Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

    Мерника ако е с компенсация на траекторията, нещата са доста по сложни от една тръба..

    Е те не влияят, но представи си че оръжието ти има определена балистична характеристика, сега си представи че мерника ти, отметките ти са със съвсем друга характеристика, на близки разстояния грешката ще е пренебрежително малка, но на далечни разстояния тези отметки няма да отговарят, точно за това сериозните пушкала си излизат от завода с мерник....

    Аз лично не бих си взел пушкало с уйдурдисан от нещо си мерник.

    Мъ, защо пък моето мнение трябва да е меродавно

    .
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #77
      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
      Мерника ако е с компенсация на траекторията, нещата са доста по сложни от една тръба..

      Е те не влияят, но представи си че оръжието ти има определена балистична характеристика, сега си представи че мерника ти, отметките ти са със съвсем друга характеристика, на близки разстояния грешката ще е пренебрежително малка, но на далечни разстояния тези отметки няма да отговарят, точно за това сериозните пушкала си излизат от завода с мерник....

      Аз лично не бих си взел пушкало с уйдурдисан от нещо си мерник.

      Мъ, защо пък моето мнение трябва да е меродавно

      .
      Ти прочете ли отдавна забравената тема за снайперската стрелба? Някъде, там видя ли, че СВД и оптиката му се зачисляваха, прострелваха и обслужваха в комплект? И, не ми вкарвай термини, които не знам какво означават. Да си уйдурдисаш мерника си е кеф, та дрънка.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #78
        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        ...Какво показват чертичките?
        ъгъл всъщност ...
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #79
          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

          Макар, че не е по темата.
          Всеки един оптически мерник се прострелва за конкретното оръжие на различните дистанции с винтовете за вертикално и хоризонтално отклонение, и за различните видове и партиди патрони. Има един термин наречен "деривация" което означава отклонение на куршума по хоризонтала вследствие на въртеливото му движение. До 200 м. не се проявява, след това прогресивно се увеличава като на 600 м. достига до 50-60 сантиметра в посоката на въртене на куршума. Саответно трябва да се коригира с винта. За страничния вятър няма да отварям дума. Но е според зависи и повече по усет. След това мерника не се сваля и се пази от съприкосновение.
          Периодично се пристрелва.
          Това за снайперистите. За ловците дали ще удари прасето в плешката или във врата - става.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #80
            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            Макар, че не е по темата.
            Всеки един оптически мерник се прострелва за конкретното оръжие на различните дистанции с винтовете за вертикално и хоризонтално отклонение, и за различните видове и партиди патрони. Има един термин наречен "деривация" което означава отклонение на куршума по хоризонтала вследствие на въртеливото му движение. До 200 м. не се проявява, след това прогресивно се увеличава като на 600 м. достига до 50-60 сантиметра в посоката на въртене на куршума. Саответно трябва да се коригира с винта. За страничния вятър няма да отварям дума. Но е според зависи и повече по усет. След това мерника не се сваля и се пази от съприкосновение.
            Периодично се пристрелва.
            Това за снайперистите. За ловците дали ще удари прасето в плешката или във врата - става.
            ...и инклинация, и ефект на Кориолис...температура и надморска височина, също!...Баси темата, как от кинаджийското гърмене, минавайки през стрелба с КНО, се стигна до карабини с оптика и стрелба на пределни дистанции...!?

            Коментар


            • #81
              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

              Интересна тема, на мен също ми е било любопитно как тия мачовци по филмите държат пищова на е^*м страна и все уцелват .....
              Не съм специалист по балистиките, но обещавам като отида следващия път на стрелбището да изгърмя някой пълнител по тоя начин и ще пратя снимки на мишените с нормален и "кестерме" захват. Същото оръжие, еднакви патрони и дистанция

              Коментар


              • #82
                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                И аз ще го пробвам,но резултатите дали ще са за публикуване много ме съмнява
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #83
                  От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  И аз ще го пробвам,но резултатите дали ще са за публикуване много ме съмнява
                  Е нали точно там е заровено кучето.
                  Прабвай на различини дистанции, първо от по-близо. По три патрона е достатъчно.
                  Ако съм прав попаденията ще клонят към 7-8 часа.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #84
                    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                    Аз си продадох пушките, изискващи разрешително. Продължавам да пробвам с други.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Аз си продадох пушките, изискващи разрешително. Продължавам да пробвам с други.
                      Колега, да не си минал на компютърни игри? Аз се пробвах ама се отказах ..... не мога да се опра на внука!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.



                        Хвани един тренажор - така сина показваше на баща ми как се лети с джойстик на компа,после ги заведох на самолетоносача музей,там имаше един прост симулатор и вьпреки,че бащата беше нежен то синчето слезе с треперещи крака.Забавна работа еле от страни като ги гледаш,бащата се подсмихва под мустак,а на сина очите палачинки.

                        Днешната младеж........се е хванала за джойстика и не пуска.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #87
                          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                          Ъхъм... и синковецът се оплаква, че в Събота постреля с голямата въздухарка. Нещо рамото го заболяло, не е като да скролиш по тъчскрийна, май.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                              Аз не раебирам много, но според мен куршума ще "избяга" на ляво и на долу, ако оръжието е наклонено на ляво. Ос каналната линия е под ъгъл спрямо мерната линия, тоест цевта е насочена нагоре и куршума лети по вертикална траектория, като на определено разстояние си съвпадат. При наклонено на ляво оръжие траекторията на куршума ще е наляво и на долу, по обясними причини. Няма как как да е и на горе, освен ако цевта не е под ъгъл спрямо хоризонталната плоскост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X