Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

    Здравейте колеги.
    Не съм от разбирачите,затова моля за мнение. Имам следният проблем с моята хонда: Преди зимната пауза мотора си беше наред,но като реших да го запаля преди два дни (оттогава се мъча да го оправя) ударих на камък!
    Проблема е,че постоянно вдига и сваля сам оборотите и като върна газта пука и пляка.. реших,че е от стария бензин затова долях нов и покарах малко с надежда да поотпуши,като загрее,но не!
    Изчистих свеща- пак не! Купих нова свещ,но проблема остава.. и моите познания спират до тук..

  • #2
    От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

    Мисля, че проблема е в сместа,провери на колко оборота трябва да е болтчето за регулиране на сместа.
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

      Виж да не гълта въздух от гумените уплътнения между двигателя и карба и карба и филтерната кутия огледай добре да няма скъсано най-добре слави и ги виж .Имах същия проблем мени оборотите и ги държи на 4000 като загрее. Иначе трябва да са между 1700-1800 майстора ми два пъти влиза в болница докато се опитваше да го оправи накрая ми каза не си спомням точно но май каза ,че някакво легло на дросела се било разбило и затова ги правел тия мизерии .Решението друг карбуратор. Пробвай с регулирането на сместа но щом преди си е работил добре.Виж на колко оборота трябва да е винтчето от някой мануал .Ако не стане с изброените методи звънкай на Митко от Троян 0888971624 той е спец на црфите . Обикновен майстор от типа бай Ставри няма да ти помогне .Ако го караш на майстор да ти провери/регулира хлабините на клапаните задължително.
      Последно редактирано от Теодор Здравков; 27-03-17, 16:05.

      Коментар


      • #4
        От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

        Това ли е въпросното болтче за сместа? Ако е то четох,че трябва да се навърти докрай и след това да се върне 2-ва оборота..

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170327_131637.jpg
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:5747770

        Коментар


        • #5
          От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

          Днес разглобих карбуратора и го изчистих основно,но нямаше някакъв фрапантен боклук или нагар някъде. Въпросните гумени уплътнения си бяха наред и си паснаха много добре при поставянето. Регулирах сместа,като завих болтчето докрай и го върнах точно два оборота (поне така чух от някакъв пич от ютюб,който каза че по менуал е два оборота) След като го запалих,пак същата работа- пукане и плякане при връщането на газта,неспособност да работи на място и вдига и сваля само оборотите

          Коментар


          • #6
            От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

            Така,така....ти продуха ли жигльорите като го свали този карб? Я,сега пак сваляй и продухвай ,имаш общо два,който подлежат на запушване(този големия ,който е върху иглата не го пипай там нищо неможе да се запуши). Другото нещо са цедките ,едната е в резервуара другата е в карбуратора над иглата на поплавака(там внимателно да не разместиш пластината на поплавака). Провери и топлия смукач дали затваря напълно,че там доста често това буталце клеасва ужасно много. Това са симптоми на свършващ бензин, недостатъчен,бедна смес или въздух влизащ от някъде! Ако нещо се двоумиш- питай. И за финал-никога повече не спирай бензина от кранчето ,освен когато го транспортираш някъде и винта нее строго фиксиран на два оборота и е в порядъка между един оборот до два и половина,но това е друга тема и можеш да я намериш и да я прочетеш
            Последно редактирано от V.R.R.; 29-03-17, 07:48.
            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

            Коментар


            • #7
              От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

              Не е задължително да са точно два оборота може да е с други джетове врътни го на три или на четри и виж дали ще пука първо нека загрее преди да въртиш.
              Последно редактирано от Теодор Здравков; 29-03-17, 11:39.

              Коментар


              • #8
                От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

                ;майстора ми два пъти влиза в болница докато се опитваше да го оправи;

                хахахааха Гадна Хонда!
                Последно редактирано от mx rider; 29-03-17, 11:54. Причина: правопис

                Коментар


                • #9
                  От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

                  Първоначално публикуван от Теодор Здравков Преглед на мнение
                  Не е задължително да са точно два оборота може да е с други джетове врътни го на три или на четри и виж дали ще пука първо нека загрее преди да въртиш.
                  нали и аз това казвам,само че след третия оборот винта спира да действа в посока обогатяване и вече и десет да му направиш все тая ,затова ако пак нее добре се сменят жигльори.След третия оборот има голяма вероятност винта да продължи да се развива от вибрациите и да падне по време на каране. ...и към автора на темата-пич недей въртя кво да е на където и да е, защото майсторите ви ще припадат в несвяст вече само като ви видят че се задавате с тези мотори и съответно с тези разцентровани карбуратори
                  Последно редактирано от V.R.R.; 29-03-17, 13:37.
                  KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

                    Първоначално публикуван от V.R.R. Преглед на мнение
                    Така,така....ти продуха ли жигльорите като го свали този карб? Я,сега пак сваляй и продухвай ,имаш общо два,който подлежат на запушване(този големия ,който е върху иглата не го пипай там нищо неможе да се запуши). Другото нещо са цедките ,едната е в резервуара другата е в карбуратора над иглата на поплавака(там внимателно да не разместиш пластината на поплавака). Провери и топлия смукач дали затваря напълно,че там доста често това буталце клеасва ужасно много. Това са симптоми на свършващ бензин, недостатъчен,бедна смес или въздух влизащ от някъде! Ако нещо се двоумиш- питай. И за финал-никога повече не спирай бензина от кранчето ,освен когато го транспортираш някъде и винта нее строго фиксиран на два оборота и е в порядъка между един оборот до два и половина,но това е друга тема и можеш да я намериш и да я прочетеш

                    Продухах ги с уста,не съобразих преди това да купя спрей под налягане за почистване на карбуратори.. но ми се сториха наред(като погледнех през тях виждах много малка дупчица) След коментара ти,днес купих такъв спрей и ако ме посъветваш ще го разглобя пак да продухам хубаво с него. Относно тези цедки имам въпрос: свалих внимателно и поплавака,но не видях цедка там,само винчето от което излиза иглата? Иначе за винчето за сместа го видях в мануал (ще приложа и снимка) че е 2-ва оборота,без малко, за мотор 2008г. Буталцето на топлия смукач също беше наред

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20170329-223722.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5747886

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

                      Първоначално публикуван от V.R.R. Преглед на мнение
                      нали и аз това казвам,само че след третия оборот винта спира да действа в посока обогатяване и вече и десет да му направиш все тая ,затова ако пак нее добре се сменят жигльори.След третия оборот има голяма вероятност винта да продължи да се развива от вибрациите и да падне по време на каране. ...и към автора на темата-пич недей въртя кво да е на където и да е, защото майсторите ви ще припадат в несвяст вече само като ви видят че се задавате с тези мотори и съответно с тези разцентровани карбуратори
                      Днес покарах малко мотора докато загрее и се опитах да регулирам сместа.Въртях го от оборот и половина до 2.5,3-ри някъде- регулирам,карам известно време и така.. Пукането и плякането го отстраних по едно време,но си остана проблема с оборотите- вдига,сваля , държи ги високи и изведнъж ги сваля и гасне.. Най-добре ще е да го закарам на човек,който разбира а не да ви занимавам с глупости. Казаха ми,че може и да е за регулиране или смяна на клапани и проблема въобще да не е в сместа или карба.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

                        То лошо няма да го дадеш на майстор,стига да намериш читав и да му се занимава,че такива са малко кът! Иначе по проблема ,няма логика да го зазимиш и да ти заминат клапаните,нещо не ми се вързват нещата. Тази цедка е веднага след иглата на поплавака ,като погледнеш през дупката се вижда,но тя е втора по пътя на бензина и едвали ще се запуши,освен ако не са тръгнали някакви налепи след дългия престой. Друга да те питам- ти разглобили тази врътка на карба ,която въртя от един до три оборота? И ако си ,как после нареди чаркалъците по нея? Реда е такъв : на винта се слагат първо пружината,после една шайбичка и тогава О-пръстена и тогава се завива в карбуратора! О- пръстена здрав ли беше?
                        KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

                          Първоначално публикуван от roo4kata Преглед на мнение
                          (като погледнех през тях виждах много малка дупчица) Буталцето на топлия смукач също беше наред
                          този с едната малка дупчица ти е за смукача,другия е по-дълъг и има повече дупки не само през средата а и от страни,невярвам да не си ги погледнал ,но все пак да напомня,че и те са важни да са чисти. Топлия смукач (обеднител)си го пригледал! А студения?
                          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

                            Първоначално публикуван от V.R.R. Преглед на мнение
                            То лошо няма да го дадеш на майстор,стига да намериш читав и да му се занимава,че такива са малко кът! Иначе по проблема ,няма логика да го зазимиш и да ти заминат клапаните,нещо не ми се вързват нещата. Тази цедка е веднага след иглата на поплавака ,като погледнеш през дупката се вижда,но тя е втора по пътя на бензина и едвали ще се запуши,освен ако не са тръгнали някакви налепи след дългия престой. Друга да те питам- ти разглобили тази врътка на карба ,която въртя от един до три оборота? И ако си ,как после нареди чаркалъците по нея? Реда е такъв : на винта се слагат първо пружината,после една шайбичка и тогава О-пръстена и тогава се завива в карбуратора! О- пръстена здрав ли беше?
                            Да,разглобих я и нея много внимателно и я наредих както си беше. Всичко си беше здраво и чисто. Говорих с майстор,който разбира и тези дни ще му го закарам за поправка.Ще пиша за резултата след това! Благодаря за мненията ви,колеги!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda CRF 250 проблем с оборотите!?

                              Пиши ще ми е интересно ,че моя карбуратор така и не можаха да го направят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X