Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

    Здравейте колеги,
    Дойде време да сменя возилото и съм се насочил към бебевоз с по-големи габарити и съответно багажник. Спрял съм се на дизели, защото тераното няма мощен бензинов двигател , а теракана е скъп за газифициране. Като цяло съм запознат с първоначалните разходи за обслужване на тераното, карал съм такова няколко пъти , но везните като чели се накланят в последно време към теракана. Главно зареди комфорта и екстрите, тераното рядко се намира с толкова екстри колкото стандартно си има теракана. И тъй като това ще е семейната кола за по-дълги пътувания, ми се иска да има малко повече удобства.
    Не съм наясно с първоначалното обслужване на теракана, ремъци ,ролки, чета в няколко теми вече ,че колегите го карат с 10В40 .... а аз не съм голям фен на полусинтетиката, за тераното знам че носи 5в40, но теракана може ли ? СЪщо за теракана чета за някакви доста кратки интервали за смяна на масло 7500 км? Странно ми звучи.
    Друго за теракана, което ми е неизвестно - автоматика колко излиза като обслужване и само ТОД ли е?На всички снимки които виждам на обяви копчето до ск. лост има само 2 позиции - LOW и AUTO.
    За сега се сещам за това, благодаря предвариелно на отзовалите се.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

  • #2
    Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

    Преди да взема моя Теракан бях пред същата дилема. Бях се справял най-напред на Терано, основно заради мненията на колеги както от форума, така и от познати за изключителната здравина и надеждност. След две три шофирания на модела обаче не ми допадна возия и управление, ама никак.
    Теракана е къде по комфортен и просторен.
    И въпреки мнения за проблеми с горивната система на Теракана рискувах и до сега не съжалявам около 10 х. км.
    Относно автом. СК има и раздатка парт тайм дори мисля по разпространена
    Маслото го смених на 8 к. км , а смяната на ангренажа не знам колко е щот го взех обслужен.
    Характерен проблем е масленния охладител и неговите уплътнения и гарнитура. Зари тази интервенция смених и маслото на 8 х. км. , като го карам с 10/40
    Аз го отремонтирах в офицялния сервиз в Пловдив, като частите бяха около 40 лв. Между другото съм доволен от хората там.
    Последно редактирано от BRUKLLIN; 21-03-17, 16:11.
    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

      Теркан с двигател и горивна система на Терано !

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

        Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
        Преди да взема моя Теракан бях пред същата дилема. Бях се справял най-напред на Терано, основно заради мненията на колеги както от форума, така и от познати за изключителната здравина и надеждност. След две три шофирания на модела обаче не ми допадна возия и управление, ама никак.
        Теракана е къде по комфортен и просторен.
        И въпреки мнения за проблеми с горивната система на Теракана рискувах и до сега не съжалявам около 10 х. км.
        Относно автом. СК има и раздатка парт тайм дори мисля по разпространена
        Маслото го смених на 8 к. км , а смяната на ангренажа не знам колко е щот го взех обслужен.
        Характерен проблем е масленния охладител и неговите уплътнения и гарнитура. Зари тази интервенция смених и маслото на 8 х. км. , като го карам с 10/40
        Аз го отремонтирах в офицялния сервиз в Пловдив, като частите бяха около 40 лв. Между другото съм доволен от хората там.
        Странното е ,че аз само на фултайм попадам по обявите, иначе съм се прежалил да влача два моста постоянно.
        Аз чета по обявите ,че са обслужени машините но някак си не вярвам. Когато продавах последната си кола ,казах на купувача кога и какво да смени, защото бях пред смяна на масло(3000 км още) и 15000 до смяна на ангренаж. Така и аз предпочитам да ми се сервира информацията, но всеки си продава "перфектната" кола обслужена. Често излиза ,че не е обслужена а закрепена само като за продажбата.
        Тераното ме грабва с опростеност , ремонтнопригодност и надеждност, но цените им са зверски, оборудването спартанско а аз не мисля да го ползвам само за разходки в гората.
        Като цяло замисъла е за семейно возило за извънградски разстояния, излети по полянки и хижи.
        ПП : Преди време дилемата ми беше терано и гранд витара, но витарата има багажник колкото бившата ми ибиза, а когато пътуваме с детето се налагаше да слагам багаж на предната седалка до мен дори.
        Последно редактирано от Juiced; 22-03-17, 08:26. Причина: ПП
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

          Ръждата можеш да я видиш при покупка, а дюзите не.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Ръждата можеш да я видиш при покупка, а дюзите не.
            И ти си прав, но се надявам ако се случи проблем с дюзи , да ги рециклирам и да си карам. На тераното помпата ако се прецака електронния блок по-евтино ли излиза?
            Иначе ако трябваше да търся кола само за да си возя четирибуквието щях да взема късо терано и да не мисля много ,но както казах трябва по-голяма, проходима(зимата във Виница сняг не се чисти) и комфортна.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              На тераното помпата ако се прецака електронния блок по-евтино ли излиза?
              На Тераното с 2,7 помпата не е по-различна от на Сеата от подписа ти. Няма електронен блок в нея. Не са проблемни и не са скъпи по моргите. Както и компютъра за мотора, че и целия мотор.
              Разликата на системата на Тераното от Сеата, е че не мери налягане на турбото и не го управлява. Затова и се влияе толкова много от показанията на дебитомера.

              Не агитирам за или против единия или другия джип.
              Теракана вероятно освен по-комфортен ще е и по-икономичен и динамичен.
              От друга страна Тераното е с необслужваем ангренаж и безпроблемен мотор.
              Теракан е разработен на базата на Митсубиши Паджеро 2.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

                Всеки втори прави ВП37 помпи, обаче ВП44 нещо не са толкова желаещите. ВП37 и ВП44 нямат база за сравнение, ако тераното беше с ВП37 нямаше да се намират на цена под 10к в момента.
                В края на краищата ще гледам вече конкретни екземпляри и който ми хареса повече - той ще е. Съответно и цената си е важна , защото цена на придобиване над 8К ми е непосилна.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  Всеки втори прави ВП37 помпи, обаче ВП44 нещо не са толкова желаещите. ВП37 и ВП44 нямат база за сравнение, ако тераното беше с ВП37 нямаше да се намират на цена под 10к в момента.
                  С VP44 е трилитровия дизел, но там има и други проблеми с мотора до определени години.
                  2,7 е със старата помпа, като освен Бош има и със Zexel. Лесно се различават по тръбичките за обратната нафта между дюзите (които също са Zexel).

                  За 10к се продава във Форума дълго Терано с автомат, в състояние което...абе виж погледни го (нямам нищо общо с продавача) http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=217695

                  За осем бона каквото и да вземеш, с гуми и обслужване ще стъпи на 10. Теракана със сигурност и ангренажа не му е евтин. Отделно при него проблемите не са само с дюзите, но и с помпата на комън рейла. Което до някъде е поправено във версията със 163к.с. но остава чувствителността на системата към качеството на горивото и съдържанието на биодизел в него.
                  Последно редактирано от cecoa1; 24-03-17, 09:30.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

                    Аз гледам само теракан със 163 кс.Ангренажа не е много по-скъп от обслужването на автоматика, но като се направи веднъж ,после чак след 60 к км. За дизела.... ами аз имам култура на обслужване и каране на дизел, зареждам само сигурна нафта и само с добавка на бардал и двутактово масло. Често черпя колата с румънска нафта като си ходя на село , да види и тя малко истинско гориво.
                    Обявата на колегата я знам, 10 к за придобиване нямам. А и не искам терано автомат.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

                      Предполагам, че говориш за Теракан автомат, но имай предвид, че 163 коньовият е с демпферен маховик. Да знаеш ако решиш да пропуснеш автомата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

                        Бягам като дявол от тамян от демпферният маховик, за това и съм решил да е автомат.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #13
                          Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

                          А ако случиш на не обслужван 200-250 хил. км. автоматик по малка ли е "брадата".
                          При добро общо с-е на автомобила вероятността да е заминал демпфера е малка, пък ако е обратно вероятно всеки средно технически грамотен водач ще го усети. Заминал маховик не ми е известно да се маскира, докато за автомата има разни добавки, които нормализират работата и при обслужване на кутията ставаме рязко недоволни от автоматиците.
                          Не те убеждавам, просто такава е моята гледна точка.
                          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                          Няма да е все така!
                          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

                            Демпферен маховик не се маскира, но това с добавките за автоматик за пръв път го чувам.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Terrano 2 2.7tdi или Hyundai Terracan 2.9crdi auto

                              Още много работи ще чуеш за първи път.........И то все от хора карали мноооого години и най-различни автоматици......
                              А автомата на Теракана не ми е известно да е проблемен. Далеч съм от мисълта, че знам всичко обаче. Автоматици съм карал три общо 14 г. Само с един съм имал проблеми и то поради "компетентни майстори" във фирмен сервиз. Аз щях сега да карам Теракан автомат, ако жена ми не беше казала "Изглежда и се кара като камион" (не че е карала камион де). Сега пък не мога да я накарам да кара колата - Ескейп-ът и се нрави повече. Така че взимай каквото ВИ харесва повече.
                              Успех с покупката! На каквото и да е.
                              Венцислав Петров
                              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                              0889 62 8четири 6четири

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X