Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо от Лидл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Телоподаващо от Лидл

    Спарки,Ронин мерси за акъла.
    Сега обаче аз имам няколко принципни въпроса и мисля да ги задам.
    Аз тази дека:https://www.onlinemashini.bg/telopod...o-30120a-/7211
    я купих защото ми трябваше спешно и като човек който не се занимава със заваряване не отдадох значение на дребните детайли.
    Тя като машина работи и заварява доста добре за хоби цели но има някоко основни проблема който се оказаха препъни камъка и.
    А те са:
    -отвратително къси кабели и шаланг около метър и малко-общо взето ако не е да се заварява на земята тегава работа.
    -отвратителен шланг който не е с евро конектор.
    -отвратителен телоподаващ апарат.
    -няма газов електромагнитен клапан а клапана за газта е в спусъка на шланга.
    Та машината е ок като трансформатор ама периферията и не става съответно периферията и я обрича на нефункционална машина.
    Бях решил да я преработвам с друг телоподаващ апарат,шланг и клапан ама нещо не ми се занимава.
    Сега въпросите:
    Не съм заварявал до сега с инверторна машина на машина 160 ампера ще заварява ли колкото 135 ампера трансформаторна.
    От мненията за изброените производители в интернет повечето са във форума така ,че общо разбрах,че.
    Данчо-делтех е приоизводител на апарати.
    АИГ-аиг -дел също е производител на апарати. Които са имали общо преди години.
    Това което ме притеснява в този случай е ,че всички работите с професионални машини на тези производители и сте доволни.
    Но аз питам за хоби машина.
    Ясно е ,че на всички професионалните машини са добри но тук въпроса е какво са спестили в хоби серията.
    Тя и професионалната серия на дека е добра ама хобито е пълно лай...но.
    Аз и от харко машините имам добри впеяатления но и тяхното хоби телоподаващо е с подобни спестяваници от към периферия като на деката.
    Не ,че ми е зор да дам за парвелд двойно на родното производство но на него поне периферията изглежда читава.
    Един път вече се минах с недогледана да не кажа евтина машина не искам да се мина пак като нещо не е догледано.
    Та така какво мислите за тези хоби апарати и тяхната периферия.
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #92
      От: Телоподаващо от Лидл

      Здравей,
      Ела при нас и виж какво предлагаме на живо.
      Пробваш, харесваш, вземаш.
      Идването, пробата и виждането не те задължават непременно да си купиш.
      За нас е важно да си харесаш машинката преди всичко и да си убеден, че това е твоята машина.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #93
        От: Телоподаващо от Лидл

        Гледам хората си работят с такива машини от доста години: https://www.youtube.com/watch?v=xaDe5kGJPMM

        Коментар


        • #94
          https://youtu.be/xJAd5fcXInc

          Коментар


          • aig
            aig коментира
            Редактиране на коментар
            В крайна сметка поредните зле похарчени пари.....

          • welderargon
            welderargon коментира
            Редактиране на коментар
            Това от клипа https://youtu.be/xJAd5fcXInc, отдавна не се продава.

        • #95
          Да събудим темата.
          Другата седмица в Лидъл пускат инверторно телоподаващо, за 200 лв.
          Някой ползва ли такова и да даде мнение.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #96
            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Да събудим темата.
            Другата седмица в Лидъл пускат инверторно телоподаващо, за 200 лв.
            Някой ползва ли такова и да даде мнение.
            Не го ползвам, но няма причина да не вярваме, че този път нещата са сериозни. Не кой и да е, а самият Арнолд ти го казва! Много народ пак ще изгори с 200 лева, но това е тема за друг разговор.

            Аз бих си купил от фотосоларните маски. Топ дизайн, топ цена, топ технически данни. Всичко е топ!!! Е, друг е въпроса като се на*ере защитната плака откъде ще се намери такава и колко ще струва, но за това ще се мисли после. Не може всичко наведнаж.

            Днес, 15-ти септември е празника на учението и знанието. Човек се учи, докато е жив. Пожелавам на всички да научават нещата по лесния начин, не по трудния!

            Поздрави,
            Георги
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #97
              Може ли да кажеш какво не ти харесва в телоподаващото?
              Трябва ми за домашни нужди, 3-4 пъти в годината да лепна някоя ламарина някъде.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Просто коментар, понеже ми е все тая какво ще си купиш - КПД 10% при 120 А трябва да ти говори много.

            • #98
              Първоначално публикуван от sek.1
              Това което виждам по него . Приятел има такова . Поне аз не можах да свикна с тая тръбно флюсова тел . Видиш ли машина на която шланга едно е 2 метра и не е на еврокънектор няма сила в този свят която да ме накара да дам пари за него .
              Много слаби упорки!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #99
                Погледнах едно клипче, в което някакъв чех опитно установи, че дебелина от 2.5мм на материала е пределна за възможностите на този апарат с тел 0.9. Дали с 1.0мм ще може повече, не се разбра
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • Преди 7-8 години правих някакви конструкции за антени на мобилен оператор ,на покрива на един висок блок ,тогава беше по удобно да ползвам тръбно флюсов тел ,заради височината,вятъра горе и неудобството от бутилка и катеренето....та това е последния път в който съм ползвал тръбен тел...И аз не мога да свикна с него
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Може ли да кажеш какво не ти харесва в телоподаващото?
                    Трябва ми за домашни нужди, 3-4 пъти в годината да лепна някоя ламарина някъде.
                    На първо четене - машината е синергична, но не виждам никъде по лицевия панел възможност за необходимите в този случай предварителни настройки, като напр. диаметър на тела, вид защитен газ, вид на заварявания метал и т.н. Няма синергична линия, която да става универсално за всичко.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • welderargon
                      welderargon коментира
                      Редактиране на коментар
                      Точно това е най големия минус на машинката универсалността.Заваряваш само черно и толкоз! Иначе
                      синергичното управление си е екстра за хоби майстори. На потенциометър са написани дебелините на материала а дебелината на телата вярно че няма как да се избере и ще трябва да става по усет, но за толкова пари толкоз. А между другото на Минарк МИГ 150 управлението е подобно. Еда врътка за тел и напрежение и още една за катета. За дебелина на телата няма!

                  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Преди 7-8 години правих някакви конструкции за антени на мобилен оператор ,на покрива на един висок блок ,тогава беше по удобно да ползвам тръбно флюсов тел ,заради височината,вятъра горе и неудобството от бутилка и катеренето....та това е последния път в който съм ползвал тръбен тел...И аз не мога да свикна с него
                    Споко , не си само ти. Има си и логично обяснение - с две думи : просто този метод (с тръбно флюсовия тел) практически не е за тая работа .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • Приятел си купи такова. Според него заварява, според мен плюе и пръска. Проварът е от труден до невъзможен.
                      Ама тези инструменти си имат твърд таргет и няма как да ги убедиш, че инструмент в бакалията няма.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Колега си го купи но до колкото го познавам е само за да му седи ново в кашона в гардероба и да се хвали на комшиите . Сериозен провар на скъсан болт 10 мм не може да направи на всичката мощност която има . Налага се да караме моето .

                    • Преди време парнах с лидълско телоподаващо с тръбнофлюсова тел един стол в офиса. Понаплю го, поопуши мястото на заварката, но още не се е счупил.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X