Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двете страни на медала - мото-трип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двете страни на медала - мото-трип

    Ето, че пролетта дойде, а с нея и доброто време за каране на мотор. С две думи...открихме мото-сезона и сега всяко свободно време на всички ни се кара до полуда.На мен...най-много от всички

    И така...идва петък, гледам прогнозата, а тя...за разваляне на времето.Това месец март, поради женската си същност ли, поради що ли...ама много рязко изпада от една крайност/слънчево и горещо/, до друга/студ, вятър и дъжд/...в събота обаче времето го даваха да се разваля чак в следобедните часове и в това аз видях шанс все пак...нещо на близичко, ама да бръмна с машинката.Ставам сутринта, гледам термометъра все още показва едва 9-10 градуса, но мен не ме свърта.Звънкам на приятели мотористи, но...по различни причини въпреки желанието им не могат да ме придружат...

    Ами какво пък...да не е първия път когато ще карам сам.Обличам се, вадя моята любима от гаража, позабърсвам я от прахоляка, а през това двигателя и тихо мърка, зареждам до горе и потеглям.Е да...ама накъде...???

    Предната вечер гледах пустата му карта и главата ми нищо не роди.Навсякъде в околовръст на около 100-150км. сме ходили и то не еднократно...Та на къде, докато закопчавах каската на бензиностанцията все още не знаех.Това пък обаче му е хубавото на карането сам.Пълна свобода...можеш да решиш да завиеш на ляво или на дясно в последната секунда.Тръгвам, карам бавно в града и изведнъж ме осени една идея.Преди много години, когато ходих често за риба и обикаляхме с верни другари реки, езера и пресевни, доста често обект на тези ни похождения беше р. Тунджа и пресевните и...Та идеята ми беше накратко...не бях минавал с години по едно по спомен готино и китно пътче, а именно от с. Злати воевода до Струпец...Така посоката беше ясна, имах цел и маршрута се оформи бързо в главата ми, а именно...Н. Загора-с. Злати воевода-с. Струпец- от там хващам под балканския път обратно и през яз. Жребчево -Мъглиж и затварям кръга отново в Ст. Загора/около 150 км. цялата обиколка/

    Докато се оформяше плана в главата ми, аз вече се носех извън града в избрана посока.Времето беше хубаво, бях си пуснал музика в блутут интеркома на каската, двигателя боботеше равномерно с уникалния звук на V2, а вятъра...вятъра ме галеше нежно и леко се надпреварваше с мотора извивайки леки вихърчета.В такива моменти бягаш от действителността.Оставаш само ти и машината, която прави послушно това, което и кажеш.Мислите бушуват в главата ти, а музиката в говорителчетата подклажда емоцията и преживяването.Бих дал определение на това състояния само с две думи...пълна свобода!!!

    Скоро подминах Н. Загора и продължих напред, а когато стигнах с. Злати воевода за малко да пропусна отбивката за с. Струпец...Толкова отдавна не бях минавал по този път, да направо ми се губеше...Все пак навреме виждам табелата, която макар и невзрачна си я има и се чете.Завивам и потеглям по основния път, заради който дойдох чак до тук.В началото той не е нещо особено и дори се почувствах леко разочарован...Сякаш други картини имах от далечното минало и вече дори си помислих, че...явно се сещам за някое друго място и го бъркам с този път.Тогава обаче...пътя ме отведе до р. Тунджа и започна да се извива покрай коритото и.







    И не само това...пътя стана буквално тясна асфалтова алея...все едно си в парка.От ляво равни полета с покълнало жито ти даваха илюзията, че зеления килим е някаква поляна с райграс, а над тях пък острите върхове на Средна Гора се изсвисяваха стръмно нагоре и правеха картината много внушителна.



    От дясно пък...се виеше р. Тунджа.





    Тя правеше красиви завои, на места вървеше бърза, на други места забавяше ход и се превръщаше в почти неподвижни езерца с тихи и примамливи за рибарите заливчета.





    Пролетта вече чукаше на вратата и част от пейзажа постепенно беше започнал да изглежда със зелената си пролетна премяна страхотно!







    Едно от нещата, които ми харесват на соловите трипове е това, че...в продължение на кратко време и късо разстояние можеш да спираш когато си искаш и колкото си искаш, за разлика от когато се движиш в група...Тогава повече се кара и не се спира толкова много за снимки и разглеждане.Разбира се...тогава пък си има друг кеф и това да покараш с приятели и компания.

    Сега обаче бях сам...и спирах където си поискам.Дори...напреко на пътя...абе чувствах се господар на всичко наоколо...



    Снимах реката, снимах планината, снимах и моята любима на фона на тази пролетна красота.Въобще...пълен релакс и невероятно удоволствие.Пътчето беше освен готино и почти непосещаемо, та си позволявах да спирам където си искам.Дори на моменти имах чувството, че съм сам на този свят...

    Скоро "алеята в парка" свърши и стигнах в с. Струпец, а от там и се качих на под балканския път.Подкарах по-бързо и чак тогава разбрах, че наистина въпросното пътче го минах все едно пеш...С вдигнат визьор, за да усещам вятъра и слънцето и карайки супер бавно...Наистина беше готино и карай вече по обратния път, някак мислите ми бяха все още там...на "алеята от парка"

    Последва и достигане на следващата дестинация от разходката, а именно яз. Жребчево и потопената Църква!

    Ходил съм много пъти там и с кола и с мотор, но за пръв път отивах сам...и то на мотор.Достигайки края на пътя малко над потопената Църква, следва спускане по изровен черен път гарниран с камъни и страничен наклон.Тръгнах да го спускам с много бавна скорост и...терена ми изигра лоша шега.Задната гума се плъзна по склона странично и...Аз спрях моментално, но тежкия мотор се килна към надолнището и удържане нямаше.Резултата...изтървах мотора и той се сгромоляса на земята.От отдушника на резервоара, започна да изтича бензин, защото де-факто мотора беше паднал и стоеше не водоравно, а наклонен надолу...

    При предишни няколко изтървания на мотора/почти всички от статично положение и той между краката ми/ го бях вдигал въпреки 230-те му килограма с лекота и ми беше много чудно за какво толкова се превземат по телевизията и нета разни колеги, та чак и специален начин за повдигане на мотора има измислен за подобни ситуации.Обърнах се и се опитах да го вдигна нормално, но...той буквално не помръдваше.Тогава разбрах, че явно си има защо да е измислен способа при който вдигаш тежкия мотор на зад подпирайки го с гърба си.Огледах се наоколо за евентуална помощ от някого, но...нямаше нито кой да ми се присмее/не, че е смешно де/, нито кой да ми помогне.Тогава разбрах обратната страна на медала...или недостатъка да си сам с мотора и да нямаш верни другари, на които да разчиташ в подобни трудни моменти.

    Със сетни сили заради стръмния наклон, след доста напън успях да го изправя срещу стръмния склон и внимателно спуснах мотора до по-равното надолу.Подпрях го и огледах за щетите.Нямаше кой знае какво/счупено дясно огледало, одран десен куфар и одрана пластмаса на краш-тапата/.Върнах се нагоре и си събрах както имаше разпиляно от огледалото с цел да си го залепя в последствие.

    В крайна сметка...слезнах съвсем до долу, направих и няколко снимки на църквата,...



    ...подишах страхотния и прохладен въздух, след което щурмувах наклона на горе.Винаги на горе е по-лесно.Така беше и сега.С малко буксуване и занасяне по облите камъни, които се разместваха под колелета ми в крайна сметка изскочих горе на разбития асфалт и се понесох по обратния път.


    Карах механично и си мислех за цялото изживяване днес.Мислех си за превратностите, за добрите и лошите моменти.Не съжалявах нито за секунда от изживяното, защото първо релаксирах, а след това премеждието ме направи още една идея по-мъдър и по-опитен в подобни ситуации.

    Така след още 40-50 километра се прибрах, а деня и излета ще запомня като един от най-емоционалните за мен!

    П.П.Мотора си го поправих още в неделя и е готов за следващото предизвикателство

    П.П.П.Пускам ви и албумчето с кадрите от този невероятен ден.Разгледайте го на цял екран за по-добро качество, че тук софтуера направо разказва играта на снимките/кликвате на кадъра и след това иконката за целта е в долния десен ъгъл и после със стрелките/, мисля, че няма да съжалявате.Снимки от премеждието нямам, защото по разбираеми причини бях зает с други дейности по това време...:

    https://www.flickr.com/photos/143986...h/33694605885/


    Поздрави на всички!
    Последно редактирано от lubashki777; 28-03-17, 22:06.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Двете страни на медала - мото-трип

    Разкошни снимки! Това с големият Никон ли ги прави, или с малкият апарат? Никога до сега аз не съм правил толкова ясни и контрастни снимки.
    А за падането... Трупаш и събираш вече моторджийски приключения. Кой не е карал мотор само той не е падал.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Двете страни на медала - мото-трип

      Браво!
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Двете страни на медала - мото-трип

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        Разкошни снимки! Това с големият Никон ли ги прави, или с малкият апарат? Никога до сега аз не съм правил толкова ясни и контрастни снимки.
        А за падането... Трупаш и събираш вече моторджийски приключения. Кой не е карал мотор само той не е падал.
        Благодаря ви!
        ВладиЧ снимките са с малкия/Samsung NX500/...Големия отдавна почти не го използвам.Тежък, обемист и прави същите като качество снимки...поне в повечето аспекти де.Та малкия ми е постоянен спътник и ползвам основно него.
        П.П.За падането си прав и не мога да се начудя на много хора, които ги е срам да споделят някое свое падане...сякаш ще им се сме е някой...
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Двете страни на медала - мото-трип

          Браво, много хубави снимки ... както винаги... Върна ме 27 години назад във времето. Служих в поделението покрай което си минал, вляво на пътя. Много пъти съм се разхождал покрай река Тунджа, там... Красиво е с прасковите градини, реката и интересно с международните бригади за праскови във селата отсреща, по онова време... Ехххх спомени...

          Коментар


          • #6
            От: Двете страни на медала - мото-трип

            Готино , благодарим! ...И без жертви не може
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #7
              От: Двете страни на медала - мото-трип

              Чакай да разбере жена ти, коя ти е любимата, и гледай кво става ...

              Случва се човек да изтърве мотора. Тия асфалтови гуми не държат на черен път. Важното е по теб да няма щети.

              Няма да забравя, как на едно от първите ми карания с мечтата на соц-тийнейджърите - ЕТЗ 251 с диск отпред ... Въртя си в едно кръгово, един педал с Мерцедес ми отне предимството. С 10 км/ч набих спирачка, предната гума (заводския Пнеумант на 15 години) поднесе и мотора полегна. 130 кила мотор ми се видяха тежички за изправяне, представям си какво е да вдигаш 230 кг по обратен наклон.

              Благодаря за споделеното! Перфектни снимки, както винаги
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Двете страни на медала - мото-трип

                Благодаря ви приятели, радвам се, че ви харесва моето похождение.
                П.П.Техниката на изправяне е отработена вече...дано да не се налага да я тествам отново!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Двете страни на медала - мото-трип

                  Браво, страхотни снимки! Имаме страхотна родина, но защо така някак си, не я оценяваме?

                  Успех с пътуванията!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двете страни на медала - мото-трип

                    Браво Любашки, както винаги разправяш много увлекателно а за снимките си е ясно че са супер, не знам дали съм ти писал някъде, че ако решиш да напишеш приключенски мото роман, ще имаш успех

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двете страни на медала - мото-трип

                      Благодаря!
                      И аз попътувах с теб докато пийвах и мезех.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двете страни на медала - мото-трип

                        Браво , снимките са много добри . Падането се е разминало само с малко материални щети , така че спокойно го брой за натрупване на опит . В средата на другата седмица тръгвам за Бг с моторетката . Ще съм в Стара Загора за ден , два може да поразходим машините за фотосесия , ако имаш време .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двете страни на медала - мото-трип

                          Супер, браво Любо, страхотна разходка си си спретнал, а малкия апарат ще ти го крадна, срещу съответната сума, само се съгласи да се разделиш с него.
                          Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двете страни на медала - мото-трип

                            Благодаря ви момчета и се радвам, че ви харесва разказчето и най-вече приключението!

                            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                            Браво , снимките са много добри . Падането се е разминало само с малко материални щети , така че спокойно го брой за натрупване на опит . В средата на другата седмица тръгвам за Бг с моторетката . Ще съм в Стара Загора за ден , два може да поразходим машините за фотосесия , ако имаш време .
                            Ами да...броя случката точно за натрупване на опит.То реално аз почти не съм паднал, ...падна основно мотора...
                            Ще се радвам да се запознаем и ако има време и да бръмнем.Принципно обаче, съм свободен единствено събота и неделя.През останалото време съм на работа и няма кога и как...драсни ми едно ЛС...ще видим как можем да се организираме.

                            Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                            Супер, браво Любо, страхотна разходка си си спретнал, а малкия апарат ще ти го крадна, срещу съответната сума, само се съгласи да се разделиш с него.
                            Пламене, малкия не го давам за нищо на света.Ти виждаш какво вади и то с най-калпавия си китов обектив 16-50...Представяш ли си , ако го оборудвам с някой от флагманите...?
                            Този малък звяр е попадение точно в десятката.Толкова дълго търсих и тествах разни безогледалки с идеята да попадна на нещо, което хем да е малко, компактно, удобно и леко и същевременно да снима поне горе-долу близо до големия Никон...Когато продавача ми каза, че най-вероятно след като го купя ще захвърля Никона...аз не му повярвах и му се изсмях, че иска чак толкова много да ме гъбарка заради продажбата.Е да...ама не...Човека се оказа напълно прав!
                            Само едно ме е яд, че в последно време, нямам средствата да взема да го оборудвам с още някой обектив/примерно нещо по-широко около 10-12мм./, но...той и с китака се представя уникално, та поне крещяща нужда нямам...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двете страни на медала - мото-трип

                              Добро утро, Любчо :-)

                              Точно пия кафето си и разгледах твоя фотопис.

                              Страхотно е така да ти започне денят. Благодаря!
                              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                              0888/00-55-37

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X