Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Открадната надуваема лодка SELVA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Открадната надуваема лодка SELVA

    Здравейте колеги, не съм много активен във форума, защото от скоро съм с джип, но се надявам на вашата помощ, ако можете да окажете такава.


    На 17/03/2017 разбрах, че от мазето ми в ж.к Иван Вазов е открадната надуваемата ми лодка SELVA-за някой може би нищо особено, но за мен дълго желана, дори мечтана покупка, която стана реалност едва миналата година. За два часа успях да намеря лодката си в обява в alo.bg и след обаждане на телефона установих, че е продадена. Тъй като беше петък, от полицията казаха да отидем с жалба в понеделник, като през уикенда успях да разнищя на 98% случая и разбрах, кой и как я е откраднал, но за жалост не мога да стигна до крадеца и се надявам, ако добросъвестен колега от форума я е купил да се свърже с мен и помогне за залавянето на крадеца, който е обрал и други съседи.
    Лодката е бяла Selva 2.70m с пейка и помпа, в син оригинален сак. Крадеца се казва Ивайло Василев. Прилагам снимки на обявата, лодката и на крадеца, като искрено се надявам да получа съдействие. Продажбата е станала около 20.02.2017.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:6130190
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4612990_85090407_big.jpg
Прегледи:1
Размер:31.0 КБ
ID:6130191Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4612990_85090408_big.jpg
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:6130192
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13728936_1076613795742363_1197676735015881942_n.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:6130193
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:6130194


    Моля, ако някой има информация да се свърже с мен на 0887802321 (Александър)

    Предварително благодаря на всички!

  • #2
    От: Открадната надуваема лодка SELVA

    Благодаря за съпричастността момчета! Не исках да изпадам в подробности, за да не ви натоварвам с първия пост, но ситуацията със случая е следната:

    За двата дни, които имах на разположение издирих родителите на "продавачката" от обявата - 16 годишна деградирала пикла, облечена в реплики на скъпи марки. дъщеря на разведени родители, които опитах да намеря, за да решим нещата по цивилизования начин... Е оказа се, че и двата бяха неадекватни в петък вечер, но поне с майката успях да се видя лично, бащата при който живее дъщерята се покри като мишка. Оказа се че дъщерята е в болница, заради операция на някакъв зъбен абсцес и при думите ми, че трябва да се видя с него, за да говорим за дъщеря му (Елина), той отговори с думите "Сега не мога да се занимавам, щото лягам да спя, утре съм от рано на работа. Като се освободя ще ти се обадя" и дотам. При такава реакция на родител, чието дете е в болница и няма идея за какво бих могъл да го търся не е учудващо дереджето на рожбата му. Майката пък ми обясни, че съм я вдигнал от масата и тъкмо си била сипала ракия и направила салата...
    Както и да е...въпросната Елина отричаше да знае каквото и да било за лодката, но в последствие така се оплете в лъжи, че започна лека полека да изпява всичко и в събота следобяд реших да я посетя лично в болницата, за да ми даде информация тет-а-тет на "къс пас" и да няма време да обмисля поредната лъжа. Е...там се натъкнах и на гаджето й, което се оказа съучастник на този който ми е откраднал лодката. Същия този 60 килограмов "ултрас" ми обясни как въпросния Ивайло откраднал лодката и я занесъл у апартамента на бащата на Елина, където тя и разказвача били се усамотили и помолил да я скрият в мазето, докато я продаде. Те безусловно му съдействали, а докато момчетата надували лодката, тя почнала да я пуска като обява във всички сайтове. На сутринта се обадил купувач, тоя келеш Иво дошъл и отнесъл лодката, като казал, че ще я праща по Еконт с наложен платеж. Освен това, същия ми разказа и как "намерили" бутилки със скъпо вино в мазето на друг комшия, при което аз му обясних, че ако ходя по улицата и сритам кашон с вино, то тогава съм го намерил, а ако го намеря в чуждо мазе, чиято врата преди това съм разбил говорим за кражба. Той се съгласи с мен.
    Целият разговор и признанията на това малко ла*но ги имам на запис, но за съжаление, това е нито законно, нито има тежест пред полицията.

    От полицията бяха обещали да се свържат с мен до сряда миналата седмица, но не го направиха. През целия следобяд на четвъртък не успях да се свържа нито със следователя, нито с началника му, но в петък сутринта имах успех и като му казах кой съм и за какво се обаждам той отговори с думите:

    -"Какво стана с лодката, имате ли резултат?"

    При което аз онемях и му обясних, че ако се очаква аз да донеса резултата, то бих се превърнал от жертва в обвиняем.


    Не ме разбирайте погрешно, не съм страхливец или някакъв, който търси съчувствие. На 27 години съм, имам работа, за която съм положил усилия и тепърва започвам да градя кариера. Не искам, ако реагирам така както заслужават виновниците, да страдам години наред след това, защото полицията не може да се справи с 3-4 келемета, които и без друго имат не една или две регистрации при тях. На мнение съм, че агресията поражда агресия и не желая битки, от които няма да има печеливш.
    От два дни насам се питам, как по дяволите би се справила полицията с наистина сериозен случай (изнасилване, убийство, изнудване и т.н) ако не може да приключи на 98% разрешен казус, при който обвиняемите дори училище не са завършили...

    Коментар


    • #3
      От: Открадната надуваема лодка SELVA

      Евала момчета, не съм очаквал такава подкрепа и внимание. Що се отнася до проследяването, много лесно може да се проследи и физическото движение на лодката. Имам скрийншот и запис на диктофон, на които тоя ортака на крадеца казва че лодката е пратена с Еконт. Следователно: товарителница-приблизително тегло 30кг-дата 19-22.02-наложен платеж 250-270лв., вдигната пратка от София, изпращач Ивайло Василев. Стига желание да има човек да си свърши работата има доста начини, а в случая не е и никак сложно. Въпросът е че ги мързи да дишат...

      Коментар


      • #4
        От: Открадната надуваема лодка SELVA

        Здравейте отново! Новия хит от родната милиция е на лице. Намерили са извършителя и разговора със следователя протече по следния начин, след като разбрах за това:

        - Аз: Добре, след като знаете извършителя, къде се намира лодката?
        - Полицая: Работим по въпроса да открием купувачите.
        - Аз: Значи е продадена в крайна сметка?
        - Полицая: Да, продадена е в друг град.
        - Аз: С куриер ли?
        - Полицая: Да, изпратена е с куриер.
        - Аз: Добре, тогава кое е сложното извършителя да ви каже с коя фирма е изпратена, от кой офис, на коя дата, с какъв наложен платеж и в кой град и да намерите кой е разписал товарителницата на "Получател" ?
        - Полицая: Както казах, работим по купувачите, но процедурата не е толкова проста, защото няма нищо черно на бяло.
        - Аз: Какво черно на бяло трябва да има? Тоя си е признал, че е откраднал лодката, намирате документа за физическото и придвижване до купувача (товарителницата), който могат да ви го дадат от куриерската фирма и всичко е точно.
        - Полицая: Не искам да ти казвам нищо лошо, ама ако лодката не се намери може да си искаш парите от крадеца.
        - Аз: Моля?! Как да си искам парите от него? Да отида и да му се помоля или да му строша краката и вместо лодката да търсите мен? Кви са тия глупости, които ми говорите?
        - Полицая: Не, не разбира се. Не искам да кажа това. Има си процедури.
        - Аз: Вие щом лодката не можете да намерите при ясен извършител и лесно проследим купувач, представям си аз колко ще си получа парите с вашите "процедури"... Поне последствия ще си понесат ли крадците?
        - Полицая: Да разбира се, ние ги хващаме, но вече по-нагоре по инстанциите какво ще се случи не знам. Би трябвало да си понесат (?! противоречие само в едно изречение). Ще ви се обади до една седмица.
        - Аз: Чао!



        Лодката малко или много съм я прежалил, обаче щом полицията не може да се справи с 18 годишни пут*овци, направили пълни самопризнания и да завърши случая и в полза на потърпевшия, а не само да трупат точки, че са хванали мега крадците на мега организираната престъпна група, какво остава, ако утре не дай си Боже оберат апартамента ми, или наръгат/изнасилят детето ми?! Не знам вече към кой изпитвам по-голям гняв-към крадците или към куките.

        Коментар


        • #5
          От: Открадната надуваема лодка SELVA

          Напомням за Правилата.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X