Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо от Лидл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Телоподаващо от Лидл

    Колегата е объркал вероятно мерната единица.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • #62
      От: Телоподаващо от Лидл

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ти помниш руското алуминиево фолио за готвене, нали. То е толкова дебело
      За сравнение : стандартното тенеке за кюнци е 0,36.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #63
        От: Телоподаващо от Лидл

        Ами дебелината беше съизмерича с тази на кюнците, затова написах 0.2 - 0.4мм. Не съм се объркал . Снимки.................ако скоро се строши и отваряме пак. Що толкова се учудвате незнам. Имам и инверторен професионален апарат, с който с електрод рутилов 2-ка успявах да точкувам една черна ламарина на вилата. Беше 0.8мм - не бъркам . Ама си е гърч, затова реших да пробвам лидълския апарат.
        .
        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

        Коментар


        • #64
          От: Телоподаващо от Лидл

          Леле кви машини имало за без пари,че и тенеке заварятНякой ще покаже ли снимка в крайна сметка,на каквото и да е,заварено с това чудо....

          Коментар


          • #65
            От: Телоподаващо от Лидл

            Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
            Ами дебелината беше съизмерича с тази на кюнците, затова написах 0.2 - 0.4мм. Не съм се объркал . Снимки.................ако скоро се строши и отваряме пак. Що толкова се учудвате незнам. Имам и инверторен професионален апарат, с който с електрод рутилов 2-ка успявах да точкувам една черна ламарина на вилата. Беше 0.8мм - не бъркам . Ама си е гърч, затова реших да пробвам лидълския апарат.
            .
            Много добра машина,за някакви по специални приложения ли я готвите,как постигате тези резултати.Чувал съм че подобни дебелини се обработват по метода ВИГ /Тиг но метода бил труден и не за всеки?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #66
              От: Телоподаващо от Лидл

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              ...Чувал съм че подобни дебелини се обработват по метода ВИГ /Тиг но метода бил труден и не за всеки?...
              "Тънките" дебелини са си една отделна област
              За подобни дебелини много често се използва специализирана заваръчна апаратура ( токоизточник и приспособления ), в зависимост от формата на детайлите и химсъстава на материала.

              Не само ТИГ . Използва се и лазерно и ултразвуково заваряване примерно . А ако заваряваните краища са с припокриване - тогава най- честата практика са методите от групата на електросъпротивителното заваряване - точково и ролково . С различна степен на механизация , разбира се , според случая .

              Затова ми е любопитно какво може да се постигне с "универсална" заваръчна машина .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #67
                От: Телоподаващо от Лидл

                На Citroen 2CV оригинално ламарината е 0.50. Кърпил съм такова чудо с едно от старите алуминиеви телоподаващи на Айнхел, ака Парксайд. Е нема такъв чанч на чело с чело - 2 дупки, една точка. Колегата явно е джедай и силата винаги е с него, щом постига такива резултати на 0.4 и по-тънко.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #68
                  От: Телоподаващо от Лидл

                  При тея телоподаващи почти няма едно с едно да работят еднакво.Преди време се мъчех с едно на ейнхел,10 минути работа,половин час ремонт на телоподаващия механизъм,после ключа за напрежението сдаде багажа,скороста на телоподаването през повечето време беше различна,а съм работил с подобно извращение на колега,което работеше прилично като за цената си и освен телоподаващия механизъм не беше претърпяло някакви значителни ремонти.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Телоподаващо от Лидл

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    "

                    Затова ми е любопитно какво може да се постигне с "универсална" заваръчна машина .
                    Е, не разбра ли?Колегата бил Джедай !Аз бих казал че е фокусник! Взимай го при теб да бачка и нещата още повече ще ти се изяснят!
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Телоподаващо от Лидл

                      Здравейте, виждам че темата е стара но искам да споделя и моя опит с това телоподаващо. За да ме разберете искам да кажа на какъв хал съм, работя в ВИК и в свободното си
                      време упражнявам професията си на водопроводчик за себе си, нямам връзка с село, че от там да получавам нещо, така, че с жената чакаме на заплати и това което заработя
                      допълнително ,а имам син студент. Работната ми кола е ГОЛф-3 скоято си нося инструментите, тя е от 1994г и вече доста изгни. Закарах я на майстор да смени двата прага и
                      да сложи няколко кръпки от долу и той ми поиска 350лв и да си купя праговете. Като чух сумата реших сам да я правя, все пак някога бях заварчик, паспортчик. Имам лидълско
                      телоподаващо, купих си праговете и с него бавно и сигурно за 3дни си смених праговете и изкърпих колата , съгласен съм, че работата на телоподаващото е далеч от идеала
                      но само с това съ му избил парите и даже съм на печалба. Моето мнение, че за направи си сам става.Аз го купих да заварявам ламарина а за дебели железа имам електрожен.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Телоподаващо от Лидл

                        Направи ли някоя снимка?Прави ли добър провар и колко дебела ламарина използва?За кърпежи по колата би трябвало да ти върши работа,щом не бързаш и не го зориш на максимален ток.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Телоподаващо от Лидл

                          Дали аз съм се изчанчил , дали след хубавото , всяко по-лоше ме дразни - не знам .
                          Пробвах телоподаващото на фирмата - е за мъртвите , само добро.

                          Снимки от "творбата" никога няма да постна! Срам ме е.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Телоподаващо от Лидл

                            Преди три години след като все ми се налагаше да си заваря тук там по нещо в къщи и все виках един приятел да докара неговото телоподаващо реших да си купя някакво дребно телоподаващо за в къщи.
                            Реших ,че така наречената флуксова тел не е чак толкова лошо нещо щом някой я произвежда и продава но не бях я пробвал преди това.
                            Имам вкъщи електрожен но не мога да направя читава заварка с него не знам защо и не съм се мъчил да разбера.От ония зелените Кракра.
                            По обективни причини не финансови реших,че бутилка газ винтил и разни такива са ненужно отежняване за два пъти в годината и реших да си купя флуксово телоподаващо.
                            Не съм фен на най-евтините неща но и забелязах,че тия флуксовите кой и да е производителя все еднакви параметри и цени имат.
                            Видях,че в Галвин има Deca флуксово и си го купих за около 435лв.
                            С голям ентусиазъм се прибрах злобих машината прокарах телта и намерих два винкела и започна заваряването. След 2 минути разгледах каква грозотия е изплюло това нещо и установих ,че всъщност това е електрожен който подава тел която е без обмазка от вън а от вътре.
                            След още 5 сантиметра отчаяни опити да намеря начин да преглътна факта,че сам съм се пре..л жестоко разглобих машината както си беше и я прибрах обратно в кашона.
                            На сутринта първата работа ми беше да ида пак до Галвин и любезно им обясних ,че съм леко прее...н и да ми дадат по-скъпата машина която вече си е истинско телоподаващо но може да работи и с флуксова тел ако случайно нещо свърши газта а си на зор в неделя вечерта.
                            Взех Deca 135 evo. Това заварява истински и си е една добра машина за метали до 4мм.
                            ТА флуксова тел никога повече!
                            На въпроса това телоподаващо ми идва малко тежко и съм решил да си взема Parweld xtm 160 или xtm 200.
                            Дали някой има надлюдение на тези апарати?
                            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                            Sofrace Offroad Team

                            Коментар


                            • #74
                              От: Телоподаващо от Лидл

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tyokoneet-Migatronic-f98a9c1ae458a87f-large.jpg
Прегледи:2
Размер:387.5 КБ
ID:5797186
                              Аз работя с това,не си знае годините,но и отказ не си спомням да е давало.Единствения ремонт,който му е правен е потенциометъра за телоподаването,понеже колега идиот успя да го превърти.Телевизионния техник,който прави ремонта на потенциометъра успя да го възстанови и каза,че толкова качествена изработка не бил виждал,пистите били непокътнати.ПВ-то му като го гледам сега на снимката(при мене е почти изтрито и трудно се вижда) е потресаващо 10% при 125А.На практика ми върши работа за дебелини до 3-4мм,а защитата е изключвала два пъти,почти през цялото време работи на максимален ток.Гадното,е че тежи много,трудно го вдигам сам дори като е без бутилка,а по-гадното,е че е слабичко,но качеството на шева и начина на работа е несравним с ейнхели,райдери и други имитации на трансформаторна машина.За домашна работа бих си взел нещо от този сорт втора ръка,спокойно да знам,че ще ме надживее,а това е ОК и за профи,примерно за автотенекеджия.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Телоподаващо от Лидл

                                Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                                Преди три години след като все ми се налагаше да си заваря тук там по нещо в къщи и все виках един приятел да докара неговото телоподаващо реших да си купя някакво дребно телоподаващо за в къщи.
                                Реших ,че така наречената флуксова тел не е чак толкова лошо нещо щом някой я произвежда и продава но не бях я пробвал преди това.
                                Имам вкъщи електрожен но не мога да направя читава заварка с него не знам защо и не съм се мъчил да разбера.От ония зелените Кракра.
                                По обективни причини не финансови реших,че бутилка газ винтил и разни такива са ненужно отежняване за два пъти в годината и реших да си купя флуксово телоподаващо.
                                Не съм фен на най-евтините неща но и забелязах,че тия флуксовите кой и да е производителя все еднакви параметри и цени имат.
                                Видях,че в Галвин има Deca флуксово и си го купих за около 435лв.
                                С голям ентусиазъм се прибрах злобих машината прокарах телта и намерих два винкела и започна заваряването. След 2 минути разгледах каква грозотия е изплюло това нещо и установих ,че всъщност това е електрожен който подава тел която е без обмазка от вън а от вътре.
                                След още 5 сантиметра отчаяни опити да намеря начин да преглътна факта,че сам съм се пре..л жестоко разглобих машината както си беше и я прибрах обратно в кашона.
                                На сутринта първата работа ми беше да ида пак до Галвин и любезно им обясних ,че съм леко прее...н и да ми дадат по-скъпата машина която вече си е истинско телоподаващо но може да работи и с флуксова тел ако случайно нещо свърши газта а си на зор в неделя вечерта.
                                Взех Deca 135 evo. Това заварява истински и си е една добра машина за метали до 4мм.
                                ТА флуксова тел никога повече!
                                На въпроса това телоподаващо ми идва малко тежко и съм решил да си взема Parweld xtm 160 или xtm 200.
                                Дали някой има надлюдение на тези апарати?
                                Това че не можеш да работиш със зелената Кракра,в комбинацията с първото телоподаващо ме кара да смятам че проблема е в теб.Това не е заяждане.

                                Незнам какво значи флюкс,вероятно флюсоф тел....Предполагам знаеш че при него,на тела трябва да е минус ,тоест трябва поляритета при флюсовия тел да е на обратно.

                                Независимо от издевателствата ми върху заваръчните ми машини като най дълъг и продължителен чанч е бил 3 години работа в ТЕЦ 2,никога не съм виждал сработила защита на електрожен,цо или аргон...Някои са работили на слънце при 40-42 градуса по 8 часа със почивки смяната на електрод.

                                Към Евгени,със тръбно флюсовия тел,красив заваръчен шеф не очаквай,аз трудно го приемам,но все по често го ползвам,въпреки това,от към механични якостни характеристики не отстъпва
                                Последно редактирано от Roninn; 26-08-18, 10:33.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X