Страница 3 от 7 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 7 ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 122

Тема: Мнение за баланс на спирачен диск

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,904
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Мнение за баланс на спирачен диск

Знам , затова се изкавам по темата И нема голем , или малък сервиз.Техниката не търпи компромиси , защото физичните закони не зависят от някой си клиент , който бил цар!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    7,514
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на georgipetkov64 Преглед на публикациите
    В големите сервизи е така,но със сигурност знаеш как се сменят накладки в кварталните гаражи/сервизи/!
    И майстора обяснява,че сега няма да спира добре щото те накладките ще паснат после!
    Но и клиента е виновен,единия ги сменял за 20лв. а другия за 50лв./примерно/
    Всеки има право на избор!
    Точно така !

Каквото и да пишат пишещите, когато опре до плащане, 98-99% от тях не искат и 20 да дадат.
    Последно редактиран от Джоу (x3mrjoe) ; 01-04-17 в 17:14
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Място
    София
    Публикации
    2,042
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    Знам , затова се изкавам по темата !
    Към автора ,уж железар направо си е излагация.
    Криви дискове -рита педала на спирачката.
    Всичко останало е проблем от луфтове -дали ще се чувства на волана или ще сее колата е се тая.
    Няма баланс на диск.Има смяна с нови.
    Е ,нема такава тъпа тема.
    ПП А към тоя къде ще махне ръба на износен диск на пила -искам да го видя.
    Последно редактиран от ivo-police ; 01-04-17 в 19:50 Причина: заяждане
    Л.Р. Дискавари 1

Място
    София
    Публикации
    7,514
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на ivo-police Преглед на публикациите
    ...
    Е ,нема такава тъпа тема.
    ПП А към тоя къде ще махне ръба на износен диск на пила -искам да го видя.
    Що бе, виж колко различни мнения, и се има нещо образователно в нея.

А за пилата, първо го видях при един комшия, който може и да познаваш, ма после почна с флекса.
    За последно съм виждал да го прави преди повече от 10г. на червен дизелов Голф 2, който в момента седи в началото на твойта улица, докато беше негов.
    На последните си няколко автомобила вече сменява дисковете.

Публикации
    2,403
    Точки (при гласуване)
    14

[QUOTE=ivo-police;3134206
    ПП А към тоя къде ще махне ръба на износен диск на пила -искам да го видя.[/QUOTE]

Сигурно е интересно за гледане
    Аз обрах с малкия флекс /леко и внимателно разбира се/ ръба на спирачните барабани на задните спирачки щото пречеше на барабана да излезе културно за да видя какво е положението вътре.
    И да, кривите дискове ритат на педала.
    По темата - НОВИ.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

Място
    София
    Публикации
    2,042
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите

А за пилата, първо го видях при един комшия, който може и да познаваш.....
    Бивш военен -простено му е....
    Л.Р. Дискавари 1

Място
    София
    Публикации
    7,514
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на ivo-police Преглед на публикациите
    Бивш военен -простено му е....
    Ааа, не, тогава беше при мой комшия, който му го продаде, при това за неква зверска цифра щото бил перфектен.
    Не е лош де, ама 3, 3 и нещо за атмосферна двойка (и май с малкия джам) преди 7-8 години, колкото и да е Убав, са много пари.

Място
    Ямбол
    Публикации
    81
    Точки (при гласуване)
    6

Колега имам такава машина за престъргване на дискове най ново поколение.Ако си от София отиди при Дунев спорт. Той има същата. Проблема ще се оправи.Престъргването на обикновен струг не е препоръчително . Ако имаш минимална кривина в главина или проблем с лагера не винаги може да се хване. Даже и нов диск да сложиш след 1000 км може пак да ти се появи биене.

Място
    София
    Публикации
    2,009
    Точки (при гласуване)
    15

По нагоре стана дума-гуми!Преди всички манипулации,размени предни със задни гуми,или ако са зимни,когато решиш да ги сменяш. Много често ми се е случвало,след смяна на гуми,тази лека вибрация при спиране,да изчезне.
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

Публикации
    4,861
    Точки (при гласуване)
    24

В тази връзка споделям личен опит. На Опел Астра Г с алуминиеви джанти над 120 тресе на педала ,сложих железни и изчезна тресенето.

Публикации
    2,403
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на stoqn_ganev Преглед на публикациите
    . Ако имаш минимална кривина в главина или проблем с лагера не винаги може да се хване. .
    Абе да питам? Какво представлява/как си я представяте тази "минимална кривина в главина" ,че не мога да схвана?
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

Място
    София
    Публикации
    183
    Точки (при гласуване)
    15

Полезен пдф за установяване на повредите при спирачни дискове http://textar.com/wp-content/uploads...ssment_BUL.pdf
    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

Място
    София
    Публикации
    7,554
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на stoqn_ganev Преглед на публикациите
    ...Колега имам такава машина за престъргване на дискове най ново поколение.Ако си от София отиди при Дунев спорт. Той има същата. Проблема ще се оправи.....
    Я се оправи , я - не .
    Колега , ти не схвана ли че единствено престъргването на дисковете ( възстановяване на геометрията ) далеч не е достатъчно да реши проблема . ?!
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    12

Мери се главината с индикаторния часовник - допустимо отклонение по периферията: 0.02мм . Измервате и тогава нови дискове. После диска не трябва да надвишава отклонение по периферията 0.1мм.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,904
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на vasko__2 Преглед на публикациите
    Мери се главината с индикаторния часовник - допустимо отклонение по периферията: 0.02мм . Измервате и тогава нови дискове. После диска не трябва да надвишава отклонение по периферията 0.1мм.
    Па да беше уточнил дали радиално , дали аксиално
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    16,243
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Със справката от металознанието съм напълно съгласен .
    Само една вметка по отношение на цитата : отлежаването за релаксация на напреженията е естествен процес , протичащ много дълго във времето .Практически в днешното машиностроене никой няма икономически интерес по обясними причини да го използва като технология . Затова разбира се използват темпероването . Къде повече , къде по- малко успешно .
    Читавите фирми си го спазват и днес . Декел - Махо отливка преди да е отлежала 3 години не пипат . На времето в нашите ЗММ това правило се спазваше задължително . За това на старите наши стругове ; фрези и други ММ и след 30 години работа не им мърда геометрията . Естествено че за нещо малоценно и малотрайно като автомобилен спирачен диск няма кой да го чака . Престъргал съм стотици дискове през годините и проблеми в повечето случаи няма .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    7,554
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    .... Престъргал съм стотици дискове през годините и проблеми в повечето случаи няма ....
    Стотици пирачни ? И все изкривени ?

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    ...Читавите фирми си го спазват и днес . Декел - Махо отливка преди да е отлежала 3 години не пипат . На времето в нашите ЗММ това правило се спазваше задължително . За това на старите наши стругове ; фрези и други ММ и след 30 години работа не им мърда геометрията .....
    1. 3а 3 години да получиш релаксация на напрежения в подобни отливки е смешно да се говори .
    2. "Геометрията" я мръдне , не . Основна причина за мърдането са термичните натоварвания - и то такива , които в металорежещите машини липсват . Така че геометрията почти не мърда и при северно корейски струг .
    Последно редактиран от Vlado_Ts ; 03-04-17 в 07:57
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    34,159
    Точки (при гласуване)
    68

Шанса престъргване или шлайфане да помогне за изкривил се диск е минимален. И двете операции се правят за да се изглади диска, не за да се изправи. Тоест той ще се и изправи, но до следващото по-сериозно нагряване.

Колкото до писанията горе за сервизите, задължителното шлайфане при смяна на накладки и неплащащите клиенти - освен ако диска не е сериозно надран, новите накладки сработват за 10 километра каране. Ясно е че това трудно ще го обясниш на блондинка с токчета (последното е диагноза, не описание на външен вид, и не зависи от пола на субекта), ясно е че шлайфане при смяна на накладките е по-добре да се прави отколкото да не се, ама задължително със сигурност не е, поне за класически чугунен диск и класически накладки.

Аз понеже съм скръндза си ги сменям сам. И не шлайфам дискове и барабани а ги сменям, когато преценя. Дебелината им не е единствения критерии. Някога имах илюзиите че вместо да си губя времето е по-добре на сервиз, ама се оказа че това за нашите ширини е само теоретична постановка, имаща малко общо с реалността.

Към пусналия темата - провери си дали на спирачния апарат не са блокирали направляващите. Ако когато са ти сменяли дисковете са сменяли и гумички/уплътнители на направляващите с боклуци - те изкарват от месец до половин година. Качествен диск изкарва поне 10 пъти пробега, който си описал.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Самоков
    Публикации
    440
    Точки (при гласуване)
    10

Шанса е минимален да НЕ помогне при 95 на 100 дисковете се оправят не помага единствено тресене при загрети дискове. Тубата има достатачно клипчета няма смисъл да правя

Място
    София
    Публикации
    16,243
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Стотици пирачни ? И все изкривени ?

1. 3а 3 години да получиш релаксация на напрежения в подобни отливки е смешно да се говори .
    2. "Геометрията" я мръдне , не . Основна причина за мърдането са термичните натоварвания - и то такива , които в металорежещите машини липсват . Така че геометрията почти не мърда и при северно корейски струг .
    Досега прав диск не са ми донесли Винаги има нужда от престъргване За геометрията на северно корейския струг си напълно прав . Много корави машини са . Имам такъв Кюсон 3 .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Страница 3 от 7 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 7 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Спирачен диск
    От motor_men във форум Инструменти и обработка на детайли
    Отговори: 2
    Последно мнение: 10-11-11, 06:44
  2. Спирачен диск
    От Mishania във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 3
    Последно мнение: 02-12-10, 18:52
  3. Спирачен диск
    От spower във форум Ходова част, окачване