Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

    Издирвам масат, който да мога да носа със себе си. В краен случай да стои в колата. Трябва да е сравнително фин.

    В нета не намирам голямо разнообразие. Като фаворит ми се оформя " Herbertz Solingen 292300, Джобен, сгъваем масат за финно заточване и поддържане на острието на ножа, точило за ножове Хербертс Солинген "/не давам линк, но лесно се стига до снимки на нещото /

    Подобен намирам и на "Dick - Germany Джобен сгъваем масат за заточване на ножове 7 0011 07 Дик Германия" - изглежда ми груб

    Третия , но не сгъваем е "Herbertz Solingen 336518, Масат за заточване и приглаждане на ножове, размер на работната площ:17 см., Хербертц Солинген 336518"

    Бюджет до 50 лв.

    Ползвате ли някой от изброените масати?
    Други предложения за подобни преносими точила ?

    Благодаря предварително!
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

  • #2
    От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

    Е...във колата ти може да стои всякакъв масат!?Какво искаш да точиш с него,зер - масата не точи,а назъбва...и хич не е фин...
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

      По оръжейните магазини има диамантени точила тип химикалка и други тип плочка,има ги на различни производители и различна едрина .Моето мнение е че ако си избереш нещо такова читаво разбира се ще ти върши много повече работа.

      Коментар


      • #4
        От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

        Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
        По оръжейните магазини има диамантени точила тип химикалка и други тип плочка,има ги на различни производители и различна едрина .Моето мнение е че ако си избереш нещо такова читаво разбира се ще ти върши много повече работа.
        Много вярно, вече близо 2 годин ползвам такива купени от магазин, който ги предлага тук в София.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

          Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
          По оръжейните магазини има диамантени точила тип химикалка и други тип плочка,има ги на различни производители и различна едрина .Моето мнение е че ако си избереш нещо такова читаво разбира се ще ти върши много повече работа.
          И аз това щях ад предложа, масатите не са за точене. Има компактни, сгъваеми диамантени точила, едва ли ще са удобни за нещо по-голямо от 10см като острие.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

            Търся масат, пък за какво.....и какво е/не е не е интересно за темата.
            Теми за точене и полиране има във форума. Аз търся масат, по възможност малък.
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • #7
              От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

              Аз си нося в раницата един кобалтов нож (8х8мм) от 10 години и си остря всичко безгрижно и качествено. С плоското. Стружка не свалям, остриетата нямат видима промяна, но след по 5 търкания на страна режат мъжката.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

                На зор-заман и съвсем за "полеви цели" съм си взел едно такова
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.0567.32_1.jpg
Прегледи:1
Размер:21.0 КБ
ID:5747267
                Ясно е, че повече надира, отколкото остри, но е малко, има различни повърхности за различни цели и... всъщност, неговите дерюги, добре ги обира шкурка 600-800, което значи, че не прави чак толкоз големи поразии. После си ги отвършвам с 1000 и 2000.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

                  Четка за глава на хонинг.И можеш да си подбереш по едрина.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

                    Кат' не можеш да намериш малък, купи един голям, професионален. Разрежи го на две, направи една дръжка там дето няма и подари единия на баджанака, бра'чеда или там някой дето да те споменува.
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

                      Има в кауфланд и лидал тип химикалка, 4.5 лв. върши добра работа
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

                        Масат така и не намерих.....
                        Взех един на Opinel 7,5 см, не съм доволен, защото е от много мек.

                        ПП Острилки си имам, камъни др. - това за сведения на тези, дето предлагат да се режат масати.......
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

                          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                          Масат така и не намерих.....
                          Взех един на Opinel 7,5 см, не съм доволен, защото е от много мек.

                          ПП Острилки си имам, камъни др. - това за сведения на тези, дето предлагат да се режат масати.......

                          Недей толкова "на сериозно" де..., Антоане!
                          Писал съм ти там кои не са меки!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Масат, сгъваем, портативен, удобен за носене

                            Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                            Недей толкова "на сериозно" де..., Антоане!
                            Писал съм ти там кои не са меки!
                            Къде си ми писал?
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X