Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем скорости Honda crf 450r!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем скорости Honda crf 450r!!!

    Здравейте колеги,тъй като от миналият сезон си блъскаме главите с един приятел как може Honda толкова лесно да чупи скорости,реших,че някой от тук е по компетентен и ще разясни на нас простолюдието как да ги излекуваме
    Неговият ЦРФ започна да изключва от 5-та предавка като му навиеш газта,а като я върнеш пак зацепваше,много приличаше на проблем в съединителя,но изобщо не беше в него проблема.След разцепването на двигателя се оказа че слабата част е в зъбчатките на пета скорост-имат по три зацепващи зъба-мъжки и женски,в който се оказва целия проблем,започнали са да приплъзват и са се заоблили.Мотора е каран с мотул 300V 15w50-същото като в двигателя.Както и да е... Момчето взе комплект скорости (втора употреба)за който майстора,който знае какво прави,каза че са перфектни и няма шанс да се повтори гадната история отново.Смениха се въпросните зъбчатки тъй като другите просто бяха като нови,всичко се сглоби както пише по книгите,наляхме му от въпросният "мотул"за който вече сериозно започваме да се съмняваме дали не е менте, мотора изкара максимум 10 часа и отново започна да "изключва" по същия начин.Сега отново е разглобен и с моя човек незнаем какво да правим тъй като моя ЦРФ вчера получи признак на същия,че и по тежък проблем-след като започна да приплъзва на пета,явно се откачи някоя от вилките или синхронизаторите и не иска да свали по-надолу от 4-та скорост.Още не съм го разцепил,но съм почти 100% сигурен,че и при мен въпросните зъбчатки ще са в същото положение.
    Въпроса ми е ако някой знае дали няма някоя фирма която да може да направи въпросните зъбчатки по-здрави,да се закалят както трябва и да се спре вече с тези скорости,защото никъде не открих подобна тема,всички се оплакват от проблеми с клапаните на ЦРФ-ите,и от тях ни беше страх а тя каква се оказа.
    Всичко свързано с темата и подобни проблеми ще ми бъдат от полза!!
    Пролетта дойде започнаха да се чуват ранните пролетни "бръмченета" на всякакви машинки а ние сме на съставни части
    МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ ХОРААА

  • #2
    От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

    На оригинални зъбчатки няма какво да им закаляваш тр са достатъчно здрави.Да не би да сте любители на задната гума с твоя приятел.
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

      Преди няколко години един XR 600 ме побърка така,трета накъсва и накъсва .Не знам колко пъти му цепих двигателя ама последните 2-3 го правех за 45мин. със свалянето от мотора, скоростите още пареха като ги вадех .Купих още два комплекта скорости и не става и не става.Накрая една умна глава ме светна да проверя дистанционните шайби.Направих нови ,закалени както трябва да е всичко, и О,ЧУДО хондака тръгна и една година след това никакви ядове докато го продам,после незнам. Някак си големите луфтове го караха да изключва ама защо само трета така и не разбрах.Не казвам че и при теб е така ,ама не пречи да ги провериш.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

        Я ги наснимай тези железа да ги разгледам.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

          Нещо не влизат хубаво една в друга и затова се заоблят.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #6
            От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

            Смени фиксатора и си купи нови вилки проблема трябва да изчезне

            Коментар


            • #7
              От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5747912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5747913Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5747914Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5747915

              Ето ги тия железа,измислени...и като цяло да доста проби на задна гума изтърпяха хондите..

              Коментар


              • #8
                От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

                Колега кажи малко повече за тези шаиби,къде ги закали,имаше ли някакъв признак,че старите не ти вършат работа??

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

                  Здравей колега !!малко късно пиша но сега се регистрирах.Като гледам двете запчатки,и си мисля че проблема е,нещо не позволява да се зацепят двете както трябва,две момчета ти написаха възможните причини те са следните, неправилно монтирана дистанционна шайба,или липсваща,2ро износени вилки .Ще ти приложа снимка от мануал,за да видиш как се нарежда всичко по двата вала и да сравниш.Дано бъда полезен!!!
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем скорости Honda crf 450r!!!

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:2
Размер:69.1 КБ
ID:5805731

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X