Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за баланс на спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за баланс на спирачен диск

    https://www.youtube.com/watch?v=P37IeeEdeD4
    Пишеш pro-cut Варна в гугала и отиваш знам че има мой колеги от там

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за баланс на спирачен диск

      Първоначално публикуван от Yury Преглед на мнение
      Преди около година пробвах и аз да престържа дисковете на опелчето ми. Тресенето бе същото както описва автора на темата. Резултата бе нулев, а стругаря си разбира от работата. Впоследствие си взех нови дискове и тресенето изчезна.

      Явно и той и ти,само си мислите,че си разбира от работата.
      ПП Да не те отчайвам,ама и да смениш дисковете,все тая.Съвсем скоро ще станат като тия.Това просто е болест на тия Тойоти.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за баланс на спирачен диск

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Явно и той и ти,само си мислите,че си разбира от работата.
        Излишно е да влизаме в спорове и да се спами в темата, но се съмнявам Вие да сте по компетентен от човека, който ми е струговал дисковете! Поздрави.

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за баланс на спирачен диск

          Вкарвате ме в размишления.

          Още един интересен факт се сещам свързан със случая. Сутрин на студени спирачки спирачния ефект е доста слаб, но почти или изобщо няма вибрацията на волана. Щом загреят спирачките спирачния ефект се подобрява значително, но се появява и вибрацията. Това май е още един довод в полза на криви дискове. Опитвам се да не минавам на скорост в локви, но не мога да твърдя, че не се е случвало.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за баланс на спирачен диск

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Щом са от вносител, не може да не ти уважат гаранцията, освен ако тези 5000 не си ги минал за 2-3 години.
            ...
            Ако пазиш фрактурите де.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за баланс на спирачен диск

              При смяната на диска има немалко тънкости ,като това да изчистиш до блясък контактните понвърности ,което пишман майсторите нерядко сди га спестяват. И затова гаранция се признава само в одобрен сервиз с фастура за монтаж. След като са на 5000 км са си откровено китайско производство,независимо от великата малка. Големите вериги и марки за България нерядко само и само да получат по ниска цена, предлагат продусти по ниско качество ,а шараните лапат ли лапат марково на ниска цена. като си помислиш спирачни дискове по 20-30 лв в интернет. Кое им струва толкова -материала ,производството или балансирането.

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за баланс на спирачен диск

                причините, както се изказаха колегите може да са много -ревизирай си предницата. Имал съм случай преди около 7 г. с една астра - нови дискове и след 200 км тресат - китайски боклук (не ни признаха гаранцията). Друг случай - сменени в сервиз накладки и след това тръгвам за морето със семейството ( преди около 15-16 г), спортно пежо (GTI) и в един момент, когато ми се налага, не мога да спря като хората, ами в банкета с хиляди благословии и т.н. - по дебели накладки, загряли, та чак на мармалад заприличали. В Бургас си купих нови и ги смених в Ахтопол, като пристигнахме. Иначе проблема може да е дори и от отлепено феродо на накладките, но тогава и прехлопва. Възможно е да не са читави дисковете. Престъргване - до колкото съм запознат дисковете имат повърхностна циментация - при стъргане ще замине. Ти си знаеш, но за мен решението е нови и търсене на гаранцията за тези,който са на 5000 км. За колегат по-горе - гаранция се дава за години и/или километраж.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за баланс на спирачен диск

                  Първоначално публикуван от ananievd Преглед на мнение
                  причините, както се изказаха колегите може да са много -ревизирай си предницата. Имал съм случай преди около 7 г. с една астра - нови дискове и след 200 км тресат - китайски боклук (не ни признаха гаранцията). Друг случай - сменени в сервиз накладки и след това тръгвам за морето със семейството ( преди около 15-16 г), спортно пежо (GTI) и в един момент, когато ми се налага, не мога да спря като хората, ами в банкета с хиляди благословии и т.н. - по дебели накладки, загряли, та чак на мармалад заприличали. В Бургас си купих нови и ги смених в Ахтопол, като пристигнахме. Иначе проблема може да е дори и от отлепено феродо на накладките, но тогава и прехлопва. Възможно е да не са читави дисковете. Престъргване - до колкото съм запознат дисковете имат повърхностна циментация - при стъргане ще замине. Ти си знаеш, но за мен решението е нови и търсене на гаранцията за тези,който са на 5000 км. За колегат по-горе - гаранция се дава за години и/или километраж.
                  Колега , моля те да не пишеш глупости в технически форум!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за баланс на спирачен диск

                    Първоначално публикуван от ananievd Преглед на мнение
                    ...до колкото съм запознат дисковете имат повърхностна циментация...
                    На тоя, дето те е "запознал" с това, му прати много здраве.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за баланс на спирачен диск

                      Масово спирачните дискове се произвеждат от туч(чугуний) и нямат никаква термообработка.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за баланс на спирачен диск

                        Това от последните два поста вярно ли е? Че и на мен друго са ми разправяли, и то от личен опит след престъргване. Преди години, но все пак технологията на производство на дискове, едва ли се е променила.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение за баланс на спирачен диск

                          Те и тук много глупусти се разправят,а това в последните два поста е абсолютно вярно.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение за баланс на спирачен диск

                            Гледах няколко клипа в Туба, вярно няма термообработка. За днес научих нещо, отивам по задачи .
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение за баланс на спирачен диск

                              Колеги, термообработка има, ама става по естествен начин едно към гьотере според това кой как си кара колата.

                              ... и не съм го гледал в тубата и чел в ньета, а даже и не са ми го казвали.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнение за баланс на спирачен диск

                                -обикновени сиви чугуни, в които графитът има пластинчата форма, която в равнината на шлифа наблюдаваме като крива; пластинчатата форма на графитните включения в обикновените сиви чугуни влияе неблагоприятно върху механичните им свойства, тъй като краищата на пластинките действат като концентратори на напрежения;
                                -високояки чугуни - в тях графитът има форма, близка до сфера, и се нарича сфероидален, като тази форма на графита осигурява добър комплекс от механични свойства, и се постига чрез добавяне на тъй наречените модификатори в стопилката (например магнезий или церий);
                                -ковки (темперовани) чугуни - в тях графитът е с характерна памукообразна (наричана още гнездовидна) форма. Обуславя се от начина на графитизация - специална термична обработка, известна под името темпероване (графитизиращо отгряване) на бели чугуни. Темпероването е с голяма продължителност и поради това оскъпява процеса на графитизация, което е и причина да се използва все по-рядко. Не трябва да ни заблуждава наименованието "ковък чугун" - чугунът никога не се обработва чрез пластична деформация. Думата "ковък" в случая показва само, че гнездовидната форма на графитните включвания позволява малка степен на пластична деформация преди разрушение, за разлика от разрушението при обикновените сиви чугуни.

                                Това е от популярняатя енциклопедия. Истинските дискове по принцип се произвеждат или от втория или от третия тип чугун. Разликата в цената идва именно от това. Имате мозък микслете. След отливането отливките би трябвало да се темпероват или да отлежат, за да се избернат температурните напрежения останали от отливането.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X