Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

    Не, аз говоря само за конкретният номер, който са направели митоборците на видеото, не за всички..

    А аз съм нарисувал, долу горе при различна сила, при един и същ проектил, но при различен заряд..

    Това не важи за всички оръжия много ясно, а този колт 1911 45 ACP с който стрелят на клипа, далеч не е от най слабите пистолети..
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #62
      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      А пищови,то с прашка става,тя гравитацията работи как и да се врътна.


      При положение,че кьсото го гьрмиш на 20-30 метра пък до тая дистанция я падне 2 пръста я не,а и трябва да изключим всички други фактори, то не си заслужава мьката.
      Така е, както и да го въртиш пищова траекторията на куршума е една и съща след излизане от цевта.
      Но, темата е линията на проектила спрямо мерната линия на щатните мерници.
      Разлика има и в някои случаи е съществена, като може да се размине с мишената.
      Това ми беше мисълта да пробваш
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #63
        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        Не, аз говоря само за конкретният номер, който са направели митоборците на видеото, не за всички..

        А аз съм нарисувал, долу горе при различна сила, при един и същ проектил, но при различен заряд..

        Това не важи за всички оръжия много ясно, а този колт 1911 45 ACP с който стрелят на клипа, далеч не е от най слабите пистолети..
        За каквото и да говориш, такива траектории няма как да се получат при един и същи ъгъл на изсстрела. При различни ъгли, може да стане и тогава най- долната ти линийка е тази с най- голям заряд. Сиреч, точно обратното на това, което се опитваш да наблюдаваш.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Навремето като гръмнаха Луканов по вестниците писаха, че убиецът държал пистолета с дръжката нагоре или пък "гангста" стил, с цел да заблуди "разследващите органи" - гилзите хвърчели в нестандартна посока и било много трудно да се установи кой и откъде е стрелял, та това било "признак на професионализъм"...
          То понеже много са ни разбирачи разледващите органи, та затова и толкова голяма разкриваемост имаме, особенно на случаите със стрелба.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #65
            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            Така е, както и да го въртиш пищова траекторията на куршума е една и съща след излизане от цевта.
            Но, темата е линията на проектила спрямо мерната линия на щатните мерници.
            Разлика има и в някои случаи е съществена, като може да се размине с мишената.
            Това ми беше мисълта да пробваш
            Прекрасно те разбирам за какво говориш,но ако от дадена цев стреляш даден патрон в даден калибър и на 30 метра той пада само 2 пръста то как и да го въртиш я се получи 1 пръст отклонение я не.Виж да гьрмиш 308 на 900 метра и малко кант да му дадеш,не легнал ми 10 градуса килнат и пропускаш 2 педи в тая посока.

            Аз с тия пищови трябва да съм мнооого добър за да усетя 1 палец отклонение на 30 метра,ме съм задобрял толкова.Виж ако легна зад дълго може да се пробвам на 200-300 метра да опьна някаква статистика ма с пищов не се наемам,не го мога
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

              Пистолета е за стрелба на близки дистанции, нали? 5-7... макс 10 м.
              На такава дистанция в каквато и позиция да е пищова, отклонение не се очаква.
              На далечна дистанция, гравитацията ще си свърши работата и, така или иначе, проектила ще "върви" към Земята...
              А, иначе, чисто практически, завъртането на пистолета на 90 градуса си има значение.
              Особено когато сме зад преграда и нямаме особено желание да изложим по-голяма част от тялото си на линията на стрелба на противника.
              Важното е да се запази "триъгълника" тяло - ръце - пистолет и мерната линия в константна позиция за стрелба.
              Но, едва ли ви откривам топлата вода...
              Ето един от най-големите асове на стрелбата, Майк Сийклендър, го показва:
              https://www.youtube.com/watch?v=L383pMyNiKE и
              https://www.youtube.com/watch?v=iQ7bJ4xVhvg
              И тук нещата са чисто практически, а не само състезателни или "стерилни" на стрелбище!

              Коментар


              • #67
                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Прекрасно те разбирам за какво говориш,но ако от дадена цев стреляш даден патрон в даден калибър и на 30 метра той пада само 2 пръста то как и да го въртиш я се получи 1 пръст отклонение я не.Виж да гьрмиш 308 на 900 метра и малко кант да му дадеш,не легнал ми 10 градуса килнат и пропускаш 2 педи в тая посока.

                Аз с тия пищови трябва да съм мнооого добър за да усетя 1 палец отклонение на 30 метра,ме съм задобрял толкова.Виж ако легна зад дълго може да се пробвам на 200-300 метра да опьна някаква статистика ма с пищов не се наемам,не го мога
                Добре се разбираме ма явно аз не задавам задачата коректно.
                45 АСР с тежкия куршум и мижавата начална скорост от 250 м/с може и да има два пръста пад, но ТТ 7,62х25 с 400 и кусур м/с и наполовина по-лек куршум на 20 метра може и да няма измерим пад. Това става в "лабораторни" условия, оръжие на станок, тънки хартиени мишени през 5 метра, камери та да видят кое как е и да съставят балистичните таблици за даден боеприпас и оръжие.
                Мен/нас ни интересува като ръката ти е изчанчена, мускулните групи са в друго "състояние", отката на затвора върви в друга равнина, усилието на показалеца при спускане /обикновенно измества малко наляво при нетренирани стрелци и вертикално положение на оръжието/, самата ръка при рамото подпира по друг начин и т.н, какво отражение дава на точността при стандартно примерване през щатните мерници.
                С две думи дали негрото при стрелба все едно, че танцува рап може да улучи нещо над 5 метра или го прави само да е "куул" пред мацките
                Та затова ти предложих на теб щото нямаш проблем с пищовите, стрелбищата и боеприпасите като някои от нас. А това, че не си "много добър с пищовите" е само от полза за експеримента
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #68
                  От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                  С Берета 92 сток, 9х19, Чешкия патрон на 100 метра мерени, на практика гръдна мишена не я пропускам. Първите 2 минаха високо, защото вдигнах заради очаквания пад. Ама няма.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    С Берета 92 сток, 9х19, Чешкия патрон на 100 метра мерени, на практика гръдна мишена не я пропускам. Първите 2 минаха високо, защото вдигнах заради очаквания пад. Ама няма.
                    Напълно е постижимо. Аз съм стрелял на подобно разстояние от единия на другия бряг на язовир и попаденията бяха гледани с невъоръжено око на същото ниво на меренето. В Разлог където съм служил коменданта на гарнизона "Папа Шулц" кревоглед на всичкото отгоре е свалял с ТТ-то мишените на 250 м. Имаше някъде във форума май в темата за "СМЕРШ" таблица за пада и там за Парабела се казваше, че спокойно може да стреля на 100 м. практически.
                    Няма траектория на куршум без пад, затова се казва "балистична крива", само лазерният лъч няма пад освен ако не мине покрай черна дупка /да не навлизаме в територията на Ясен/.
                    Ние излишно се концентрираме около пада който при разстоянията на които се стреля с пистолет практически може да се пренебрегне. По важното в контекста на темата е отклоненито по хоризонтала а не толкова "линията на изхвърляне" от графиката по балистика и как то се връзва с мерната линия.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #70
                      От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                      Някой оръжия които са направени за далечно мерене имат мерник който се настройва за разстоянието примерно АК AR иначе нищо не можеш да умериш..
                      Оптичните мерници пък имат чертички с метрите, които ти показват как ще пада куршума..
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_1957.jpg
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:5747284

                      Явно на пистолетите с фиксиран мерник, е някак си усреднен мерника за разстоянието което му е оптимално..
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #71
                        От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                        Оптичните мерници пък имат чертички с метрите, които ти показват как ще пада куршума..
                        Това не ми е ясно. Определен оптичен мерник може да се постави на всякакво оръжие. Какво показват чертичките?
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #72
                          От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                          Къде ще са намира куршума, ама въпроса е кой куршум!! защото един с един не си приличат..
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:attachment.jpg
Прегледи:1
Размер:26.8 КБ
ID:5747289

                          тоест целта ти ако е на 500 фута (мерника конкретният е в футове) мериш най долната чертичка..

                          Има и странични които дават скоростта на вятъра но не всеки мерник разполага с такива..

                          но ако просто го турниш някакъв мерник на някакво оръжие, няма да показва абсолютно нищо както трябва..
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #73
                            От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                            За снайперската стрелба си има отдавна забравена тема. Тук, нещата ги оцапахме. Да не говорим, че мен са ме учили в "близки срещи от третия вид" да стрелям с пистолет от хълбок и много- много да не го размахвам, камо ли да се прицелвам... ама това са едни други работи.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                              Е да де, просто исках да кажа че, ако сложиш някакъв оптичен мерник, на някакво оръжие, с някаква балистична характеристика на проектила, ще се получи една голяма пръдня, на големи разстояния...

                              Иначе това става на леките оптики, там до 300 метра практически не ти трябва никаква компенсация, и такъв мерник можеш
                              да го поставиш на всичко..
                              Последно редактирано от derhunter; 21-03-17, 23:30.
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар


                              • #75
                                От: Въпрос. мерна линия и параболична линия на проектила.

                                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                                е даде, просто исках да кажа че, ако сложиш някакъв оптичен мерник, на някакво оръжие, с някаква балестична характеристика на проектила, ще се получи една голяма пръдня, на големи разстояния...

                                Иначе това става на леките оптики, там до 300 метра практически не ти трябва никаква компенсация, и такъв мерник можеш
                                да го поставиш на всичко..
                                Нищо не разбрах, но си прав.
                                П.П. Траяне, цевта е една тръба и ПРИ РАВНИ ДРУГИ УСЛОВИЯ изстрелва куршума по един и същи начин, независимо от това как си я завъртял ОКОЛО ОСТА Ѝ (ти фунийки и калам знаеш ли какво са?). Мерните прибори, КАКВИТО И ДА СА ТЕ, само ти помагат да ПРЕДПОЛОЖИШ къде ще попадне куршумът, но НЕ ВЛИЯЯТ НА ТРАЕКТОРИЯТА МУ.
                                Последно редактирано от Тропчо; 21-03-17, 23:45. Причина: п.п.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X