Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на 2.0тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Странно поведение на 2.0тд

    Това с паджеровата помпа ясно, но в същата тема се казва, че от двете помпи се прави една. На тая от паджерото се присаждала част от Киата.

    Сериозно обмислям да си взема в крайна сметка една от компрекс и да пробвам...
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #32
      От: Странно поведение на 2.0тд

      Нико, така или иначе се занимаваш, извади сондата от резервоара и изчисти каквато гняс има. Добавката помага и аз съм слагал, но не е лошо да се почисти.
      Не вярвам да е чак кой знае каква галимацията.
      И аз зареждам от неизвестни вериги, ма не ми е мрънкала досега.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Странно поведение на 2.0тд

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Нико, така или иначе се занимаваш, извади сондата от резервоара и изчисти каквато гняс има. Добавката помага и аз съм слагал, но не е лошо да се почисти.
        Не вярвам да е чак кой знае каква галимацията.
        И аз зареждам от неизвестни вериги, ма не ми е мрънкала досега.
        Сондата е просто тръбичка,няма цедка.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #34
          От: Странно поведение на 2.0тд

          Приятел има Вито '96-ти набор. От няколко години постоянно бере некви ядове с горивото и кво ли не сменява освен филтри, при положение, че минава по 2-3К на година.
          Преди две-три седмици си свали резерв(о)ара да го почисти, щото на купето няма капак през който да свали сондата, и изчисти кофа с лайна, отложили се за 20г., които се бяха отлепили от стените и затлачили цедката.
          Та на дъртите печки е добре да им се почисти резерв(о)арчето поне веднъж на 4 петилетки, особено ако собственика им е решил, че иска още да е такъв.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Странно поведение на 2.0тд

            Наистина обмислям да изчистя резервоара от както почнаха тия проблеми. Прозрачния филтър-цедка обаче спря да събира нови мизерии от известно време. Колата обаче даже и директно от прясна чиста нафта с маркуча бучнат в тубичка пак прави същите мизерии.

            Днес пак старата песен на нов глас след вчерашното подобрение... При първото палене - оборотите високи, колебаят се между 1200 и 1400. Като изгася и запаля пак се нормализират и слиазт под 1000, но пак с драстични клатения. Свръх високите обороти са само при напълно студен двигател и не слизат, докато не я изгася и запаля отново. Мощността, когато не е загрял до пълна работна температура мотора е на тласъци, леки но все пак се усещат. Това с високите обороти ми го е правила и преди на два пъти, но тогава не обърнах особено внимание, тъй като двете случки бяха на близо 2 месеца една от друга и след това нямах никакви проблеми.

            Факта, че го прави и от тубичка ме навежда на мисълта, че няма проблем с дърпане на въздух от някъде - пробвано с чисто нови маркучи с качествени скоби. Все пак в случая елиминирам всичко преди самата помпа. Днес смятам да сваля кулера и да сменя маркуча до мап-а, ако остане време.

            Вчера даже проверих и ангренажа да не се е отпуснал, ама и той си е добре. Чистих всички букси и всички маси.

            Все повече си мисля за проблем с помпата... Такъв тип поведение не мога да отдам и на датчик по мотора, особено предвид тая аномалия с първото палене...
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #36
              От: Странно поведение на 2.0тд

              Пробва ли с откачен датчик на КВ?
              За ГНП-то от Паджеро 2.5 ми казаха че става без да се пипа нищо,освен да мине стенд и някакво регулиране.
              Евентуално се сменя зъбчатката.Не съм го правил,това е инфо от майстор на ГНП.
              Сменял е на Киа преди време,но не може да каже какво точно е правил.
              Но каза,че става!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #37
                От: Странно поведение на 2.0тд

                При мен лечението беше със изхвърляне на компа и ел. помпата.
                Прави ми го дизелист и не зная от какво е взел помпа.

                Коментар


                • #38
                  От: Странно поведение на 2.0тд

                  След дълго проучване днес, инфото се оказа не съвсем тайно, ако човек се поровичка с номерата на помпите из мрежата. Според корейския сайт на Зексел, Спортидж излиза от завода с три вида помпи, една от които "приказната" Zexel Covec F 104700-9000 с която са и нашите кошници. Ето връзка към сайта:

                  http://www.zexel.co.kr/bbs/board.php...C7%C6%DF%C7%C1

                  Наистина от това, което видях, помпата от Паджеро би трябвало да стане, ровейки по разни други места. Факта е обаче, че съм в Добрич... Да пътувам 400км за такава интервенция ми се вижда малко множко. От местните дизелджии нищо добро не съм чул свършено... И на компрекса и на киата и на паджерото, всичко е Zexel/Diesel Kiki/Bosch VE - дефакто са едно и също нещо, произвеждано под друго име с леки разлики в карантията според двигателя, според диаграмите из специализираните сайтове.

                  Реално обаче, все още не виждам пречка да се сложи помпа от Компрекс, пак е Bosch VE помпа, би трябвало всичко да е идентично и евентуално пак да се пипне само леко настройката. Подозирам причината, поради която се залага на помпа от Паджеро - намира се по-лесно. В 99% от случаите по обявите, помпата от компрекса е продадена или цената е същата, като тази на Паджеровата. Така, в тоя ред на мисли, след доста търсене успях да намеря Компрексова помпа на прилична цена и тя вече пътува към мен. След като така и не намерих категоричен отговор/т.е. намерих един, което за мен не е достатъчно/ на въпроса дали помпата става или не, ще бъда явно пионера в областта. Надявам се помпата да излезе читава и този уикенд да се захвана с трансформацията. В последствие ще споделя инфото направо в темата за смяна на помпите. Ако имам възможност ще снимам и по-подробно процеса.

                  Стискайте палци!

                  П.С. За справка, компрекса по натрупаното инфо идва със следните помпи: 104749-0573 и 104749-0343
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Странно поведение на 2.0тд

                    Давай смело,и Успех!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #40
                      От: Странно поведение на 2.0тд

                      Успех, Ники!
                      И да споделиш.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Странно поведение на 2.0тд

                        Успех Нико и от мен!Дано проучването и отсейването на проблема да ти е в правилната посока и със смяната всичко да се оправи!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Странно поведение на 2.0тд

                          Мисля че това ще бъде най-четената тема в подфорум Кия
                          Пожелавам успешна трансплантация!
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • #43
                            От: Странно поведение на 2.0тд

                            Първо, благодаря за пожеланията! Не си пускайте палците още, че светлина в тунела има на първо четене и съм оптимистично настроен!

                            Изчаках ГНП-то да пристигне и тогава да пиша. Помпата, която пристигна е 104749-0572. За всички, на които им е интересно как изглежда и какво представлява: https://fuel-inject.com/zexel/1047490572/
                            Реално очаквах да е 0573, предвид маздата, от която е свалена, но на практика двете помпи по това, което виждам са почти идентични. Имат потенциометър/тпс, който явно подава инфо за позицията на педала на газта към някакъв компютър. Има датчик на хол/не точно де, ама същата роля играе/, подозирам изпълнява ролята на датчик разпределителен вал. Помпата има и воден смукач(тялото е на самата помпа, само трябва да му се пуснат маркучи). Налично е и някакво ключе/прекъсвач/цк или както искате му викайте/, което явно подава сигнал за върнат до края педал на газта.

                            Прекъсвача, който подава сигнал за изходното положение на педала на газта ще бъде заменен с шпилка с комплект гайки и ще се превръне в регулировка за оборотите на празен ход.

                            ТПС-а няма да се вързва, предвид мястото на което е монтиран, може да се наложи да го отстраня по грубия начин заради едната планка, която държи интеркулера, но това само на първо четене, ако се събере - няма да пипам.

                            Датчика на хол предполагам също няма да се вързва, надявам се. И електронната има такъв, но номерата на частите са различни. Подозирам, че може да се прехвърли от електронната на механичната, като това на теория би трябвало да излъже колата, че всичко е наред. Това обаче е само на теория, на механичната тоя датчик на практика не й е необходим. Колегите с механични помпи ще са ми изключително полезни, ако вметнат освен (+) към клапана, дали имат други кабели вързани към помпата.

                            Другото, което на първо четене е различно. На електронната помпа обратното гориво от дюзите влиза в щуцер на помпата и от там се смесва с излишното от самата помпа и се връща към резервоара. На тази щуцера е с един изход за резервоара, няма къде да се вкара обратната нафта от дюзите и най-вероятно ще се наложи да прехвърля щуцера от електронната помпа. Една снимка на това също би била полезна. За справка - №138 от схемата в линка, който дадох горе. Предполагам, че Пенчо ще може да помогне тук. Знам, че е с паджерова помпа, но няма да е излишна информацията.

                            Водния смукач на първо четене няма да го свързвам, нека подкарам колата с новата помпа, него ще го мисля в последствие. !Редакция - знам, че дава и леко предварение на помпата, та в тоя ред се замислям дали да не го свържа въпреки всичко. Няма да е голям проблем, но ще трябва да измисля от къде да му пусна водата.

                            П.С. Ако на някой му е интересно, ето и "гръмната" схема на електронната помпа: https://fuel-inject.com/zexe/1047009000/

                            П.П.С. Питанка към каращите с механични помпи - обротомерите/знам, че импулса е от динамото, ама да питам/ и климатиците ви работят ли?
                            Последно редактирано от McNicko; 29-03-17, 16:55.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #44
                              От: Странно поведение на 2.0тд

                              Ето при мен как е:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kia 001.JPG
Прегледи:2
Размер:212.8 КБ
ID:5747858Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kia 002.JPG
Прегледи:1
Размер:196.4 КБ
ID:5747859Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kia 003.JPG
Прегледи:1
Размер:215.9 КБ
ID:5747860Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kia 004.JPG
Прегледи:1
Размер:194.5 КБ
ID:5747861Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kia 005.JPG
Прегледи:1
Размер:232.3 КБ
ID:5747862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kia 006.JPG
Прегледи:1
Размер:217.0 КБ
ID:5747863

                              Коментар


                              • #45
                                От: Странно поведение на 2.0тд

                                Искрени благодарности! Това, което виждам от снимките е, че най-вероятно и тук е сменян щуцера на помпата за обратната нафта, дифтунгата ми се вижда новичка. Кабели - само към клапана.

                                Оборотомера нормално ли си функционира?
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X