Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешка P0105 Map sensor

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешка P0105 Map sensor

    Здравейте колеги,
    търсих по търсачката, ама нищо и затова пускам нова тема.
    Проблема е следният: При настъпване на колата (ОФБ 2.2 дти) на 3-та,4-та и 5-та предавка, след 3000-3500 об/мин, вдига грешка, изключва турбото и съответно забива муцуната.
    Дебитомера на диагностика показва, че си работи нормално. Грешката, която изписва ОПКОМ е Р0105 или мап сензор.
    Някой сблъсквал ли се е с този проблем или да знае колко струва един нов мап, понеже съм слушал, че са скъпи?

  • #2
    От: Грешка P0105 Map sensor

    Колега,
    Този проблем при мен се реши със смяна на дебитомер, преди изобшо да купиш вземи от опел, който няма този проблем и карай за проба.
    Но преди всичко на първо място започни с вакумите. Ако са напукани или хлабави смени ги всичките..
    TOYOTA LAND CRUISER 120
    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
    YAMAHA TDM 850 4TX

    Коментар


    • #3
      От: Грешка P0105 Map sensor

      Мап сензора е електрически, няма вакум към него. Не би ли трябвало, ако е вакум проблем да вдига друг номер грешка???

      Коментар


      • #4
        От: Грешка P0105 Map sensor

        MAP - Manifold Absolute Pressure. В превод колектор абсолютно налягане. Та какво му е електрическото на твоя казваш ?

        Коментар


        • #5
          От: Грешка P0105 Map sensor

          Първоначално публикуван от kpanchev Преглед на мнение
          Мап сензора е електрически, няма вакум към него. Не би ли трябвало, ако е вакум проблем да вдига друг номер грешка???
          Те всички са "електрически" , защото подавт инфо на компа.В горният пост има голяма доза резон.Също така , провери много добре да няма пропуск някъде по турбо пътищата.Защото е възможно да смениш МАП-а и грешката да си остане.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Грешка P0105 Map sensor

            А също е възможно и колектора да е запушен от масло и сажди в резултат на което и МАП-а да се е запушил ! Извади го и погледни дупката на МАП-а дали не е задръстена ,ако е значи сваляне на колектор и почистване .
            Напред и нагоре
            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
            0886769809-Юлиян
            kiko00@abv.bg

            Коментар


            • #7
              От: Грешка P0105 Map sensor

              Първоначално публикуван от Piterd Преглед на мнение
              MAP - Manifold Absolute Pressure. В превод колектор абсолютно налягане. Та какво му е електрическото на твоя казваш ?
              Манометър е.Но си дава показанията по жица , а не стрелка.Шот компа чете - ти знаеш.Разлика в напреженията
              Последно редактирано от jeko47; 29-03-17, 19:57. Причина: щото
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Грешка P0105 Map sensor

                Най-накрая намерих време за проби, та да споделя резултата:
                1. Преглед на вакумите - всичко изглежда ок (маркучите са сменяни преди около година).
                2. Проба с работещ МАП от зафира (еднакви са) - проблема остава.
                3. Поради липса на друг дебитомер - обилно почистване с обезмаслител и проблема е отстранен. След няколко проби, всичко изглежда наред (поне засега).
                Благодаря колеги!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X