Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

    Здравейте колеги.След 5 години каране на супермото ( ктм лц4 620 и ктм 660 СМЦ ) май съвсем скоро ще се минава на друг мотор,който е съвсем различен от досегашния ми.Идеята допреди няколко дена беше да спестя пари и да си взема просто втори мотор,но имам много добра оферта за бартер за моя ктм 660 + доплащане за КТМ СХФ 450 2012.И посъщество :

    Мотора ще се ползва за всичко (предимно леко/средно ендуро,хилл-клаймб,каране по пресъхнали язовири,по-широки пътеки-абе просто типично ендуро без някакви кози пътеки,където бутам/тикам/влача мотора...супермото,малко асвалт...и т.н.) по около 120-150 мото часа на календарна година.Защо съм се спрял на чист крос-първо регистрацията не ме бърка,цента им е по евтина,по-силни са ( а аз искам мотор,на който след като сляза да ми треперят ръцете) и са по-леки.Тъй като нямам вече и толкова време за каране си мисля,че кроса ме устройва,тъй като и няма пари за ехц 500 например.

    Интересувам те само следните неща преди да реша окончателно какво да правя:

    Ако на теста мотора не покаже никакви проблеми с двигателя има ли смисъл още след покупката да го отварям и да се провери всичко ? (знам,че е хубаво,но ще съм притиснат от финансова гледна точка и най-верояно ще гледам да избегна отваряне поне 1вата година)

    Имат ли проблеми с инжекцията,клапаните и буталото ще държат ли на 200-250 часа преди да се сменят и най-вече проблемни ли са стартерите и то в студено време ?

    Не ме притеснява,че маслото се сменя на 1000км горксо каране,не ме плаши и кипенета/трудно каране в гора и т.н. искам да знам от хора с личен опит двигателя държи ли като цяло или да не скачам на чист крос и да пестя за ендуро.Карал съм и 300 2т 2014 и 250 ендуро 2т 2010 и чист крос 250 2т 2014 -от всички само кроса се доближи до това,което искам от следващия ми мотор,но някакси след 5 год каране на 4т мотор не ми пасна цвайката и пак си ме влече 4т.

    Благодаря предварително за отговорите ! Наистина ми е важно и не си губя времето в празни теми.Изкочи добра оферта и трябва бързо да решавам,че току виж се продал мотора.

  • #2
    От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

    1000 км. горско каране са много до смяна на маслото , това са 4-5 състезания в мото кроса , според мен смяната трябва да я правиш на 500км. максимум. Не знам какъв ти е опита в гората , но да караш въпросният мотор ти трябва доста опит , и имай предвид , че резервоара е предвиден за един манш на пълна газ. Лично аз бих те посъветвал да събереш пари за ендуро , а и при бартер единия винаги гризва дървото.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

      Маслото,гориво,филтри,верига,гуми и пиньони не ме плаши.Горивото също- къщата е писледна и от двора направо отивам в балкана ,а си мисля,че аз ще окапвам преди да свърши бензина.С управлението ще се справям.Само ме притеснява поддръжката.Сега на 200 чсса ще смогвам да му сменям клапани,бутало,ангр.верига.Но да не стане да 2 карания и да се отваря.Интересува ме за горско каране 150 часа на сезон какви пари ПРИБЛИЗИТЕЛНО ще ми излиза поддръжката.
      Последно редактирано от Valentin Krasimirov; 21-03-17, 13:24.

      Коментар


      • #4
        От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

        То си зависи и от карането , но поне веднъж трябва да му направиш основен ремонт , поне 15 пъти да смениш маслото , това при положение , че купуваш перфектен мотор.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

          Как стои въпроса с инжекцията-дава ли дефекти,само при Еди ли се оправят ? И стартера недежден ли е ?

          Коментар


          • #6
            От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

            2012 450 е стария двигател с карбуратор но с линково окачване.

            Коментар


            • #7
              От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

              Моя грешка- мотора,за който говоря е 2013 ( мислех,че тези кори са 2011-2012 ) момчето има фактура и каза че по всяко време може да проверя в еди- то че е 2013 реална.Мотора е инжекция и е с допълнителна 5 скорост ! Купуван е от първи собственик и е на 2ро бутало и в момента бил на 160 м.ч. или поне така казва.До 1-2 дена ще реша окончателно какво да правя.Благодаря все пак на отзовалите се !

              Коментар


              • #8
                От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

                Аз имам 2014 модела (който си е като цяло същия). Моя е XCF, но разликите са окачването, задната джанта е 18" и резервоара е от ендурото. Страшен мотор. Доста е хубав и за това което описваш, най-вероятно ще те радва доста. Единствено окачването може да ти дойде твърдо и резервоара малък. От към обслужване и проблеми не мога да ти помогна понеже и моят не съм го карал много много. Някои хора им отежняват маховиците лекичко с 200-300гр, да премахнат един кофти ефект, понеже мотора не е правен за гората и гасне ако караш бавно и не му внимаваш, но е и въпрос на свикване макар че и на мен все пак ми се случва като се уморя да го изтървам и да гасне от време на време. Други им бухат автоматични съединители и не се занимават с глупости, а трети си карат и въобще им е все тая за първите две групи хора. Иначе като лекота няма нищо общо с ехс серията. Или поне аз усещам разликата. За скоростите американчетата така и си излизат с 5 скорости. Мисля че за Европа ги продават с 4, но не съм сигурен. Моят с 14/50 си има максимална скорост от "невероятните" 153км/ч С 13/50 определено не ми харесва и пасва за карането което правя от дъжд на вятър. А сила има да се кара и с още по-дълги скорости. Зависи къде ще бродиш. Успех с бартера.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #9
                  От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

                  Абе видяло се е че май ще се ходи да се преговаря.Винаги съм искал чист крос 450 ,но преди заради повечето километри,който правех на сезон и нуждата от регистация ги отбягвах.Но сега при тази оферта за този мотор и натовареното ежедневие може би ще се минава на назобен мотор за събота и неделя пък квото излезе- един живот живея :д Последно колега как са им стартерите ?? Зимата на -5-10 палят ли тес портокали.Свикнал съм на 660 само на манивела и да не мисля токове и стартери ама сега ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

                    Да чукам на дърво нямам проблеми с моя при палене зимата. Лятото още не знам хаха. Но пък търпи и перка да му се сложи на радиатора.
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • #11
                      От: КТМ SXF 450 2012+ - мнения,въпроси,впечатления

                      За жалост няма да се стигне до сделка.Скоро ще пусна моя за продаване и тогава пак ще оглеждам оферти ,но едно е ясно - следващия мотор ще е 450 sxf твърдо !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X