Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо от Лидл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Телоподаващо от Лидл

    Днес минах през два Лидъла по друг повод, но и в двата нямаше и помен от телоподаващи. Или изобщо не са ги пускали, или са ги разграбили.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Телоподаващо от Лидл

      И в Сливен изобщо не се появиха. В Стара Загора в единия също, за другия не знам

      sent from my Ericsson A1018s
      42

      Коментар


      • #33
        От: Телоподаващо от Лидл

        Чели са темата,и са разбрали че няма смисъл!!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #34
          От: Телоподаващо от Лидл

          "За 250 електрожени читави се намират и не само в Хасково. Сега сложи клапан + управление на мотор и захранването му + самия мотор + шланг, и вече сметката отива на към 400 минимум."

          Скоро правих една машина , заводски недомислена ...от 2001 не съм я видял да работи (след няколко неуспешни пуска ) .
          Проблема и беше в несъвършенството на работния шланг...
          Преди това не е сигурно КОГА е работила....
          Дълга тема .

          Накратко - 400 ампера машина - "майка" , корава ..
          Телоподаващо на отделен модул ....има възможност да се декуплира и работи като обикновен правотоков електрожен .
          Връзка със 4 отделни куплунга ...
          "+" , маса , управление , газ(СО , коргон , аргон) .
          Само няма блокаж и пета скорост.

          Проблема се реши с присаждане на евро куплунг , нов шланг 250А , доста търкане и пасване на сходимост...За колосалната сума от 174,70 лв +моята работа.
          С 1мм тел , на голяма скорост и голям ампераж - РЕЖЕ 1см плоча!!!
          Като пропанбутанов резак .
          Личната ми машина за в гаража е едно италиано(най-вероятно китайско)нещо за дребни цък цък и много Ъпдеити по него .
          Това от лили - няма да си купя.

          Коментар


          • #35
            От: Телоподаващо от Лидл

            Аз ще те посъветвам да решиш бързо,че до колкото чух върви като топъл хляб.. Брат ми и двама други приятели случайно се бяха засекли в Лидл в Перник и тримата отишли с една цел- да си го купят,но уви.. количествата се били изчерпали вече.. По моя логика,след като се е изкупило толкова бързо може би върши хубава работа

            Коментар


            • #36
              От: Телоподаващо от Лидл

              Първоначално публикуван от roo4kata Преглед на мнение
              Аз ще те посъветвам да решиш бързо,че до колкото чух върви като топъл хляб..
              Еми върви, щото купуващите я мислят че си купуват телоподаващо, а не лайноягодка. Не знам да дават да се пробва в магазина. Ще е интересна гледка как се заварява нещо по-дебело от милиметър и за по-дълго време от минута. Още по-интересно ще е ако до нея с наистина читава машина правиш същото.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Телоподаващо от Лидл

                В единия от Старозагорските Лидъли бройките са били 3-4 вероятно, защото в 8:10 имаше останали 2 а в 8:12 вече нямаше нищо.
                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                Коментар


                • #38
                  От: Телоподаващо от Лидл

                  Поредната дървена промоция на Лидл с по няколко бройки .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Телоподаващо от Лидл

                    Интересно - оня ден, "измислено" комбинирано инверторно МИГ-ММА, на ел.жен заваряваше винкел 50/50 към друг такъв с електроди 2.5 и само съскаше. През това време на екранчето за амперите числото се колебаеше м/у 85 и 89 А.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Телоподаващо от Лидл

                      Да де, ама
                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      ...инверторно...
                      А лидълското е траф, и въпросния ток му е максимума при който очаквай 10%ПВ и то ако имаш късмет. 12 кила траф звучи смешно сам по себе си. А вероятно е и алуминиев, та още по-зле.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Телоподаващо от Лидл

                        Спарки, нищо не разбирам от електроника, както и от характеристики на заваръчни тр-ри. Просто се чудя колко общо имат едните с другите ампери и споделям наблюдения.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Телоподаващо от Лидл

                          Еми тогава приеми че нямат почти нищо общо едните с другите ампери. Амперите не са едниствената характеристика на тия машини, не винаги са и най-важната.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Телоподаващо от Лидл

                            Да си кажа и моя опит с МИГ/МАГ апаратите от клас "Лидъл, може да е от полза на някой! Това което получаваш за тези пари е: трансформатор навит с алуминиева тел, слаб подаващ механизъм с 10W мотор,  кабел с горелка 2м /която не е толкова лоша, поне кабела е меден 10кв/, кабел маса /най-вероятно алуминев, с кекава помеднена щипка/, кутия, толкова. Все пак ако някой се реши може да очаква да завари що годе тънки железа 0,8мм-2,5мм. Най-големия проблем е че напрежението на изхода е променливо а флюсовата тел изисква "-" на нея и "+" за маса, от тука идва заваряване което прилича на пърженето на яйца. Все пак ако си се "гмурнал" вече може да му се сложи един "грец" 150А от алиекспрес или ибей за 7-8 евро, плюс един изглаждаш дросел направен от трансформатор на микровълнова печка. Получаваме  една доста по-добра машина /за тия пари/ способна за заваряваш тънки детайли и дори да точковаш 0,6 тенеке. Някъде прочетох в мненията, че захранването-управление на моторчето било закачено на вторичната и това би довело до неравномерно подаване заради играещото напрежение на изхода - това не е вярно и често срещана заблуда! Даже съм срещал управлението да бъде изнасяно на външен източник. Всички трансформаторни машини са направени по този начин, това е вид отрицателна обратна връзка. Без нея ще е много трудно да вкараш машината в режим и да го поддържаш. Просто природата на токоизточника е таква.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Телоподаващо от Лидл

                              Аз имам подобно телоподаващо 100А WolfWeld с променливо напрежение на вторичната намотка.Заинтригува ме с това изправяне на напрежението,намерил съм диоди 200А но проблема е дросела как да сметна?Иначе като цяло ми харесва как заварява,въпреки,че е доста осакатено.Доста работа свърших с него и е прилично.Заварявам около 15 мин без да спирам на открито в големите жеги и го чакам да изстине около 7мин.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Телоподаващо от Лидл

                                Днес сложих диодите и пробвах,ефекта е добър,като започна да ,заварявам дъгата седи постоянна.Сега е наред да сметна дросела.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X