Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Още не е сигурно при мен дали проблема е в помпата или някъде по захранването?Утре привечер ще пиша за констатираната повреда.Това за кит.помпа го чувам и аз 100-120лв,както случиш!Между другото Фанатик е прав за монтирането на др.помпа,която ще е на достъпно място и лесна за монтаж и демонтаж,пък старата да ти стои в резервоара само дръпни кабелите до новата!Утре през деня ще проверя за цената на помпата и ще пиша!..Успех.

    Коментар


    • #32
      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Мене ако питаш, сложи си от голф външна, направо махаш вътрешната, режеж бензинопровода след резервуара и слагаш другата и си готов пък и ще е не повече от 200 лв.
      За пореден път благодаря!Точно това ми се въртеше в главата.Направо купувам помпа от голф и приключвам с чупенето на ръце.Преди горивния филтър място бол и е защитено от шасито.БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЛЕЗНИЯ СЪВЕТ!!!

      Коментар


      • #33
        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Преди да купиш помпа свали резевоара.Имал съм случай да има късо над него там е захранването на помпата.Резервоара не се сваля много трудно

        Коментар


        • #34
          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          всички външни бензинови помпи са захранени от ниската част на ресервоара за да може да се само напълни на принципа на скачените судове или имат малка поткачваща както е при голфа, инжекцион помпата нее пригодена да си качва сама до себеси бензин--може и се получава ,но е за кратко защото дебита на пълнещия маркуч не тговаря и това заедно със вътешния вакум я убиват
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #35
            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            И какво искаш да кажеш, че външна помпа няма да работи ли? аз всъщност не се сещам откъде се идва бензина от резервуара ама ми се струва, че е логично да е в най-ниската точка, и ако е така помпа от голф ще работи. На брат ми на Гранда сложихме външна от Опел, после я сменихме с външна от Сааб и няма проблеми, а и той беше с вътрешна.
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
              Още не е сигурно при мен дали проблема е в помпата или някъде по захранването?Утре привечер ще пиша за констатираната повреда.Това за кит.помпа го чувам и аз 100-120лв,както случиш!Между другото Фанатик е прав за монтирането на др.помпа,която ще е на достъпно място и лесна за монтаж и демонтаж,пък старата да ти стои в резервоара само дръпни кабелите до новата!Утре през деня ще проверя за цената на помпата и ще пиша!..Успех.
              Стефка пиши като отстраниш проблема какво е станало
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #37
                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                По принцип смукателя на всяка една бензинова помпа, била тя в резервоара или външна седи в едно легенче което събира бензина, колкото и малко да е той. Това е с цел по завоите да не остава помпата на сухо и да засмуква въздух.Дали ще е външна или вътрешна когато бензина свърши тя си засмуква въздух. Достатачно е след това да и се сипе бензин и тя си се обезвъздушава сама. Доколкото си спомням има поне един клапан който да не позволява горивото да се върне в резервоара и след това да трябва помпата отново да го избута до инжекторите или карбуратора. Според мен, дали е външна или вътрешна помпата, няма никакво значение, принципа на деиствие е един и същ, съответно и елементите по горивопровода.
                Махх пожелавамти успех, дано всичко се нареди бързо.
                Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                Коментар


                • #38
                  До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Днес си взех джипката и вс.е наред нова помпа - старата е дала фира.Сложена ми е от "Зафира" на Бош.Дано да е така както ми го представят,че знам ли вече.Само ме предупредиха,че новата стои малко по високо от дъното на резервоара и за да ми показва точно бензиномера е изместен поплавъка.Засега е ОК.Маххх какво става при теб?

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    Днес си взех джипката и вс.е наред нова помпа - старата е дала фира.Сложена ми е от "Зафира" на Бош.Дано да е така както ми го представят,че знам ли вече.Само ме предупредиха,че новата стои малко по високо от дъното на резервоара и за да ми показва точно бензиномера е изместен поплавъка.Засега е ОК.Маххх какво става при теб?
                    Цял ден не спря да вали и не съм махал резервоара.Утре съм на едно аверче в сервиза и свалям.М/у другото той ми каза,че е слагал външна на Вояджър и нямало грижи.Чудя се от какво да бъде ако цената е аналогична.Разбрах че на Омега с моя мотор имало с външна помпа.Цедката сигурно ще трябва да я чистя на ултразвук.Стефко,какви пари те ошетаха за помпата?Пепел ми на езика,но днес докато рових из нета прочетох,че точно на Бош имало китайски дървета.Пишело Бош,но нямали бар код и поддържали по-високо налягане и при стари маркучи ги пръскали.Дано твоята не от тази порода.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Айде бе приятелю,какво става - напиши нещо хубаво?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Оргинална помпа -Пиербург-240лв.-китаиска/но точно като оригинала/140лв.Проверено точно. С доставка до Ст.Загора за 2-3часа.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Оргинална помпа -Пиербург-240лв.-китаиска/но точно като оригинала/140лв.Проверено точно. С доставка до Ст.Загора за 2-3часа.
                          Взех китаец за 145лв.,нямаше предлагане за по-читава.Не сглобихме,защото о-пръстена м/у помпата и резервуара се беше разложил тотално.Обиколих морги и магазини-не.На последната дупка намерих 1 бройка на поръчка-40лв.За гума ф-110мм./височина-25мм. и дебелина 2-3мм.Неам думи,но заместител не намерих и поръчах.Утре би трябвало да съм готов преди обяд.ГОЛЯМ ГЪРч ДОКАТО РАЗВИЯ БОЛТОВЕТЕ НА ЛАФЕТА!Бъкела верно е пластмасов и голям страх докато развия пвц гайката която фиксира помпата и реостата за горивото.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Браво,все пак има напредък!От все сърце ти желая успех и по-скоро да си решиш проблема!...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                              Браво,все пак има напредък!От все сърце ти желая успех и по-скоро да си решиш проблема!...
                              А твоя акъл за трите болтчета на гърловината днес спести доста упражнения-БЛАГОДАРЯ,стана по лесния начин.
                              Лека,Стефко!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Дано всичко е наред, ама баш в бензина да топнеш нещо правено от известния китайски материял за всичко "говнолин" не ми се струва разумно. Дано работи дълго време и безпроблемно, и после като тръгне виж дали газта не я изключва, че това е много вероятната причина да е изгоряла.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X