Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

    Така, ще се опитам моят въпрос към знаещите да прозвучи по научно..

    Инспириран от един пост във фейса (може би повечето тук ще спрат да четат) та имаше един пост който показваше как бандитите по филмите държат пистолета (може би тук вече всички ще спрат да четат) а това беше на страни, обаче се запитах!!

    Ако мерната линия, която е права (като изключим лекият паралакс) бъде пресечена от параболичната траектория на пеоктила, оръжието ще е приблизително точно в, целият си обхват на ефективната си стрелба.
    рисунка 1

    Ако мерителната линия, с "черно" е паралелна с траекторията на проектила, колкото повече се отдалечава, толкова по надолу ще удря...

    Заключението е че, мерника не би могъл да работи както трябва извън хоризонталната си равнина,
    би трябвало да бие много на ляво и надолу.. някой пробвал го е с истински пистолет да стреля настрани, и да каже каква е точността..

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:6129878
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

  • #2
    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

    Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
    да каже каква е точността..
    Хайде сега дефинрай "точността"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

      Негърски мурафети от филмите, дето нямат нищо общо с точната стрелба. Пък и с динамичната!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

        На 3 метра и легнал да е не вярвам да има разлика пьк и как се мери не знам

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Homiesights.jpg
Прегледи:1
Размер:144.0 КБ
ID:5747041

        Таковата не е мое,поползвах Гугьла
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.



          Я гледай тоя как го носи,идеални са едни странични мерници за него.


          А иначе не знам,не сьм си правил експерименти колко сьм точен като не се прицелвам.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение


            Я гледай тоя как го носи,идеални са едни странични мерници за него.


            А иначе не знам,не сьм си правил експерименти колко сьм точен като не се прицелвам.
            Странични мерници... арно, ама отката?
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

              А отката не важи еле в гетото при черните,че те го имат тоя хват,физиката според цвета............Тия страничните са за майтап,не вярвам някой сериозен да ги ползва.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                Чакайте сега, вие мешате фешън с логика и практика. Колкото е по-добре да бягаш с 6 размера прекалено големи гащи смъкнати наполовина, толкова е по-добре да се "прицелваш" по ганкстерски. Тъпото си е тъпо. Ама не им казвайте, точно от тия не искаме да са ни бързи в бягането, ни точни в стрелбата.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                  'що бе,гледам Сирийците с нужда или без пуцат през глава и оставят на Алах да им води куршума.

                  Тоя с щита се прицелва през прозорче и няма как да си изпьне рьцете как иска та от там тоя ьгьл,сигурен сьм,че ако пусне щита и няма да има за какво да се хванем.


                  Давай сериозно - това горе показаното на схемата на каква дистанция е,че на стрелбището ми обясняваха как Смит револвер с 2 инча и малко цев не ставал за 25 метра пьк той си става без много да го вдигаш та и за това питам - на 100 метра с 2 инча цев ли се целим или какво показва графиката?С каква цев,кой калибьр,какьв патрон..........че не си го представям това на схемата за под 30 метра да речем.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                    Ама някой пробвал ли е, стрелял ли е по този начин....
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                      В Омон пък стрелят така с Макаров. Вероятно щото не разбират. Лошото е, че филма е на видео касета.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.



                        От 31 минута.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                          Точно за това говоря. Благодаря.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                            Колеги,
                            ще ме прощавате, ама това видео е смехотворно и на всичко отгоре няма никакъв тактически смисъл в това което правят.
                            Самият факт, че тук още се стреля с Макаров е достатъчен да го спра, но айде -за спорта го изгледах и разбрах, че трябваше да го спра още в началото.
                            Принципно, изобщо не виждам смисъл в изкривяване на пистолета настрани, защото няма абслютно никаква техническа или тактическа стойност, ако ще стреляш с една ръка (това се случва при много специфични обстоятелства), защо да не стреляш по правилната си мерна линия, вместо да правиш това извращение, което освен че ще пропусне човек на около три метра разстояние, ще ти вкара гилзата в окото...
                            И преди да се върнем на това видео и други подобни техники, уж използвани от разните му спец части, да уточним, че това което казвам не съм го гледал, не съм го чувал, а съм го правил и знам защо не се прави по начина за който се пита в темата..
                            Поздрави,
                            Последно редактирано от derhunter; 19-03-17, 14:35.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                              Точно това ми е питането, мерителните прибори са направени да компенсират лекият овал който описва траекторията на летящият проектил, и са предвидени да работят в хоризонталната равнина...

                              И точно това ми е питането, някой стрелял ли е с вертикален мерник, да даде мнение, според мен няма да е точен пистолета, но трябва да се провери тази теория....
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X