Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Мнение за баланс на спирачен диск

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    .....Аз лично не виждам смисъл да се пипа ръбчето на диска щото то не пречи, а и дава информация за степента на износване. ....
    На една от колите (май бе на Кашкая) изведнъж почвам да чувам страшен звук от предницата... Оглеждам накладките (оригиналните - автомобила бе нов) - уж имат още живот - ламаринката на около 1мм от диска...
    Оказа се, че поради особена форма на стоманената подложка на накладките, бе започнала да трие самата тя по ръба... Практически диска не успя да изкара един комплект накладки - смених ги в комплект на под 50х.км......
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #92
      От: Мнение за баланс на спирачен диск

      Това ръбче, за да е забележимо е над милиметър, да не говорим, че при еднбуталните апарати едната страна на диска се износва по-бързо.
      Как па веднъж не изкривих дискове за 500 км. ааа да, не взимам най-евтините боклуци от еврото...

      Коментар


      • #93
        От: Мнение за баланс на спирачен диск

        Шусни се един път през гьол с най-марковите.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #94
          От: Мнение за баланс на спирачен диск

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Шусни се един път през гьол с най-марковите.
          Ама след спускане.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #95
            От: Мнение за баланс на спирачен диск

            Аз пък си мисля,че се изписаха прекалено много глупости за едни прости като гъбено семе дискове или барабани.И двата типа търпят рендосване в рамките на спецификациите посочени от производителя,и нищо не им нарушава баланса ако ръбЪ се обере със ъглошлайф(флекс,шабър,раш-пила),стига майсторът да не е гЪзорък.
            Мисля,че темата е отдавна за ключ.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #96
              От: Мнение за баланс на спирачен диск

              Аааа,не разбрах. Къде точно се слагат тажестите при балансирането?
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #97
                От: Мнение за баланс на спирачен диск

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Проблемът е, че в повечето случаи допустимото износване е 1-1.5мм на страна (т.е. намаляване дебелината на диска с 2-3мм)....
                А това износване се постига с един, или максимум два комплекта накладки при съвременните автомобили....
                Затова ми се струва напълно необосновано да се стържат дискове - за да са станали за стържене, значи вече са се износили и просто трябва да се сменят... Защото все пак дисковете е добре да са над минимално допустимата дебелина през целия си експлоатационен период.
                Не че не съм виждал скъсан диск - познат на времето идва след дълъг път с думите 'май трябва да се обезвъздуши, че нещо като спира, дърпа на една страна... А то - единия преден диск скъсан около главината, а втория - 'на вестник', ама още спира....
                Повечето от двойните вентилирани дискове имат репер за износването . Или са отвори или в горната част на окръжността има засеци та и без шублер и техническа литература да се ориентираш колко са износени .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  От: Мнение за баланс на спирачен диск

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Повечето от двойните вентилирани дискове имат репер за износването . Или са отвори или в горната част на окръжността има засеци та и без шублер и техническа литература да се ориентираш колко са износени .
                  Може (и е логично) някои производители да слагат репер, но досега не съм забелязвал на моите автомобили такова нещо...
                  А за конкретния случай - Шкода 120L (тънички невентилирани) Пък и онези години (случката бе в 'социализЪма') за нас това бе свръх-съвременна спирачка, и съответно - диска е вечен - как може такова 'джилязо' да има нужда да се сменя (и най-вече да се купува ново)
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Мнение за баланс на спирачен диск

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Може (и е логично) някои производители да слагат репер, но досега не съм забелязвал на моите автомобили такова нещо...
                    А за конкретния случай - Шкода 120L (тънички невентилирани) Пък и онези години (случката бе в 'социализЪма') за нас това бе свръх-съвременна спирачка, и съответно - диска е вечен - как може такова 'джилязо' да има нужда да се сменя (и най-вече да се купува ново)
                    Тогава проблема беше да го намериш да го купиш От доста години не съм попадал на двойни вентилирани дискове без репер .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                      То хубаво с флекса но машината хваща и вътрешните тези откъм карето там не бих посмял да барам с флекс дори и да го използвах

                      Коментар


                      • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Тогава проблема беше да го намериш да го купиш От доста години не съм попадал на двойни вентилирани дискове без репер .
                        Ще ме караш да огледам хубаво дисковете Къде точно е репера?
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                          На Брембото са на лицевата страна,два кръгли отвора с различна дълбочина, полуизносен и за хвърляне.

                          Коментар


                          • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                            Твърдо не съм виждал никакви 'дефекти' по работната повърхност на дисковете...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Ще ме караш да огледам хубаво дисковете Къде точно е репера?
                              На повечето е в периферията на диска полукръгъл фрезенк. Като се изравни с раб. повърхност - нов.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wear.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5748760
                              Виж как са дебалансирали диска, баси...
                              Последно редактирано от Scrapheap; 11-04-17, 15:50.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Мнение за баланс на спирачен диск

                                Ники ,това не е репер,а място където са балансирали дисковете. Дебелината на дисковете-като нов и минимална на истинските дискове я пише по тази периферия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X