Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо от Лидл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Телоподаващо от Лидл

    Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
    Днес сложих диодите и пробвах,ефекта е добър,като започна да ,заварявам дъгата седи постоянна.Сега е наред да сметна дросела.
    Навии го на магнитопровод от дросел за лампа 250 или 400 вата
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • #47
      От: Телоподаващо от Лидл

      Имам дросел 400 Вата,но в нета чета че трябва да има въздушна междина дросела.Какво точно означава това?

      Коментар


      • #48
        От: Телоподаващо от Лидл

        Означава че ако ламелите са О-образни, между двете полвинки на магнитопровода има 1-2 мм картон.

        Коментар


        • #49
          От: Телоподаващо от Лидл

          Първоначално публикуван от Баш майстора Преглед на мнение
          Да си кажа и моя опит с МИГ/МАГ апаратите от клас "Лидъл, може да е от полза на някой! Това което получаваш за тези пари е: трансформатор навит с алуминиева тел, слаб подаващ механизъм с 10W мотор,  кабел с горелка 2м /която не е толкова лоша, поне кабела е меден 10кв/, кабел маса /най-вероятно алуминев, с кекава помеднена щипка/, кутия, толкова. Все пак ако някой се реши може да очаква да завари що годе тънки железа 0,8мм-2,5мм. Най-големия проблем е че напрежението на изхода е променливо а флюсовата тел изисква "-" на нея и "+" за маса, от тука идва заваряване което прилича на пърженето на яйца. Все пак ако си се "гмурнал" вече може да му се сложи един "грец" 150А от алиекспрес или ибей за 7-8 евро, плюс един изглаждаш дросел направен от трансформатор на микровълнова печка. Получаваме  една доста по-добра машина /за тия пари/ способна за заваряваш тънки детайли и дори да точковаш 0,6 тенеке. Някъде прочетох в мненията, че захранването-управление на моторчето било закачено на вторичната и това би довело до неравномерно подаване заради играещото напрежение на изхода - това не е вярно и често срещана заблуда! Даже съм срещал управлението да бъде изнасяно на външен източник. Всички трансформаторни машини са направени по този начин, това е вид отрицателна обратна връзка. Без нея ще е много трудно да вкараш машината в режим и да го поддържаш. Просто природата на токоизточника е таква.
          Здравей, извинявам се първо за невежеството си. Може ли да пуснеш някаква схема. Някакъв примерен Грец (от алито) и въобще и къде как да ги вържем . Благодаря ти предварително

          Коментар


          • #50
            От: Телоподаващо от Лидл

            Ммм така да разбутам темата . От сега казвам че не е за лидълското телоподаващо.
            Вчера попривърших важните дела и се отвори промеждутък за правенето на асмалъците .
            Когато си взех от Георги (жив и здрав да е - скоро и празник има - да почерпи както трябва) , моето 200А селф контрол....си поръчах и една ролка 4,5кг тръбно флюсова . За разнообразие .
            До сега съм стопил около 20 ролки тел , обикновенна. За ремонти , нови неща измислени от мен - абе върши страхотна работа.
            До вчера "другата" тел беше в картонената кутия , неразпечатана. Ей сега ще преобърна статуквото.
            Силен, вилен - асмалък ще реализирам - вятър , неудобни места , тежеста на бутилката с СО2 - всичко това ще бъде в миналото .
            Машинката става компактна, лека, с по-малко "излишни" работи - абе кеф се сипе на парцали .

            Е да де... ама:
            - тръбно флюсовата тел ми се стори бая мекичка . В сравнение с другата е като обикновенна горена тел за връзване на арматура - обичайната е като пружина.
            - отне ми доста време и опити с плюс и минус , със скорост на подаване , със ампераж....(тук е момента да вметна , че 90 А са напълно достатъчни , даже са много за тая тел - разпрашва се на минимален ампераж при горепосочения селфконтрол200А(наздраве Георги ).
            - при направени тестове за якост на заварката в полеви условия - бях тотално разочарован ....вежен с прикапване ще държи по-здраво.
            - външния вид (кой ли го интересува ама ) е просто уникален - не съм виждал скоро по-грозно нещо...
            Пробвах тънки неща , пробвах дебели неща , пробвах различни ъгли на заваряване - или аз съм тотален некадърник или това НЕ Е МОЯТА ТЕЛ .
            Относно лидълското - видях такова , един приятел си го купи и ме вика за консултация (това преди да пробвам ) .
            ДА вярно - пише 90 А мах - ама сигурно ще топи телта. Тя и без това си е ....като тинол.

            Коментар


            • #51
              От: Телоподаващо от Лидл

              За дребни неща ползвам тръбно флюсов,като при мен обръщам поляритета,минус на човката.Също не ме кефи нещо,оставя нещо като шлака.Звука е различен.От гледна точка на здравина мисля няма проблем,последно една конструкция от компресори си правих,има много вибрации,за сега държи.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Телоподаващо от Лидл

                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                Ммм така да разбутам темата......

                Е да де... ама:
                - тръбно флюсовата тел ми се стори бая мекичка . В сравнение с другата е като обикновенна горена тел за връзване на арматура - обичайната е като пружина.
                - отне ми доста време и опити с плюс и минус , със скорост на подаване , със ампераж....(тук е момента да вметна , че 90 А са напълно достатъчни , даже са много за тая тел - разпрашва се на минимален ампераж при горепосочения селфконтрол200А(наздраве Георги ).
                - при направени тестове за якост на заварката в полеви условия - бях тотално разочарован ....вежен с прикапване ще държи по-здраво.
                - външния вид (кой ли го интересува ама ) е просто уникален - не съм виждал скоро по-грозно нещо...
                Пробвах тънки неща , пробвах дебели неща , пробвах различни ъгли на заваряване - или аз съм тотален некадърник или това НЕ Е МОЯТА ТЕЛ .
                Относно лидълското - видях такова , един приятел си го купи и ме вика за консултация (това преди да пробвам ) .
                ДА вярно - пише 90 А мах - ама сигурно ще топи телта. Тя и без това си е ....като тинол.
                Здравей,

                1. Тръбно-флюсовия тел си е мек по рождение, защото трябва да се свие на тръбичка, тръбичката да стои правилно, да не се саморазвива и т.н и т.н. И това е при всички производители.
                2. Самозащитния вариант се връзва ръкохватка на минус. Така го дава завода производител. Не съм срещал самозащитен тел на друго свързване.
                3. Тела поради факта че е тръбичка има нужда от ниско напрежение на работа и повече телоподаване. Иначе го претоварваш по ток и наистина се разпрашава без да прави нищо смислено.
                4. Когато заваряваш с тръбно-флюсов тел, излаза на тела от контактната дюза трябва да бъде около 30 мм (тридесет). Това се прави с цел да има време да се стопи флюса вътре.
                5. При првилно изпълнение на параметрите на заваряване - напрежение, скорост на телоподаване, движение на горелката, излаз на тела, то наварения метал е с качества съизмерими с нормален тел.
                6. С тръбно-флюсов тел се работи на "дърпане" - ваната става по-дълга и има време фюса да изплува на повърхността под формата на шлака.
                7. Шева става грозен и с пръски, ама и никой неможе да обещае и нищо друго.... Такъв си е процеса...

                Ако решиш да спазиш тези препоръки, очаквам поне малко да си промениш мнението за тела. Все пак американците ползват предимно такъв тел....

                Асен

                ПП. Относно лидълското - ами не съм виждал в Лидъл толкова измамно нещо. Аз съм им фен и редовно пазарувам там, но това е пълно недоразумение. Както и електрожена който го бяха пуснали преди.... 80А.... За къде по-напред....
                Последно редактирано от aig; 28-04-18, 06:43.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #53
                  От: Телоподаващо от Лидл

                  И аз да драсна някой ред. Закупих си въпросното телподаващо от Лидъл преди може би 6м. По стечение на обстоятелствата чак снощи го използвах. Какви са ми впечатленията:
                  1. Не мисля че вътре трафа е алуминиев! Не съм го разглобявал, но поглеждайки през вентилационните прорези си се вижда съвсем хубаво медния проводник с който е навит. Явно няма финална някаква лента................
                  2. Тежи си прилично, почти като стандартен електрожен.
                  3. Работи се с него изключително приятно. Телта е 0.9. Заварките стават прилични. Снощи заварявах детайли с дебелина 0.2-0.4мм с ампераж 40 и 55А. След което пробвах и на 70А на нещо по-дебело. Никакви проблеми. Не съм правил дълги шевове, но за мен работи много прилично.
                  4. Естествено не е уред за всекидневна работа по цял ден, но да си направиш дребни ремонти за мен е много добре.
                  5. Наистина за да става по-добре е необходимо телта да е малко повече извън дюзата. Но пръските не са чак толкова много и не са фатални вообще.
                  Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                  Коментар


                  • #54
                    От: Телоподаващо от Лидл

                    Забравих - образуване на шлака няма. Не се получи нищо подобно. В комплекта си има телена четка с интегрирано на нея чукче . Но е достатъчно да се мине с телената четка. Абе става нещо като прах или като опушено, но пада много лесно.
                    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                    Коментар


                    • #55
                      От: Телоподаващо от Лидл

                      Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                      1. Не мисля че вътре трафа е алуминиев! Не съм го разглобявал, но поглеждайки през вентилационните прорези си се вижда съвсем хубаво медния проводник с който е навит. Явно няма финална някаква лента................
                      Алуминиев проводник с "подходящия" лак отгоре (а те точно подходящия лак използват) изглежда съвсем като меден. Понакога има и извращения като помеднен алуминиев проводник, с цел да може и да се запоява по-лесно.

                      Таа, докато не тръкнеш с пилата в дълбочина, няма как да си сигурен какво е.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Телоподаващо от Лидл

                        Хм, интересно.

                        https://www.youtube.com/watch?v=l0E6LLx69VM
                        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                        Коментар


                        • #57
                          От: Телоподаващо от Лидл

                          Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                          3. Работи се с него изключително приятно. Телта е 0.9. Заварките стават прилични. Снощи заварявах детайли с дебелина 0.2-0.4мм с ампераж 40 и 55А. След което пробвах и на 70А на нещо по-дебело. Никакви проблеми.
                          Това е много интересно ! Да заваряваш детайли с дебелина 0.2-0.4мм,... с тел 0.9... и то без никакви проблеми...!!!!Дори бих казал не само е интересно ,това си е цяло изкуство!
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Телоподаващо от Лидл

                            Е, затова не правих цели шевове. Но в крайна сметка се получи, механизма е монтиран и работи вече цели 3 дни. Между другото и аз се учудих, че не можах и една "дупка" да му направя . Редувах и местата на точковане, чисто пространствено, за да не претоваря термично детайла. Може би затова съм се справил.
                            Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                            Коментар


                            • #59
                              От: Телоподаващо от Лидл

                              Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                              Е, затова не правих цели шевове. Но в крайна сметка се получи, механизма е монтиран и работи вече цели 3 дни. Между другото и аз се учудих, че не можах и една "дупка" да му направя . Редувах и местата на точковане, чисто пространствено, за да не претоваря термично детайла. Може би затова съм се справил.
                              Възможно ли ти е да пуснеш снимки , че ми стана любопитно ? На заварените детайли 0,2 към 0,4 имам предвид
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Телоподаващо от Лидл

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Възможно ли ти е да пуснеш снимки , че ми стана любопитно ? На заварените детайли 0,2 към 0,4 имам предвид
                                Ти помниш руското алуминиево фолио за готвене, нали. То е толкова дебело
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X