Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване запушен на радиатор на парно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване запушен на радиатор на парно.

    Някой ползвал ли е машинното почистване и какви са му впечатленията.
    Ново е като услуга и за това се интересувам.
    Че другия вариант е ... мамата си трака....
    Поздрави!
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

  • #2
    От: Почистване запушен на радиатор на парно.

    Ако радиаторчето е алуминиево, можеш да го накиснеш в лимонтозу или оцет.

    За машинното нищо не знам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Почистване запушен на радиатор на парно.

      Аз сваля ли го ма въобще няма да го кисна, направо ново....
      Проблема е в свалянето, че на повечето коли си е дипломна работа.
      Машинното се прави на място и трае около 1.5 часа....
      Поздрави!
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • #4
        От: Почистване запушен на радиатор на парно.

        Ми пробвай се. Поне нищо не губиш.

        ...на място също може да го накиснеш - нанизваш му 2 маркуча и пълниш. Като попрестои - маркуча от чешмата под налягане. Ако е размекнало калта, би трабвало да я изкара. После може и да повториш накисването няколко пъти. Ако радиаторчето е алуминиево не го е страх от киселина та може да се кисне доста. Ако е месинг - Ясен да каже, ама за 2 часа киснене с лимонтозу пак нищо няма да му стане. За повече не знам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Почистване запушен на радиатор на парно.

          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
          Някой ползвал ли е машинното почистване и какви са му впечатленията.
          Ново е като услуга и за това се интересувам.
          Че другия вариант е ... мамата си трака....
          Поздрави!
          А кви пари е тая работа ?

          P.S. Това на коя кола бе, Митак ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Почистване запушен на радиатор на парно.

            85.
            И във филтъра на машината се сбирала гнястта.... та мое си я видиш после.
            Така като се замисля май всичките ще трябва да ги прекарам..... но първо ще пробвам с тая дето и е най-зле положението......
            Поздрави!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #7
              От: Почистване запушен на радиатор на парно.

              Миии... сериозно помисли какви говна сипваш, мислейки че са антифриз. Антифриз с нормално качество не прави такива мизерии.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Почистване запушен на радиатор на парно.

                Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                85.
                ...
                Ако е такива пари, а и при положение, че ще чистиш няколко МПС-та, не е ли добре да пробваш предложението на Спарки ?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Миии... сериозно помисли какви говна сипваш, мислейки че са антифриз. Антифриз с нормално качество не прави такива мизерии.
                И аз това щях да те попитам. Ся поне има сичко, а и на нормални пари.

                А темата ме подсеща да си погледна охладителната течност, щото от както я смених преди година и половина, дори не съм отварял капачката.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване запушен на радиатор на парно.

                  Предложението на Спарки е пробвано - с кво ли не.....
                  Ефект има, но временен....
                  Продължавам да търся мнение от хора правили го....
                  Не ми се разтягат локуми от сорта не сипваш правилния антифриз....
                  Ако няма други мнения - то аз ща съм първия направил го на колата си.
                  Поздрави!
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване запушен на радиатор на парно.

                    На загрял и работещ двигател едно пакетче мистърпропър за отпушване на канали в разш. съд и с отворена капачка да поработи 10-20'. Трябва да се почувства осезателно повишаване темп. на парното. Последващо промиване 2-3 пъти с чиста вода до пълно отворяне на двата кръга.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване запушен на радиатор на парно.

                      Става с каналин за студена вода накисване и изплакване със студена вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване запушен на радиатор на парно.

                        Секви Пропъри и Каналини са сода каустик с добавки против всапуняване на мазнотиите, та ако сте мераклии, може директно да я ползвате, щото в охладителната система мазно нЕма, в концентрация и продължителност по избор според това кой колко е смел.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване запушен на радиатор на парно.

                          Ми пакости до сега не са ставали на всякакви глави и блокове. Тя и концентрацията е никаква. И само с оцет(колко е оцет др въпрос) в дамаджани на едро, но е по-неефикасно. Истината е смесено с механично промиване.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване запушен на радиатор на парно.

                            Аз съм пробвал на бардал добавката за промиване на радиатори на пунтото и съм меко казано доволен.Никакви пари е и стига за 10л система.Моята е 5 та 2 промивки му правих.
                            Излезна мноого гняс.След това промивки със маркуча здраво.И накрая ново антифризче каквото трябва за конкретният мотор.Аз пунтото го карам с наливен и не съм имал грижи след това.На джипа Хепу,мепу ма по скоро за успокоение след ремонта на главите не за друго.
                            Та пробвай и кажи.12-15лв къде не си дал.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване запушен на радиатор на парно.

                              Човекът е правил машинно процедурата-има някакъв положителен ефект,но не е оптимален.После сменя радиаторчето с ново,и аз ще направя упражнението лятото.Като се помисли-антифриза търси най-малко запушените тръбички,и си минава оттам,а ако има напълно запушени,няма как да се отпушат.Би могъл да проба някой,с много скъпо радиаторче,а например моето ще е 100-150 лв.То и радиаторчетата на Ладите се запушваха-рязане,шомполиране,промивка,лепене с калай,ама бяха медни.Има машинно отпушване и за 45,и за 80 лв-трябва да се избие инвестицията в машината,но мисля че очакванията няма да се оправдаят

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X