Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо от Лидл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телоподаващо от Лидл

    Здравейте, колеги,

    С ясното съзнание, че въпросът ми може да звучи еретично, бих искал да попитам - можете ли да ми споделите мнения за телоподаващото, което пускат Лилд от 23.03.17 за 199лв? Моят опит поне досега с техни електроуреди/инструменти е изключително положителен, но през живота си не съм заварявал - и за мен този уред би бил нещо като домашна аптечка. Бих го ползвал за всякакви дребни неща - ако имам да пипна нещо по оградата, нещо дребно по колата или кой знае какво... А и за да се науча

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Телоподаващо от Лидл

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...=180065&page=9

    Коментар


    • #3
      От: Телоподаващо от Лидл

      Този уред е "без използване на газ". Не съм виждал такова. Може ли някой да обясни?
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #4
        От: Телоподаващо от Лидл

        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
        Този уред е "без използване на газ". Не съм виждал такова. Може ли някой да обясни?
        Ползва тръбнофлюсов тел.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Телоподаващо от Лидл

          А на параметри как е? Аз лично за пръв път виждам да пускат такъв уред, така че може би никой не го е виждал на живо, за да направи коментар от личен опит.

          Коментар


          • #6
            От: Телоподаващо от Лидл

            Съветвам те първо да пробваш работа с тръбнофлюсовия тел и да видиш какво се получава и след това вече да прецениш дали искаш машина, която работи само с този вид тел. Да не говорим за ампеража - макс 90А ...
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #7
              От: Телоподаващо от Лидл

              Що, какво му е? Аз съм тествал вашето - работи си доста добре.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Телоподаващо от Лидл

                90А - супер машина. Взимайте докато има
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #9
                  От: Телоподаващо от Лидл

                  Аз съм напълно наясно, че устройство за 800, 1000 или 2000лв има безброй предимства пред такова за 200лв. От друга страна, тези суми са непосилни за мен за продукт, който ще ползвам между 0,2 и 5 пъти в годината. Затова и питам - при дадения контекст на употреба (за мен този уред би бил нещо като домашна аптечка. Бих го ползвал за всякакви дребни неща - ако имам да пипна нещо по оградата, нещо дребно по колата или кой знае какво... А и за да се науча), дали би свършил работа? Примерно, пак в този контекст, по-смислено ли е тези 200лв да ги дам за инверторен електрожен?

                  @pansim - в текстово съобщение иронията не се хваща правилно. 90А малко ли са за entry-level MIG/MAG?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телоподаващо от Лидл

                    Намерих това:
                    "В сравнение с плътната тел, тръбнофлюсовата дава следните предимства: По-малко пръски при заваряване. Заваръчния шев е гладък и равномерен. Заваръчната дъга е „мека" и стабилна. Натрупаният шлак е равномерен и се отстранява лесно."
                    Но пак пише да се използва защитен газ.
                    Тая тел от 50 лв нагоре ролката. Да не излязат златни заварките?
                    Може ли някой да сравни цената (тел към прости електроди) ?
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телоподаващо от Лидл

                      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                      90А - супер машина. Взимайте докато има
                      90A каква тел може да заварява?
                      И колко 90А е ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Телоподаващо от Лидл

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Намерих това:
                        "В сравнение с плътната тел, тръбнофлюсовата дава следните предимства: По-малко пръски при заваряване. Заваръчния шев е гладък и равномерен. Заваръчната дъга е „мека" и стабилна."
                        Само ако разменим местата на "плътен" и "тръбнофлюсов" тел това твърдение ще бъде вярно!

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Натрупаният шлак е равномерен и се отстранява лесно.
                        И това не е съвсем така - няма "шлак", има само полепнал прах, който се маха с телена четка.

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Тая тел от 50 лв нагоре ролката. Може ли някой да сравни цената (тел към прости електроди) ?
                        При нас тръбнофлюсовия тел е на друга цена. Сравнени по себестойност за килограм плътния и тръбнофлюсовия тел са 3-3.5:1.


                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Но пак пише да се използва защитен газ.
                        И това не е вярно. Използването на защитен газ с тръбнофлюсов тел влошава резултата.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • #13
                          От: Телоподаващо от Лидл

                          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                          Намерих това:
                          "В сравнение с плътната тел, тръбнофлюсовата дава следните предимства: По-малко пръски при заваряване. Заваръчния шев е гладък и равномерен. Заваръчната дъга е „мека" и стабилна. Натрупаният шлак е равномерен и се отстранява лесно."
                          Но пак пише да се използва защитен газ.
                          Тая тел от 50 лв нагоре ролката. Да не излязат златни заварките?
                          Може ли някой да сравни цената (тел към прости електроди) ?
                          Тотални глупости на маркетинговия отдел. Тъкмо с трбнофлюсов тел пръските са повече - като работа мяза на електрожен. С плътен тел и прилична машина и настройки пръски няма. Има прах, който махаш с ръкавицата. За сметка на това и шлака няма.

                          90 ампера и за ограда не стават, ако по нея има железа по-дебели от 2мм. А като се има предвид че това най-вероятно е трансформатор (пък дори и да не е), ще заваряваш 1 минута и ще го чакаш 9 минути да изстине. Да не говорим че за тая цена вероятно и самия телоподаващ механизъм със сигурнист е хипер зле.

                          За украшение пак не става - не е красив.

                          Лайноягодка, демек.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Телоподаващо от Лидл

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            90A каква тел може да заварява?
                            И колко 90А е ?
                            За да бъде "стопен" тръбнофлюсов тел Ф0.8мм 90А са достатъчни. Това е така, защото сечението на тела е "кухо" и реално наличието на метал в единица дължина е горе-долу наполовина сравнено с плътния тел. Друг е въпроса колко провар ще се получи с ток 90А.

                            Тръбнофлюсовия тел все пак има и предимства:

                            - по-висока устойчивост на защитната среда при страничен вятър в сравнение при работа с плътен тел и защитен газ
                            - възможност за заваряване на по-тънки детайли поради възможността за работа с по-нисък ток.
                            - пръв избор при заваряване на поцинковани детайли - щади цинковото покритие
                            - при свършване на газа в бутилката може да се довърши работата с безгазовия тел ... ;-)

                            Като обобщение - самозащитния тръбнофлюсов тел за безгазово заваряване НЕ Е алтернатива на плътния, но е много добра допълнителна възможност за работа с телоподаващо.
                            (@mioiox: Затова Асен ти каза по телефона, че не си струва да купуваш машина, която може да работи САМО с тръбнофлюсов тел.)

                            Поздрави,
                            Георги
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #15
                              От: Телоподаващо от Лидл

                              Благодаря, последните няколко мнения са особено полезни! Ще премисля необходимостта от подобен инструмент.

                              Между другото, не съм звънял аз

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X