Гранда пък при кротко каране спират перфектно, мазно, с никакво стържене или скърцане, обаче като ги опна да спрат от 140 на 80 преди някой тунел, вибрират. И някой ден ще пробвам някакви други, ама не знам кога и какви.

            Тераното при същите условия с дискове и накладки TRW спираше перфектно.

            ...но и аз чувам оплаквания практически от всички марки. TRW дисковете на Fabia-та ми, кактои оригиналните, гният зверски. Падат люспи ръжда от тях направо - това на друга кола не съм го виждал.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • На К.Величков вършат работа ,проверено . Ще тр да си запазиш час , не разчитай , че чакат теб .
              Сигурен ли си , че всичко работи ,както трябва по спирачните апарати на Мондеото ? Ако нещо задържа ,заклинва ,ще прегряваш и кривиш дисковете без време . Колкото е по-нов диска , ще е по-тежък и дебел и по-трудно ще го прегрееш , но цирка е същия , само леко поотложен .
              За тежки и мощни коли , от сорта на споменатия Гранд , тва не важи , там дисковете са си консуматив и филма е многосериен
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Както писах, карам тези дискове 70 х.км., проблема е от 50 насам. Ако имаше нещо досега някоя накладка щеше отдавна да е в историята. Проблема е при спиране с висока скорост и по-топло време, тоест като загрее. Всеки ден карам 25 км в посока извънградско до работа, проблема е при влизане в града на едно спускане, там свалям от 90-100 до 50 км. И това не всеки ден, зимата почти няма проблем.

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Накладките имат ли вертикален канал по средата? Ако нямат, опитай с ножовка да им направиш. Това е за почистване на феродото,,,

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Ако е към мен питането - и да са имали, вероятно вече го няма. Накладките отиват към смяна, даже ако се разтърся из таблиците ще са под мин дебелина. Ще карам до обслужването и ще го борим тогава този дразнещ проблем.

            • Престъргването на използвани криви дискове е голяма глупост. Колко ще ги престържеш, че да ги оправиш при положение, че разликата в дебелината на НОВ диск до размера на максимално допустимото износване е 2мм.....пари на вятъра. Дори и да има ефект ще си на ръба на износването и много скоро да се повтори същото и пак ще си купиш нови.


              П.П. Смених и предни и задни в комплект с накладки, чака тогава тресенето спря. Само да отбележа, че на Туксона съм с Japanparts дискове и накладки......доволен съм от резултата.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Тук говорим за престъргване ако има дебелина, иначе смисъл никакъв. Падне ли твърдия слой диска ще свърши веднага. А и говорим за престъргване на място на колата. Сваля ли диска ще се смени с нов. Japanparts сложих на Маверика предни накладки, засега никакви ядове. Бяха най-евтиния вариант, но приател продаващ авточасти каза че има много добри отзиви от тях. Спират и не свирят, но съм на 300-400 км. Там съм ана 5 х.км. годишно. Но за Мондеото не намирам тази марка, мога да се замисля да рискувам с тях, поне са евтини.

              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                При престъргването диска се центрова по частта, която ляга в/у главината. Ако биенето е малко - има смисъл. Отделно разлика в дебелината на активната част от 0.02 мм до 0.05 мм почти не се усеща. 0.06 -0.08 мм се усеща неприятно. Над 0.10 -0.12 мм
                по "учебниците" пишат, че дисковете са за престъргване /смяна.
                На повечето дискове заводското отклонение в дебелината е 0.02 мм

            • Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
              На К.Величков вършат работа ,проверено . Ще тр да си запазиш час , не разчитай , че чакат теб .
              Сподели какви оплаквания си имал, колко криви са ти били дисковете....Звъннах им да ги питам, цената е от 100 до 160 лв., вероятно за мен ще е 120 за двата. Ще премеря и диска ми де, намерих му мин дебелина според сайта на Ferodo. Но вероятно ще съм на границата, имам някакъв ръб, все пак са на 70 х.км.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • didooo
                didooo коментира
                Редактиране на коментар
                7ок км не са много за дискове на Мондео , но не е и чудно . То си зависи и от стила на каране .
                При мен , с Пахеро с 250коня и то тежащо 2.2т , няма случай да са изкарали 30к км .

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Оригиналните ги свалих на 195 хиляди, тия преди мен определено са давали повече газ

            • Пахерото ми доста често кривеше , износваше дискове . Единия път ми играеше волана , при спиране , като при криви дискове . Смених му предните , всичко по автоматите се ревизира ... вибрацията продължи . Не се сещах , кво повече иска и реших да се заровя и със задните спирачки , въпреки че чувствах вибеацията във волана , и като че ли "отпред" . За начало оставих возилото при споменатите хора , да пристържат задните му дискове . Идеята ми беше , ако има ефект , да ги и сменя ( в моите очи ,колите спират с предните , задните само държат колата в правилната посока , те очевидно и конструкторите тъй мислят , ако съдя по вида на задните спирачки ) . И ,о чудо ..., след пристъргването , вибрацията изчезна . Мн ясно , забравих идеята , да сменям дисковете ,и тъй изкараха още доста десетки хиляди километри .
              Явно вибрацията отзад , по дифове и кардани , се е предавала на предни мост и ме бе заблудила .
              А иначе , да , пристъргването ,може да е ефективно ,само на леко износен диск .
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Задните преди да ги сменя на 240 х.км. имаха вибрация и я предаваха по купето напред, но не и на волана. Но колата е с предно предаване, та купето го отнася в случая

            • А защо не помислите и за разбит кормилен накрайник?

              Поздрави,
              Георги
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                А защо не помислите и за разбит кормилен накрайник?

                Поздрави,
                Георги
                И за това мисля. Предстои след 2-3 месеца обслужване и няколко козметични интервенции, та тогава като я вкарам в сервиза ще се направи преглед на окачване, иска ми се и да се премери биене на дисковете, да съм сигурен, въпреки че всеки ден се убеждавам че са криви.Ако много ми доскучее може и сам да ги премеря, само да издиря от някой индикаторен часовник.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X